TÜRKİYE KAMU-SEN’DE NELER OLUYOR?BEN HİÇ ALDATILMADIM !..BAŞARI DA BAŞARISIZLIK TA YÖNETENLERE AİTTİR !..İYEP KURSLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE EK DERS ÜCRETİ ÖDENMELİDİR BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖRÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI 6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU

UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARK

16-11-2017 21:20 - GÜNCEL

Veteriner Hekimlerin, ilgili mevzuat çerçevesinde ihtisas yapmak suretiyle Uzman Veteriner Hekim unvanını kazanmaları aylık maaşlarında artış sağlamaktadır.
 
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi Veteriner Hekim olarak görev yapanlar, Uzman Veteriner Hekim unvanını kazandıklarında zam ve tazminatları da artmaktadır.
 
 
 
Yan ödeme puanları
 
Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık yan ödemelerinin hesabında toplam 4350 puan kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise 4450 puan esas alınmaktadır.
 
Tazminatları
 
Veteriner Hekim unvanlı Devlet memurlarının aylık özel hizmet tazminatı hesabında ilk 4 derece için %135 ve diğer dereceler için %130 oranı kullanılırken, Uzman Veteriner Hekimler için ise ilk dört derecede %145 ve diğer derecelerde %135 oranı esas alınmaktadır.
 
Uzman Veteriner Hekim maaşı uzman olmayanlara göre ne kadar fazla?
 
Uzman Veteriner Hekimlerin aylık net maaşları, aylık/kadro seviyesi ve hizmet süresi aynı olan Veteriner Hekimlere göre daha fazladır.
 
2017 yılının ikinci yarısında geçerli olan katsayılara göre (%15 gelir vergisi diliminde), Uzman Veteriner Hekim net maaşının Veteriner Hekim maaşından ne kadar fazla olduğu aşağıda belirtilmiştir.
 
a-) 1/9/2008 tarihinden önce memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);
 
-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 100 TL fark vardır.
 
-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 51 TL fark vardır.
 
b-) 1/9/2008 tarihinden sonra memuriyete girenlerden (aylık/kadro seviyeleri ile hizmet süreleri aynı);
 
-Aylıklarını ilk dört dereceden alanlar arasında 88 TL fark vardır.
 
-Aylıklarını diğer derecelerden alanlar arasında 46 TL fark vardır.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler