70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE KADRO !?

Ücretli öğretmenlerin en azından bir bölümüne umut ışığı doğdu.

23-02-2018 06:37 - YAZARLAR

Peki atılan taş ürkütülen kurbağaya değecek mi? 120 bin civarındaki ücretli öğretmenden, sadece 5 bini sevinirken diğerleri ne olacak? Daha da önemlisi atanma şartları ve kadro  bekleyen diğer öğretmenler! Peki onlar ne olacak?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen "torba tasarının" 9 maddesi daha kabul edildi.
2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmenlerden, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmesi, öğretmenliğe atanabilmek için aranan özel şartları taşımaları, KPSS'den belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla, yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilebilmelerine imkan sağlanacak.
Bu şekilde istihdam edilecek personelin alanları Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek ve sayısı 5 bini geçemeyecek.

En az 5 yıllık görev süresi aranacak deniliyordu, 540 gün sigorta pirimi ödenmesinin yeterli görünmesi, ne anlama geliyor?

İstenilen KPSS puanları ne olacak? Eğitim fakültesi mezunu olmayanlar da yararlanacak mı?

Umarız, MEB bu konuda daha fazla ayrıntı getirir ve atama bekleyen diğer öğretmenleri rahatsız etmeyen bir tablo ortaya çıkar!..

Keşke bir yerlerden, bir şekilde kadro, tasarrufuna gidilse de, 100 binden fazla  kadro, ücretli yani köle öğretmenlerle değil de kadrolu öğretmenlere tamamlansa!..

abbas güçlü

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler