70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

YA EŞİNİ YA İŞİNİ DİYE BİR TERCİH OLAMAZ

22-09-2017 07:47 - SENDİKA

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “sözleşmeli öğretmen ya eşini, ya işini tercih edecek” şeklindeki sözleri üzerine twitter’da #neişimineeşimi etiketiyle bir kampanya yürüttü.
Koncuk; “Sayın Yılmaz, ‘Sözleşmeli öğretmen ya eşini, ya işini tercih edecek’ demiş. Ya siyah ya beyaz dememek lazım, gri renge ne oldu? Bir çözüm olmalı.
Gelin bir hashtag ile cevap verelim. #neişimineeşimi bırakırım ama bu söz Sayın Bakana yakışmadı! #neişimineeşimi bırakırım her ikisini de aşkla seviyorum. Sevgi nedir? Biliyor musunuz?” dedi.
Genel Başkan’ın çağrısı üzerinde #neişimineeşimi etiketine kısa sürede binlerce twit yağdı.
Koncuk twitlerinde şu ifadelere yer verdi: “Sayın Yılmaz ‘Sözleşmeli öğretmen ya eşini, ya işini tercih edecek.’ demiş. Ya siyah ya beyaz dememek lazım, gri renge ne oldu? Bir çözüm olmalı.
Bu sözleşmeli öğretmenlik garabeti bu şekilde devam ettiği sürece, öğretmenlik mesleği kerhen seçilen bir meslek olacaktır. Tarih bunu yazar.
Kim ne derse desin 4+2 yıldan sonra dahi bu sistemde yer değiştirmek çok zor olacaktır. Öğretmenlik artık gençlerin son seçeneği olacaktır.
MEB sözleşmeli öğretmenlerin taleplerine ‘hayırcı’ bir mantıkla yaklaştığı sürece çözüm olmayacak, öğretmen motivasyonu sağlanamayacaktır.
MEB'in sözleşmeli öğretmenlik mantığı, neye mal olursa olsun öğretmeni bulunduğu yerde çakılı olarak tutma üzerinedir. İnsani boyutu sıfır!
MEB'in çakılı kadro mantığı, mesleği istenmeyen bir mesleğe dönüştürmek üzeredir. Geç olmadan siyah beyaz dışında üçüncü bir yol bulunmalıdır.
Sözleşmelilik ucubesi sadece şuan görev yapanları değil, atama bekleyen 450 bin kişiyi ve mesleği seçecek milyonları ilgilendirmektedir.
Bu ucube sistem aşk ile yapılması gereken, peygamberlik mesleği diye tanımladığımız hayati bir mesleği ne hale getirdi? Sorumlular utansın.
Gelin bir hashtag ile cevap verelim #neişimineeşimi bırakırım ama bu söz Sayın Bakana yakışmadı!
#neişimineeşimi bırakırım. Her ikisini de aşkla seviyorum. Sevgi nedir? Biliyor musunuz?
#neişimineeşimi bırakırım. İşim benim alınterim, emeğim, yıllarım. Eşim hayatımın anlamı, yol arkadaşım. Bunu bir de kendi eşinize söyleyiniz!
#neişimineeşimi bırakırım.  Anamın, babamın dişinden tırnağından artırdığı ile okudum, bin bir engeli geçerek alınterimle atandım, çok şükür.
#neişimineeşimi bırakırım. Yandaş mı, buçuk sen mi desem, uyuma bu sözleşmeliler kimin üyesi? Bir kere de yiğit olun diyeceğim ama zor iş!
#neişimineeşimi bırakırım. İş ya da eş diyenleri Anayasanın 41. Maddesini okumaya ve anlamaya davet ediyorum.
#neişimineeşimi Ömer Dinçer, öğretmenleri yem bekleyen güvercinlere benzetmişti, Sayın Yılmaz da, ya işini ya eşini diyerek tarihe geçti. Bravo!”
Sosyal medyada yankı bulan kampanyada atılan bazı twitler ise şöyle:
#neişimineeşimi bir empati yap bakalım sayın bakan, çocuğun olsa ne yaparsın.
Cumhurbaşkanı üç çocuk derken, Milli Eğitim Bakanı ya işini ya eşini diyor. Bu ne yaman çelişki !!!
Bütün sözleşmeli öğretmenler dua etsin ki, İsmet Yılmaz’ın bir yakını sözleşmeli öğretmen olarak atansın. Başka türlü halden anlamayacak!
Nasıl vatanımı bırakmayacaksam #neişimineeşimi bırakırım
Sözleşmeli öğretmenlerin Bakana cevabıdır #neişimineeşimi bırakırım. Kusura bakma Sayın Bakan
MEB Eşini Bırak Diyor Sayın Cumhurbaşkanım. Nasıl tercih yapalım. Ailemizden mi işimizden mi vazgeçelim.
Eşleri birbirinden ayıranın dünyası da ahireti de kötü olur.
Milli Eğitim Bakanı’nın sözleşmeli öğretmenlere ya iş ya eş söylemi bizi derinden yaralamıştır.
Sözleşmeli öğretmenliği siz bırakın ey MEB. Biz ailemize kavuşmak istiyoruz.
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler