6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

YENİ FAKÜLTELER KURULDU

26-11-2017 22:07 - ÜNİVERSİTE/KPSS

Bakanlar Kurulunun 22/9/2017 tarih ve 2017/10975 sayılı Kararı ile, bazı yükseköğretim kuramlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulurken, bazı enstitü ve fakültelerin adları değiştirildi ve bir yüksekokul da kapatıldı.
 
Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeni kurulan, adı değiştirilen ve kapatılan yükseköğretim birimleri şöyle:
 
 
 
Adları değişenler
 
**Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Kış Sporları Enstitüsünün adı Kış Sporları ve Spor Bilimleri Enstitüsü olarak değiştirildi.
 
**Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin adı Mühendislik Fakültesi olarak değiştirildi.
 
Kapatılanlar
 
**Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Sağlık Yüksekokulu kapatıldı.
 
Yeni kurulanlar
 
**Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kuruldu.
 
**Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sanat ve Tasarım Fakültesi kuruldu.
 
**Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Mimarlık Fakültesi kuruldu.
 
**Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler