3 BİN 974 KİŞİ MEMURLUKTAN ATILDI YENİ PARTİ Mİ ? BAŞKAN ADAYI MI ?YSK REFERANDUMUN KESİN SONUÇLARINI AÇIKLADIMİLLİ GELİR BÜYÜRKEN MEMURUN PAYI KÜÇÜLDÜ ..MAHKEM İ KÜBRA DA MÜLAKAT KOMİSYONLARINI SİZE SEÇTİRMEZLER!..ŞEHİTLER ÖLÜYOR !TEK SINAV MI,ÇOK SINAV MI YOKSA OKUL BAŞARISI MI ? ÖĞRETMEN ATAMALARINDA GÜVENLİK SORUŞTURMASI ENGELİ ...TEOG 1.GÜN OTURUMLARI BAŞLADI DOÇENTLİK SINAV YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİRİLDİ ...ERMENİ MESELEMİZİ ANLAMADIK... BUNALIM, ARAYIŞLARKAMUYA 90 BİN KİŞİ ALINACAK CUMHURBAŞKANI KOLTUĞU MEB BÜROKRATININ ÇOCUĞUNA EMANET EDİLDİÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAV SİSTEMİ DEĞİŞİYOR MU?

YALÇIN : ADALETLİ BİR DÜNYA'NIN ANAHTARI TÜRKİYE

Erzincan İl “Teşkilat Buluşması”nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye ayağa kalktı. Sorunlara çözüm bulmaya başladı. Dayatılanı değil, kendi iradesiyle yol haritası çizmeye başladı. Terör koalisyonuna karşı da büyük bir mücadele yürütüyor. İşte bunun için Türkiye hedef oluyor. Batılı ülkeler, terörü lanetlemek yerine destekliyor, Türkiye’ye karşı da tavır alarak yaptırım uygulamaya çalışıyor. Terörü teşvik edenler bizi tehdit etmeye çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Adaletli bir dünyanın inşası için anahtar Türkiye’dir” dedi.

26-11-2016 18:27 - SENDİKA

Temaslarda bulunmak üzere Erzincan’a gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Erzincan İl Temsilciliği tarafından organize edilen teşkilat buluşmasına katıldı. Programa Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Kredi ve Yurtlar İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek ile Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
Yalçın’dan Örgütlülük Vurgusu
Memur-Sen’in 1 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Örgütü olduğunu belirten Yalçın, “Yönetime katılmanın yolu örgütlü olmaktan geçmektedir. Bu millet, hiç kimsenin cemaatine, cemiyetine, vakfına, derneğine, platformuna bakmaksızın bir çatı altında aynı refleksle hak ve özgürlük merkezli bir yaklaşımla toplanmayı başardı. Memur-Sen ailesi, bir milyonluk üyesiyle örgütlülüğü en iyi şekilde temsil ettiği için bu ülkede yol alınıyor, yol açılıyor ve mesafe kat ediliyor. Onun için sizlere yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yalçın, ülkeyle alakası olmayan milli duyguları örselenmiş kesimlerin, örgütlükten gelen gücü kullanarak millete şekil ve ayar vermeye çalıştığını söyledi.
 
15 Temmuz Direnişi Tüm Dünyaya Örnek Oldu
Konuşmasında 15 Temmuz’da yaşananları hatırlatan Yalçın, 15 Temmuz’da milletin büyük bir duruş sergilediğini ve tüm dünyaya örneklik teşkil ettiğini vurguladı. Yalçın, “Mısır’da Mursi’ye yapılan darbe, 15 Temmuz’dan sonra gerçekleştirilmeye çalışılsaydı, başarısız olurdu. Çünkü 15 Temmuz direnişi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Millet olarak alanlarda irademize sahip çıktık. Milletimiz, dış destekli paralel maşların kalkışmasını başlarına yıktı. Türkiye darbeye karşı destansı bir duruş örneği sergilemiştir” ifadelerini kullandı.
 
Batı, Terörü Lanetlemek Yerine Destekliyor
Türkiye’ye karşı oynanan oyunların büyük olduğunu ve sürekli devam edeceğini vurgulayan Yalçın, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) alınan tavsiye kararını eleştirdi. AP’nin terörü desteklediğini kaydeden Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye ayağa kalktı. Sorunlara çözüm bulmaya başladı. Dayatılanı değil, kendi iradesiyle yol haritası çizmeye başladı. Terör koalisyonuna karşı da büyük bir mücadele yürütüyor. İşte bunun için Türkiye hedef oluyor. Batılı ülkeler, terörü lanetlemek yerine destekliyor, Türkiye’ye karşı da tavır alarak yaptırım uygulamaya çalışıyor. Terörü teşvik edenler bizi tehdit etmeye çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Adaletli bir dünya için tek seçenek Türkiye’dir.”
 
Yalçın programın sonunda bu yıl emekli olan eğitimcilere plaket takdim ederek, tebrik etti.

Yalçın’dan Erzincan’da Temaslar

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Erzincan İl Sağlık Müdürü Mesut Turan’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Yalçın son olarak, Birlik Haber-Sen Eski İl Temsilcisi Şahap Yurtalan'a eşinin vefatı sebebiyle taziye ziyaretinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
öğretmen ~ 4 ay önce
ebs adaleti gibi mi?Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


Öğretmen Atamaları
Boş geçen dersler
Sınav sistemi
Temel Liseler
Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler