LİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLAR

VESAYET ALTINDAKİ BAKANLIK “MEB”!..

14-08-2017 17:14 - YAZARLAR

Vesayet altında, teslim alınmış, işgal edilmiş bir Milli Eğitim Bakanlığıyla karşı karşıyayız.

  Eğer  Milli Eğitim Bakanlığı bağımsız olsaydı her atamayı paralel sendika vesayetiyle yapmazdı.

  Dernekler ve vakıflar bu kadar eğitime müdahil olamazlardı, iş başında liyakat ve ehliyet sahibi kişiler olurdu.

Eğer Milli Eğitim bağımsız olsaydı bu kadar günü birlik yönetmelik değişikliğine gidilmezdi, on altı yıldır bu ülkede bir sistemin varlığından söz edilirdi. Eğitim de bir arpa boyu yol alınmış olurdu.

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bağımsız olsaydı eğitim kurumlarında Seyit Rıza yı öven, Şeyh Sait’i öven bunları okul dergilerine basıp küçücük çocukların evlerine gönderen bu kadar İlçe ve Okul Müdürü olmazdı. İstanbul’un göbeğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürtçe afişler yapıp okullara evlere dağıtmazdı.

Eğer Milli Eğitim vesayet altında olmasaydı adı Milli olan kurum vatanseverlere aleni bu kadar düşman olmaz bölücü, darbeci hainlere bu kadar yol veremezdi. 

   Ne yazık ki başta Milli Eğitim olmak üzere birçok kurumda iş başına getirilen kindar, nefret dolu yediği halta kılıf arayıcı bir güruh bu ülkenin birliğini, kardeşliğini dinamitlemeye devam ediyor. Efendim kırk yıl önce o onu yapmıştı, yirmi yıl önce şu şunu yapmıştı ben niye yapmayayım gibi son derece bağnaz, ne insanlık, ne din, ne de hiçbir evrensel etik değerle bağdaşmayan sığ, cahilane, aşiret düzeninden kalma bir bakış açısı özgünüz ama devlet bürokrasisinde boru öttürmektedir. Bu boru Amerikalı yabancıların yerlileri katletme borusundan farksızdır. Bu ülkenin zencileri konumuna getirilen, Kızılderililer gözüyle bakılan vatansever evlatlarına hasmane bir o kadar da ahlaksızca bir bakış açısı sürdürülmektedir.

   Devlet şeffaflığını yitirmiş kapalı kapılar ardında organize işlere teslim olmuş durumdadır. Son dört yıldır yönetici mülakatlarında açık aleni paralel sendikanın dediklerini gerçekleştiren yapı komisyonlarda cirit atmaya devam ediyor. Ne noter tasdikli belgeler, ne e posta üzerinde verilen talimatlar, ne hakim kararları, ne savcıların tespitleri hiçbiri, ama hiçbiri işe yaramıyor. Bir yiğit çıkıp demiyor ki arkadaş burası muz cumhuriyeti midir, çadır devlet midir? Bu aymazlık, bu pervasızlık neyin nesidir? Üç kıtaya hükmeden bir ecdadın mirasçıları nasıl olur da devleti kendi çıkarları için bu kadar ayağa düşürebilir. Bu cüret nereden ve kimden gelmektedir. Bunlar denilmediğine göre ortada bir bakanlık vardır demek gülünç kaçmaz mı?

    Sonuç olarak vatanseverlik fedadır, fedakarlıktır. Eğer bu fedakarlık vatanın ve milletin bekası için  ise adı kahramanlıktır. Yok eğer kişilerin, zümrelerin geleceği ise bunun adı idraksizliktir. Sizlerin devlet bekası diyerek ahkam kesmeniz, hak hukuk gibi usturuplu sözleriniz yalnızca sizi bağlar, çünkü samimi olmadığınızı her icraatınızda gösteriyorsunuz. Biz sizin alandaki iş ve icraatlarınıza bakarız. Yaşadıklarımıza bakarız. Bizim burada gördüğümüz manzara Milli Eğitim Bakanlığı VE-SA-YET  ALTINDADIR!.... 


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0