EĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”

YÜZDE 16.6 ZAM BEKLEYEN MEMURA KÖTÜ HABER!

Yüzde 16.6 zam talebiyle masaya oturmak için gün sayan memura kötü haber.

30-07-2017 13:02 - MEMURLAR

Hükümet, pazarlık masasında bütçedeki olumsuzlukları gösterip memurdan sorunları daha da büyüten değil, ‘zor gün dostu' davranış beklediğini iletecek.
Önümüzdeki hafta 5 milyon memur ve memur emeklisinin 2018-2019 zammını belirlemek için başlayacak toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin stratejisi belli oldu. SÖZCÜ'nün haberine göre, Memur-Sen'in yüzde 10+6 zam talep ettiği 2018 yılı için hükümet ilk etapta yüzde 3+3 hatta bu oranın da altında zam teklifini masaya sunacak. Düşük zam teklifine gerekçe olarak ise, ülkenin içinden geçtiği kritik siyasi dönem ile ekonomide yaşanan zorluklar ve bütçe imkanlarındaki daralma gösterilecek.
 
EN FAZLA YARISI OLABİLİR
 
Hükümet Türk-İş ile imzaladığı toplu sözleşmede 2018 yılı için kamuda çalışan işçilere yüzde 3.5 artı 3.5 zam vermişti. Memur sendikaları işçiye verilen zammın memurlara da ‘hedef teklif' olarak getirilmesinin sürpriz olmayacağını belirtiyorlar. Dolayısıyla görüşmelerin ikinci turunda yüzde 3 ve altında başlayan teklifin yüzde 3.5 artı 3.5'e çıkarılacağı ancak bunun daha üzerine çıkılmasının dengeleri bozacağı, ekonomiyi riske atabileceği ve ilave borçlanmaya yol açabileceği hem memurlara hem de kamuoyuna anlatılacak. Ekonomi yöneticileri, zammın yüzde 4 artı 4'e çıkmasının çok zor olduğunu belirtirlerken, yüzde 3.5 artı 3.5 zammın üzerindeki 0.5 puanlık artışın ancak siyasi jest olarak Başbakan ya da Cumhurbaşkanı'ndan gelebileceğini böyle bir durumda da sendikaların olağanüstü yüksekten başlayan talebinin yarısının karşılanmış olacağını ifade ettiler.
 
BORÇLANMA LİMİTLERİ AŞILDI
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, hafta içinde yaptığı açıklamada, ekonomiyi canlandırmaya yönelik teşvik ve destekler nedeniyle bütçe kanununda öngördükleri limitlerden daha fazla borçlanma yapacaklarını açıklamıştı. Memura yapılacak zamlar bu yılın değil önümüzdeki iki yılın bütçesinden karşılanacak. Dolayısıyla toplu sözleşme masasında belirlenecek zamlar, bu yılın bütçesinde direkt ilave borçlanma baskısı yapmayacak.
Ancak, memura temmuzda beklentilerin üzerinde, yani yüzde 2.9 civarında enflasyon farkı verilmiş olması Hazine'nin bu yıl yapacağı ilave borçlanmayı artıracak.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler