ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

SPOR MÜDÜRÜNDEN HEMŞERİCİLİK AYIBI

15-05-2017 09:04 - SENDİKA

    Esenyurt Fahir İlkel Ortaokulu Spor Kulübü öğrencileri bir yıllık hazırlığın, İl ve Bölge müsabakalarında gösterdikleri başarıların ardından  Antalya da düzenlenecek olan Türkiye  Şampiyonluğuna 13 Öğrenciyle katılma hakkı elde ediyor.
   
    Genel olarak, Okulların maddi imkanları bu tür etkinlikleri karşılamaya yeterli olmadığından, sponsorlar veya mahalli imkanlar la giderlerin karşılanması yoluna gidilir. Esenyurt gibi sosyo-ekonomik-kültürel sorunların bolca yaşandığı bir ilçe de gençlerimizi spora teşvik eden ve bu konuda başarılı olan okullara da,Esenyurt Belediyesince kol kanat gerilir.Şimdiye kadar böyle olmuştu.Bu sefer de Okul Müdürü,Esenyurt Belediyesi Spor Müdürü Yusuf Ocak tan ulaşım ve konaklama konusunda yardım istiyor. Spor Müdürü öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gerekli izinlerin alınması halinde yardımcı olunacağını ifade ediyor. İlçe Milli eğitim Müdürlüğünden izinler alındıktan sonra,Spor Müdürü karar değiştiriyor ve okul müdürüne de sanki onun amiriymiş gibi üst perdeden sorgulama yaparak, “O kadar sporcuyla ne iş yapıyorsunuz  ? 13 kişiyle müsabakaya mı gidilir ? Derece elde edecek misiniz ? kim çalıştırıyor bu takım ? Verin bana hocanın telefonunu,size araba falan vermem “  diyerek, öğrencilerin ulaşım ve konaklama giderleri konusunda olumsuz bir tavır takınıyor.
 Aynı spor müdürü, aynı ilçeden, aynı yarışmaya 30 kişiyle katılacak başka bir okulun müdürüne hemşerilik torpilini devreye sokarak, okulun ulaşım ve konaklama sorunlarına yardımcı oluyor.
    
    Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu nun okulların bu tür sosyal-kültürel-sportif faaliyetlerine desteğini ve bakış açısını biliyoruz. Daha birkaç gün önce 2 uçak dolusu öğrenciyi umre ziyaretine gönderen belediyenin 13 sporcu gencimizin, Antalya da Türkiye Şampiyonasına katılmasına destek vereceğini herkes bilir. Ancak ; Spor Müdürü burada işgüzarlık yapmış ve okullar arasında tarafgir davranmıştır.Yardımcı olmadığı okul müdürünün Türk Eğitim-Sen li olmasının bunda payı var mıdır diye düşünmeden edemiyor insan keza aynı spor müdürünün kendi işi dışında, sendikacılığa da soyunup, üyelerimize sendikadan istifa etmeleri konusunda telkinlerde bulunduğu kulağımıza geliyor.
   
    Esenyurt Belediyesi spor Hizmetlerinin başında olan bir kişinin daha güzel ve başarılı işlerle anılmasını ve vatandaşın  vergileriyle verilen hizmette de adaletli davranmasını arzu ederiz.
 
Enver DEMİR
Türk Eğitim-Sen
Şube Başkanı

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Türkoğlu ~ 7 ay önce
Ayrımcılık, ötekileştirme ile kime neye hizmet ediyor bu adam? Yarın o okulun öğretmeninden, müdüründen velisinden oy istemeye gelen hükümet partisinin temsilcileri velilerden neler duyacak? Eşitlikçi hizmet üreten Necmi kadıoğlunun etrafında dolanıp ona kötülük yapmaya çalışıyor anlaşılan. Ben belediye başkanının tepkisini merak ediyorum. Siz sendika yöneticilerinin de direkt başkan beyle bu durumu görüşmenizde fayda var. Yoksa onun adına ona kökülük yapmak isteyen bu kişilerin ekmeğine yağ sürersinez. Bu müdür meb den geçme değil mi? Bıraksın gitsin meb de sendikacılık yapsın. Türkiye\'nin 2023 hedeflerinin önünü tıkayan ayrıştırmacı zihniyete HAYIR.
mehmet ~ 7 ay önce
esenyurt gibi sosyo-ekonomik düzeyi düşük bölgelerde gençlerin bu tür faaliyetlerine destek verilmesi hususunda öngörü sahibi değil se o makamlarda oturtulmaması gerekir böyle yöneticilerin.
nevzat özdemir ~ 7 ay önce
kendine yakışanı yapmış,hangi sıfatla belediyenin spor sorumlusu diyeceğim de...mutlaka biir diploması vardır...o da yetrli olmuş belli ki...Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler