ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARK

16-11-2017 21:20 - GÜNCEL

Veteriner Hekimlerin, ilgili mevzuat çerçevesinde ihtisas yapmak suretiyle Uzman Veteriner Hekim unvanını kazanmaları aylık maaşlarında artış sağlamaktadır.
 
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi Veteriner Hekim olarak görev yapanlar, Uzman Veteriner Hekim unvanını kazandıklarında zam ve tazminatları da artmaktadır.
 
 
 
Yan ödeme puanları
 
Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık yan ödemelerinin hesabında toplam 4350 puan kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise 4450 puan esas alınmaktadır.
 
Tazminatları
 
Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık özel hizmet tazminatı hesabında ilk 4 derece için %135 ve diğer dereceler için %130 oranı kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise ilk dört derecede %145 ve diğer derecelerde %135 oranı esas alınmaktadır.
 
Uzman Veteriner Hekim maaşı uzman olmayanlara göre ne kadar fazla?
 
Uzman Veteriner Hekimlerin aylık net maaşları, aylık/kadro seviyesi ve hizmet süresi aynı olan Veteriner Hekimlere göre daha fazladır.
 
2017 yılının ikinci yarısında geçerli olan katsayılara göre (%15 gelir vergisi diliminde), Uzman Veteriner Hekim net maaşının Veteriner Hekim maaşından ne kadar fazla olduğu aşağıda belirtilmiştir.
 
a-) 1/9/2008 tarihinden önce memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);
 
-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 100 TL fark vardır.
 
-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 51 TL fark vardır.
 
b-) 1/9/2008 tarihinden sonra memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);
 
-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 88 TL fark vardır.
 
-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 46 TL fark vardır.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler