SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

TBMM BAŞKANI İSTİFA ETMELİDİR ...

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, TBMM’de “Çanakkale Şehitleri Anma Günü” etkinliğinde kadın sanatçıların sahneye çıkmalarını engelleyen Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı istifaya çağırdı.

30-03-2018 12:55 - SENDİKA

 
 
TBMM’de “Çanakkale Şehitleri Anma Günü” etkinliğinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın talimatıyla kadın sanatçıların sahneye çıkmalarının engellenmesi, gerici zihniyetin kabul edilemez uygulamalarının son adımı olmuştur.
Ebedi Önderimiz Atatürk "Dünya'da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez." sözleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesinde Türk kadının rolünü ifade etmiştir. Tarih sahnesinde erkek ile omuz omuza mücadele veren ve böylesine tarih yazan kadınları, tarihin anlatıldığı bir tiyatro sahnesinde görmeyi içine sindirememek hiçbir gerekçe ile izah edilemez.
Meclis çatısı altında kadınların sahneye çıkmasının önlenmesi sadece sanata ve kadına değil, tüm topluma yapılmış bir saygısızlıktır. Türk kadını, toplumsal yaşamın her alanında; işyerinde, hastanede, okulda, toplu taşıma araçlarında, sinemada, tiyatroda, laboratuvarda, üniversitede, evde, sokakta, sahnede ve her türlü siyasal, sosyal ve kültürel etkinlikte erkek ile eşit şekilde var olmuş ve var olamaya devam edecektir. Türk ulusunun kadınlarını ne tiyatro sahnesinden ne de çağdaş yaşamın herhangi bir alanından dışlamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Laik Cumhuriyet ve onun temel değerlerine karşı söylemlerini her fırsatta dile getirmekten hicap duymayan Kahraman, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ülkenin meclis başkanlığı makamını hak etmemektedir. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı derhal istifaya davet ediyoruz.
 
                                                              Zekiye Bacaksız
                                                     Genel Sağlık-İş Genel Başkanı
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler