ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

YENİ FAKÜLTELER KURULDU

26-11-2017 22:07 - ÜNİVERSİTE/KPSS

Bakanlar Kurulunun 22/9/2017 tarih ve 2017/10975 sayılı Kararı ile, bazı yükseköğretim kuramlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulurken, bazı enstitü ve fakültelerin adları değiştirildi ve bir yüksekokul da kapatıldı.
 
Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeni kurulan, adı değiştirilen ve kapatılan yükseköğretim birimleri şöyle:
 
 
 
Adları değişenler
 
**Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Kış Sporları Enstitüsünün adı Kış Sporları ve Spor Bilimleri Enstitüsü olarak değiştirildi.
 
**Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin adı Mühendislik Fakültesi olarak değiştirildi.
 
Kapatılanlar
 
**Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Sağlık Yüksekokulu kapatıldı.
 
Yeni kurulanlar
 
**Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kuruldu.
 
**Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sanat ve Tasarım Fakültesi kuruldu.
 
**Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Mimarlık Fakültesi kuruldu.
 
**Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler