TBMM'DEN ÖĞRENCİLERE MAAŞ MÜJDESİ!YENİ MÜFREDAT BAYRAM SONRASI AÇIKLANACAK!PKK,KAÇIRDIĞI ÖĞRETMENİ ŞEHİT ETTİ..ÜNİVERSİTE KONTENJANLARINDA 58 BİN ARTIŞ MÜJDESİ!MEMURLARIN YENİ MAAŞLARI BELLİ OLDU!PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ EN İYİ OKUL EN UZAKTAKİ Mİ EN YAKINDAKİ Mİ?''ÖĞRETMENE,ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ TAM BİR AYIPTIR''ÖĞRETMENLERE PSİKOLOJİ TESTİ GELİYOR!ADALET NALINCI KESERİ OLUNCA!..ÇIĞIRTKANLAR, GÜVEN VE UMUT KUR'AN KURSLARININ EĞİTİM KALİTESİ ARTTIRILMALILYS-3 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORULARINDAKİ GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİKLİKLERMEMURLARA SAKAL VE KOT PANTOLON SERBEST OLACAK!KPSS-2017/6 TERCİH KILAVUZU YAYINDA!

SİZİ BİLMEM BİZDE Kİ MANZARA VAHİM !..

10-04-2017 06:31 - YAZARLAR

Kuşkusuz işimizin gereği yoğun bir şekilde okul ziyaretlerini sürdürmekte ve bu arada alanın nabzını tutmaktayız!..Sayın hocam iş güvencen için, rotasyona uğramaman için, veli ve öğrencinin değerlendirmesinden kurtulman için, yüzde üçlük zama itiraz için, mülakat denilen keyfiyetin kaldırılması liyakatın getirilmesi kurallı kaideli bir yönetimin milli eğitimde tesis etmek için ve hepsinden önemlisi Ağustos ayında güçlü bir şekilde masaya oturup haklarınızı savunmak için Türk Eğitim Sen’e destek ol!. Sendikamıza üye olursan daha çok kişinin temsilcisi olarak o masada bulunup bu konuları gündeme taşımış olacağız.

Sağ olsunlar dinliyorlar; Sendikamızın başta Genel Başkan olmak üzere iyi mücadele ettiğini kabul ediyorlar. Hak teslimi noktasında vicdani kanaatlerini toplumun içinde olmasa da yalnız kaldığımızda söylüyorlar.. Kimi üzgün, kimi iç çekiştirmekte, kimi de herkes dersine gittikten sonra yanımıza yaklaşmakta ve çok haklısınız ama demektedir. Amayı biraz olsun açtığınız da korktuklarını açıkça söylemek zorunda kalmaktadırlar.

Bizler korkmayanları örnek gösteriyoruz. Yeni yaptığımız üye formlarını gösteriyoruz. Bu arkadaşlar korkmadan sendika üyeliğini seçtiler. Haz. İbrahim’in yangınına karınca misali su taşıyıp üzerlerine düşeni yaptılar.

Peki siz neden korkuyorsunuz sorusuna ise; Kimi çok iyi tanıdığı ve FETÖ ile ilgisi olmadığı halde ihraç edilen bir dostunu örnek göstermekte, kimi okul müdürü ve müdür yardımcısının baskısından şikayet etmekte, kimisi de olağan üstü halin kalkmasını beklemektedir. Azımsanmayacak bir kısım ise 16 Nisan referandum sonuçlarını beklemektedir. Kuşkusuz bunların dışında kalan bir başka gurup vardır

Öyle ki adeta gölgesinden korkar hale getirilmiştir. Sendikasına üye olmadık diye sürekli sıkıştırılmaktayız. Biz müdürün haksız yere hazırlattığı tutanağa imza atmadık diye attığımız her adımı takip etmekte, planlarda virgül nokta hataları aramakta, fazla nöbet yazmakta, ne kadar angarya iş varsa bana vermekte, teneffüsümüzü bile bize haram etmektedir.

Öte yandan bir kısım öğretmen bu kadar sinmişken, bir başka kısmı ise adeta okulları siyaset arenasına çevirmek için yırtınmaktadır. Artık Cumhurbaşkanının toplantılarına öğrenci taşımaya rahmet okumaya başladık. Okul duvarlarını bıraktık iç cam mekanlarına kadar propaganda alanı haline getirilen okulları görüyoruz. Bakanların, müsteşarların, milletvekillerin hatta il başkanlarının toplantılarına bile öğrenci taşınmaktadırlar. Bir okul müdürüne arkadaş ne alaka diye sorduğumuzda hocam burası imama hatip demez mi?

Sonuç olarak; ister yöneten isterse yönetilen olalım. Benim ecdadım yedi ayrı düvele bile adaletle hükmederken; kendi insanımın devleti yönetenlerden korkması, ürkmesi içimi acıtıyor canımı yakıyor. İnsanımın kamplara böldürülmesi yarınımız için büyük tehlikeler içeriyor. Okulları, camileri, kışlaları siyasete bulaştırmak herkese zarar verir. Marifet bastırılmış, susturulmuş, ürkütülmüş bir toplum inşa etmek değildir. Marifet gerçekten fikri, hür vicdanı hür nesiller yetiştirmektir. Geleceğin aydınlık olması için bu olmasa olmaz şarttır. Aksine ezik bir toplumla gurur duymak olur ki bu ülkeye yapılacak en büyük kötülük te budur!.

Sizde nasıldır bilemem, bizim cenahta memleket manzaraları korku ve endişe üzerine inşa edilmiş anlayacağınız durum vahim!..

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


Öğretmen Atamaları
Boş geçen dersler
Sınav sistemi
Temel Liseler
Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler