70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

YALÇIN : ADALETLİ BİR DÜNYA'NIN ANAHTARI TÜRKİYE

Erzincan İl “Teşkilat Buluşması”nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye ayağa kalktı. Sorunlara çözüm bulmaya başladı. Dayatılanı değil, kendi iradesiyle yol haritası çizmeye başladı. Terör koalisyonuna karşı da büyük bir mücadele yürütüyor. İşte bunun için Türkiye hedef oluyor. Batılı ülkeler, terörü lanetlemek yerine destekliyor, Türkiye’ye karşı da tavır alarak yaptırım uygulamaya çalışıyor. Terörü teşvik edenler bizi tehdit etmeye çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Adaletli bir dünyanın inşası için anahtar Türkiye’dir” dedi.

26-11-2016 18:27 - SENDİKA

Temaslarda bulunmak üzere Erzincan’a gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Erzincan İl Temsilciliği tarafından organize edilen teşkilat buluşmasına katıldı. Programa Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Kredi ve Yurtlar İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek ile Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
Yalçın’dan Örgütlülük Vurgusu
Memur-Sen’in 1 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Örgütü olduğunu belirten Yalçın, “Yönetime katılmanın yolu örgütlü olmaktan geçmektedir. Bu millet, hiç kimsenin cemaatine, cemiyetine, vakfına, derneğine, platformuna bakmaksızın bir çatı altında aynı refleksle hak ve özgürlük merkezli bir yaklaşımla toplanmayı başardı. Memur-Sen ailesi, bir milyonluk üyesiyle örgütlülüğü en iyi şekilde temsil ettiği için bu ülkede yol alınıyor, yol açılıyor ve mesafe kat ediliyor. Onun için sizlere yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yalçın, ülkeyle alakası olmayan milli duyguları örselenmiş kesimlerin, örgütlükten gelen gücü kullanarak millete şekil ve ayar vermeye çalıştığını söyledi.
 
15 Temmuz Direnişi Tüm Dünyaya Örnek Oldu
Konuşmasında 15 Temmuz’da yaşananları hatırlatan Yalçın, 15 Temmuz’da milletin büyük bir duruş sergilediğini ve tüm dünyaya örneklik teşkil ettiğini vurguladı. Yalçın, “Mısır’da Mursi’ye yapılan darbe, 15 Temmuz’dan sonra gerçekleştirilmeye çalışılsaydı, başarısız olurdu. Çünkü 15 Temmuz direnişi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Millet olarak alanlarda irademize sahip çıktık. Milletimiz, dış destekli paralel maşların kalkışmasını başlarına yıktı. Türkiye darbeye karşı destansı bir duruş örneği sergilemiştir” ifadelerini kullandı.
 
Batı, Terörü Lanetlemek Yerine Destekliyor
Türkiye’ye karşı oynanan oyunların büyük olduğunu ve sürekli devam edeceğini vurgulayan Yalçın, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) alınan tavsiye kararını eleştirdi. AP’nin terörü desteklediğini kaydeden Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye ayağa kalktı. Sorunlara çözüm bulmaya başladı. Dayatılanı değil, kendi iradesiyle yol haritası çizmeye başladı. Terör koalisyonuna karşı da büyük bir mücadele yürütüyor. İşte bunun için Türkiye hedef oluyor. Batılı ülkeler, terörü lanetlemek yerine destekliyor, Türkiye’ye karşı da tavır alarak yaptırım uygulamaya çalışıyor. Terörü teşvik edenler bizi tehdit etmeye çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Adaletli bir dünya için tek seçenek Türkiye’dir.”
 
Yalçın programın sonunda bu yıl emekli olan eğitimcilere plaket takdim ederek, tebrik etti.

Yalçın’dan Erzincan’da Temaslar

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Erzincan İl Sağlık Müdürü Mesut Turan’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Yalçın son olarak, Birlik Haber-Sen Eski İl Temsilcisi Şahap Yurtalan'a eşinin vefatı sebebiyle taziye ziyaretinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
öğretmen ~ 1 yıl önce
ebs adaleti gibi mi?Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler