LİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLAR

SINAV İÇİN YOLLARA DÖKÜLEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER YOLDA KALDI …

07-01-2017 11:23 - SENDİKA

        
       AÖL Açık Lise 1.Dönem sınavları, 7-8 Ocak Cumartesi-Pazar günleri yapılacak.Sabah oturumlar s:09.30 da, sonraki oturum da s:14.00  de gerçekleştirilecek.
       Diğer İllerde durum nedir  ? Bilmiyoruz, ama; Dün akşam saatlerinde İstanbulda başlayan yoğun kar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz etkilediği aşikar. “Bayramın geleceği, Arifeden belli “ derler ya,dün akşam İstanbul da trafik ana yollar dahil tamamen durma noktasına gelmiş,akşam mesaiden çıkan yüzbinlerce kişi yollarda kalmış ve  3-5 km olan mesafeler bile 8-9 saatte geçilebilmiştir.Aynı şekilde kar yağışı sabaha kadar yoğun devam etti ve halen de yağıyor.
  
      YETKİLİLER NEREYE BAKIYOR ?
     Hal böyle olunca ; Bu sabah S: 09.30 başlayacak olan AÖL Açık Lise sınavlarında görevli olan Öğretmen arkadaşlarımız  akşam dan beri sendikamızı arayarak, Sınav iptal edildi mi ? Sınava gidemezsek ceza alırmıyız ? diye soruyorlar. Biz de arayan – soran arkadaşlarımıza, gerek İstanbul da AKOM, gerekse Meteroloji  Gn.Müdürlüğünce yapılan “acil ” açıklamalar ışığında sınavların iptal edilebileceğini,ancak;yetkililerden gelecek açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini söyledik.Ancak ; Bizim gördüğümüzü,sınavı yapan yetkililer görmemiş olacak ki sınavlar ertelenmedi.
   
    ÖĞRETMENLERİN YARISI, ÖĞRENCİLERİN TAMAMINA YAKINI SINAVA KATILMADI 
    Bu sabah,İstanbul daki  hava şartları ve trafik durumunu anlatmaya gerek bile yok.Çünkü ; Türkiye ye canlı yayın yapılıyor.Hal böyle olunca; sınav görevi için yola çıkan bir çok öğretmen görev yerine ulaşamadı.Keza; öğrenciler de durum daha da vahim.Onların büyük ekseriyeti yola bile çıkmadı.Araştırdığımız bir çok okulda,sınavda  görevli öğretmenlerin yarısına yakını göreve gelememiş.Bir çok okulda sınavlar geç başlatıl dı ? Hatta ; 09.30 da başalması gereken sınavı 11.00 den sonra başlatan okullar bile var. Sınava katılacak öğrencilerde durum daha da vahim. Birçok İlçede sınav yapılan okullardaki  sınıfların bir çoğu boş.Hiç öğrenci gelmemiş. 300 öğrencinin sınava girmesi gereken bazı okullarada 10-15 öğrenci sınava gelmiş.
   
     SORUMLULARDAN HESAP SORARIZ
     Şimdi yetkililere soruyorum ; Bu sınavları ileri bir tarihe ertelemek  çok mu zor bir iş Allah aşkına ? Yolda kalan,kaza geçiren,bu hava şartlarında üşütüp hasta olan öğretmen ve öğrencilerin hesabını kim verecek ?
   Tüm bu olumsuzluklara rağmen sınavları ertelemeyenler, bir de göreve gelemeyen öğretmen arkadaşlarımıza soruşturma açar,onları mağdur ederse karşılarında bizi bulurlar.Üyelerimize sınava gidemedikleri için yapılacak girişimlerde hukuki destek  verilecek,hatta ; bu sınavların  bu şartlarda yapılmasını zorlayanlar hakkında da gerekir se biz hukuki işlem başlatacağız.
   Ümit ediyoruz ki, hiçbir kimsenin başına olumsuz bir şeyin gelmemesidir. Aksi durumda bunun hesabını  soracağımızın bilinmesi gerekir.
 
Enver DEMİR
Şube Başkanı

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Sinan balka ~ 1 yıl önce
Yetkililer sanirim ewde kestane yapip çay içip ne war kardeşim şicaklik 20 derece diyordur birileri onlara ewde olduklarini dişarda durumun farkli olduğunu ve yetkili olduklarini hatirlatsin sinava giremeyen öğrencilerin durumu ne oļacak ýetisi olmayan yetkililerYazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0