MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...OKUL YÖNETİCİLERİNİN ETKİN SENDİKA YÖNETİCİSİ OLMASININ ETİKLİĞİ MESELESİTÜRKAN BEBEK !..

VESAYET ALTINDAKİ BAKANLIK “MEB”!..

14-08-2017 17:14 - YAZARLAR

Vesayet altında, teslim alınmış, işgal edilmiş bir Milli Eğitim Bakanlığıyla karşı karşıyayız.

  Eğer  Milli Eğitim Bakanlığı bağımsız olsaydı her atamayı paralel sendika vesayetiyle yapmazdı.

  Dernekler ve vakıflar bu kadar eğitime müdahil olamazlardı, iş başında liyakat ve ehliyet sahibi kişiler olurdu.

Eğer Milli Eğitim bağımsız olsaydı bu kadar günü birlik yönetmelik değişikliğine gidilmezdi, on altı yıldır bu ülkede bir sistemin varlığından söz edilirdi. Eğitim de bir arpa boyu yol alınmış olurdu.

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bağımsız olsaydı eğitim kurumlarında Seyit Rıza yı öven, Şeyh Sait’i öven bunları okul dergilerine basıp küçücük çocukların evlerine gönderen bu kadar İlçe ve Okul Müdürü olmazdı. İstanbul’un göbeğinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürtçe afişler yapıp okullara evlere dağıtmazdı.

Eğer Milli Eğitim vesayet altında olmasaydı adı Milli olan kurum vatanseverlere aleni bu kadar düşman olmaz bölücü, darbeci hainlere bu kadar yol veremezdi. 

   Ne yazık ki başta Milli Eğitim olmak üzere birçok kurumda iş başına getirilen kindar, nefret dolu yediği halta kılıf arayıcı bir güruh bu ülkenin birliğini, kardeşliğini dinamitlemeye devam ediyor. Efendim kırk yıl önce o onu yapmıştı, yirmi yıl önce şu şunu yapmıştı ben niye yapmayayım gibi son derece bağnaz, ne insanlık, ne din, ne de hiçbir evrensel etik değerle bağdaşmayan sığ, cahilane, aşiret düzeninden kalma bir bakış açısı özgünüz ama devlet bürokrasisinde boru öttürmektedir. Bu boru Amerikalı yabancıların yerlileri katletme borusundan farksızdır. Bu ülkenin zencileri konumuna getirilen, Kızılderililer gözüyle bakılan vatansever evlatlarına hasmane bir o kadar da ahlaksızca bir bakış açısı sürdürülmektedir.

   Devlet şeffaflığını yitirmiş kapalı kapılar ardında organize işlere teslim olmuş durumdadır. Son dört yıldır yönetici mülakatlarında açık aleni paralel sendikanın dediklerini gerçekleştiren yapı komisyonlarda cirit atmaya devam ediyor. Ne noter tasdikli belgeler, ne e posta üzerinde verilen talimatlar, ne hakim kararları, ne savcıların tespitleri hiçbiri, ama hiçbiri işe yaramıyor. Bir yiğit çıkıp demiyor ki arkadaş burası muz cumhuriyeti midir, çadır devlet midir? Bu aymazlık, bu pervasızlık neyin nesidir? Üç kıtaya hükmeden bir ecdadın mirasçıları nasıl olur da devleti kendi çıkarları için bu kadar ayağa düşürebilir. Bu cüret nereden ve kimden gelmektedir. Bunlar denilmediğine göre ortada bir bakanlık vardır demek gülünç kaçmaz mı?

    Sonuç olarak vatanseverlik fedadır, fedakarlıktır. Eğer bu fedakarlık vatanın ve milletin bekası için  ise adı kahramanlıktır. Yok eğer kişilerin, zümrelerin geleceği ise bunun adı idraksizliktir. Sizlerin devlet bekası diyerek ahkam kesmeniz, hak hukuk gibi usturuplu sözleriniz yalnızca sizi bağlar, çünkü samimi olmadığınızı her icraatınızda gösteriyorsunuz. Biz sizin alandaki iş ve icraatlarınıza bakarız. Yaşadıklarımıza bakarız. Bizim burada gördüğümüz manzara Milli Eğitim Bakanlığı VE-SA-YET  ALTINDADIR!.... 


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler