UNUTULAN TÜRKLER! MEB, KENDİ İTİRAFINI SANSÜRLEDİ AMA GERÇEĞİ ÖRTEMEYECEK!YA EŞİNİ YA İŞİNİ DİYE BİR TERCİH OLAMAZ DANIŞTAY'DAN EŞ DURUMU TAYİNİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE İYİ HABER EVE İŞİ YAPAN KADINLARA EMEKLİLİK FIRSATI MEB'DEN ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMA DUYURUSU MEB BİR KİTABI DAHA TOPLATTI! LİSEYE GİÇİŞTE SADECE NOT YETMEYECEKBAKAN YILMAZ: 2018'DE 20 BİN ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZMİLLİ EĞİTİM BAKANI YILMAZ: YENİ LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ BİR AY İÇİNDE BELLİ OLUR MTSK SINAV GÖREV ÜCRETLERİ DERHAL ÖDENMELİDİRBUYRUĞUN GEREĞİ DEĞİL RASYONEL BİR SINAV SİSTEMİ İSTİYORUZ!MEB 3 BİLİNMEYENLİ DENKLEMLE KARŞI KARŞIYAEĞİTİMİN ÖNCELİKLİ AMACI YA DA HEDEFİ NE ? ÖNCE MUTLU DONANIMLI NESİLLER Mİ, YOKSA TEOG MU ? BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN TEOG ÇIKIŞI

VALLAHİ BEN YAZMADIM!..

12-04-2017 16:41 - YAZARLAR

 
Aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun. Ben yazsaydım; ırkçı, faşist, şovenişt falan gibi saydırıp dururdunuz. Çok şükür ben yazmadım ama doğruluğunun altına imzamı atarım. Burası Düzce.com'dan, Erkan Arslan duygu ve düşüncelerime tercüman olmuş kendisine teşekkür ediyorum.
 
"" “Bu millet” diye başlayan cümleler duymaya başladık bu aralar. Devamında isminin zikredilmesini beklerken “bu millet” diye biten cümleler takip etti. Aslında söylenen isimler de vardı, olumsuzundan atfedilen, ama onu demiyoruz, bunu demiyoruz, şunu demiyoruz, bu millet diyoruz ile biten balyoz ağırlığında cümleler.
  
Var mı acaba başka ülkelerde de adı söylenemeyen milletler?
 
Bazen söyleyemez insan, milyonlara malum olmuş bir realiteyi bile. Ne zaman olur peki bu durum? Utanırsan olur, kızgınsan olur, nefret ediyorsan olur, kabullenemiyorsan olur.
 
Peki malum cümlelerde adı söylenemeyen bu milletin, utanılacak bir tarafı var mı? Kızgınlık duyulacak bir yanı peki? Nefret eden vardır elbet ama mensup olanın nefreti biraz manasız kalır.
 
Benim bildiğim bir Millet var bu topraklarda, onlarca zenginlik katan alt unsurla beraber yoğrulmuş ve zenginleşmiş bir millet.
  
Tarihin var oluşuna dek uzanan köklü bir millet, bu millet.
 
Orta Asya’yı egemenliğinde tutan bir topluma, kilometrelerce korku duvarı ördürebilen bir Millet.
  
Yaşamın beşiği Anadolu’yu yurt yapan bir Millet, bu Millet.
  
16’sı büyük, 100’ün üzerinde sayıda devlet kurmuş bir Millet, bu Millet.
   Çağ açıp, Çağ kapatan, bir Millet bu Millet.
   Peygamber Efendimizin, övgüsüne mazhar olmuş bir Millet, bu Millet.
   Yıllarca İslamiyet'in sancaktarlığını yapmış bir Millet, bu Millet.
   Dişi ile tırnağı ile direnerek, kurtuluşunu sağlayan bir Millet, bu Millet.
   Ama bir türlü adı söylenemeyen, bir Millet, bu Millet…            
  
Korkmayın söyleyin, TÜRK MİLLETİ bu Milletin adı…
 
Ne ayrıştırır sizi bu tanım, ne yozlaştırır. Ne yeni tanım arayışlarına sokar sizi, ne de yolunuzdan saptırır.
  
Milliyetçilikten korkarak, sapılan yolun mikro milliyetçilik olduğunu ve işte bunun gerçek tehlike olduğunun farkına varılmalı.
  
Örneği kendimden vermek isterim önce. Annem Çerkez benim, Babam Laz. Ben gururla Türk'üm diyorum. Ailelerimi, çocuklarımı, akrabalarımı bir arada tutan bir çatıdır benim için Türk'lük. Ne soy kütüğümü inkar ederim, ne de mensubiyetinden gurur duyduğum Milletimi.
 
Adı konulmamış bir Millet'e mensup olmak zorunda değilim ben. Türk Milleti'ne mensup olma gururumu, hangi hakla alırsınız ki elimden?
  
Bu Millet dediğiniz Millet'e mensup olabilmek için, ne soy kütüğünüz irdelenir sizin, ne kafatasınız, tipinize de bakmaz kimse, yüzünüzün şekline de.
  
Mensubiyet şuuru yeterlidir sadece. Hissedebilmek, gurur duyabilmek, ait olmaktan mutlu olabilmek, kültürüne katkıda bulunabilmek, yükselmesi için canla başla çalışabilmek.
  
Bunları hissediyorsanız eğer Türk'sünüz işte, başka ada ne hacet!
   Üstadım, Bu Millet'in adı binlerce yıl evvel konulmuştur zaten.
   Onun için;
   Korkmayınız söyleyin Bu Yüce Millet, TÜRK Milleti'dir.
   Onun için;
   “Ne mutlu Türk olana” dememiş Ulu Önder,
   “NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE” demiş…""

Av.Özcan PEHLİVANOĞLU

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler