MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...OKUL YÖNETİCİLERİNİN ETKİN SENDİKA YÖNETİCİSİ OLMASININ ETİKLİĞİ MESELESİTÜRKAN BEBEK !..

YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE

08-12-2017 12:56 - YAZARLAR

?
                Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığında haksız, hukuksuz uygulamalar yapılmakta, yandaşlık ön planda tutulmaktadır. Yandaşlığın boyutunu Dünya’nın en zalim ülkelerinde bile göremezsiniz. Görevimiz dolayısı ile Kamu’da çalışma hayatında nelerin olduğunu gözleme şansına daha çok sahibiz. Kamu’da her kurumda olduğu gibi, Milli Eğitim Bakanlığında da torpil rayından çıkmış bir tren gibi, çayıra, bayıra, uçuruma, duvara savrulmuştur. Mülakatlarda torpilin hızını alamayan Milli Eğitimin bazı yetkilileri boş gördükleri her kadroya, ya emir aldıklarını, ya da sırdaş, yandaş kabul ettiklerini görevlendirmektedir. Bir düşünün !soruşturma sonunda müdürlük görevi üzerinden alınmış,öğretmen olarak başka bir okula gönderilmiş bir zat,görevlendirme yazısı ile alındığı okula müdür olarak görevlendirilebiliyor.Bunu ancak rahmetli Kemal Sunal filmlerinde ve Şener Şen filmlerinde görebilirsiniz.)Ayrıca soruşturma geçiren bir Müdür Yardımcısı bir başka okula Müdür olarak görevlendirilebiliyor.Tacizden ceza alan bir müdür ,ihraç edileceği yerde başka bir ilçeye müdür olarak gidebiliyor.Müdür ,Müdür Yardımcısı görevlendirmelerinin bir sendika temsilcisi tarafından yapıldığına dair söylentiler var.İl Milli Eğitim Müdürlüğünün isteğe bağlı yazısı zorunlu hale getirilebiliyor.Dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne uğradım;koridordan geçerken bir kapının üzerinde bir okul müdürünün şube müdürü olduğu tabelasını gördüm.Şaşırdım.Görevlendirilen müdürle bir sorunum yok.Anlamadığım şu;bu ilçede 10 tane şube Müdürü var.İlçe Müdürü ile beraber  hepsi bir sendikanın üyesi ya da taraftarı.Şimdi yeni görevlendirilen arkadaş da aynı sendikanın üyesi.Aslında daha önce de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü de uyarmıştık.Yeter demiştik,ülke batarken,ülke için size,iktidara sonsuz destek verdik.Adeta ülkemizi korurken sizlerin makamlarını da korumuş olduk.Açıkçası ülkeyi biz ve bizim fikrimizdeki siyasi parti kurtardı demiştik.Bundan sonra yapılacak her görevlendirmede görüşlerimiz alınsın istemiştik.Hak,hukuk,adalet.liyakat olsun istemiştik.Demek ki bunların anlayışı değişmemişti.Zora düşünce bizi görüyor,rahata düşüncede kardeşlik sona eriyor du anlaşılan. Bu son atanan şube müdürü Türk Eğitim -Sen’li olsaydı Milli Eğitim mi batardı?.Nerede mili birlik ve beraberlik?Nerede hep birlikte Türkiye’yiz sözleri?Nerede işi ehline veriniz hadis-i şerif-i?.Yapamazsınız beyler.Torpille gelenler emirle iş yaparlarda ondan.Yazıklar olsun.Bu haksızlıkların peşini bırakmayacağız.Susmadık,susmayacağız.Bugün için ödüller,makamlar,görevlendirmeler,akçeli işlerin hepsi size ,yine size.Yani nimet size,külfet bize .Her yokuşun “Bir inişi vardır” unutmayınız.İstanbul İl Milli Eğitim müdürlüğünden “hangi ilçe?”sorusunu almak istiyorum.

Sami ÇELİK

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler