LİSELERE KAYITTA İZLENMESİ GEREKEN YOL HARİTASI!“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ”Nİ BAŞKALARI YÖNLENDİREBİLİR Mİ?YÖNETİCİ MÜLAKATLARI YAKLAŞIRKEN İLGİLİLERİ UYARIYORUZ!..DANIŞTAY ANAOKULLARINDA REHBER ÖĞRETMEN NORMUNUN KALDIRILMASINI DURDURDUBAŞARISIZ ÖĞRENCİNİN ÜNİVERSİTEDEN ATILMASI KURALI GERİ Mİ GELİYOR? BAKAN YILMAZ: “YENİ MÜFREDAT İÇİN 51 PROGRAM HAZIRLANDI” BAKAN YILMAZ: 20 BİN ÖĞRETMENİN ATAMASINI GELECEK AY YAPACAĞIZ TBMM'DEN ÖĞRENCİLERE MAAŞ MÜJDESİ!YENİ MÜFREDAT BAYRAM SONRASI AÇIKLANACAK!PKK,KAÇIRDIĞI ÖĞRETMENİ ŞEHİT ETTİ..ÜNİVERSİTE KONTENJANLARINDA 58 BİN ARTIŞ MÜJDESİ!MEMURLARIN YENİ MAAŞLARI BELLİ OLDU!PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ EN İYİ OKUL EN UZAKTAKİ Mİ EN YAKINDAKİ Mİ?''ÖĞRETMENE,ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ TAM BİR AYIPTIR''

SINAV İÇİN YOLLARA DÖKÜLEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER YOLDA KALDI …

07-01-2017 11:23 - SENDİKA

        
       AÖL Açık Lise 1.Dönem sınavları, 7-8 Ocak Cumartesi-Pazar günleri yapılacak.Sabah oturumlar s:09.30 da, sonraki oturum da s:14.00  de gerçekleştirilecek.
       Diğer İllerde durum nedir  ? Bilmiyoruz, ama; Dün akşam saatlerinde İstanbulda başlayan yoğun kar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz etkilediği aşikar. “Bayramın geleceği, Arifeden belli “ derler ya,dün akşam İstanbul da trafik ana yollar dahil tamamen durma noktasına gelmiş,akşam mesaiden çıkan yüzbinlerce kişi yollarda kalmış ve  3-5 km olan mesafeler bile 8-9 saatte geçilebilmiştir.Aynı şekilde kar yağışı sabaha kadar yoğun devam etti ve halen de yağıyor.
  
      YETKİLİLER NEREYE BAKIYOR ?
     Hal böyle olunca ; Bu sabah S: 09.30 başlayacak olan AÖL Açık Lise sınavlarında görevli olan Öğretmen arkadaşlarımız  akşam dan beri sendikamızı arayarak, Sınav iptal edildi mi ? Sınava gidemezsek ceza alırmıyız ? diye soruyorlar. Biz de arayan – soran arkadaşlarımıza, gerek İstanbul da AKOM, gerekse Meteroloji  Gn.Müdürlüğünce yapılan “acil ” açıklamalar ışığında sınavların iptal edilebileceğini,ancak;yetkililerden gelecek açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini söyledik.Ancak ; Bizim gördüğümüzü,sınavı yapan yetkililer görmemiş olacak ki sınavlar ertelenmedi.
   
    ÖĞRETMENLERİN YARISI, ÖĞRENCİLERİN TAMAMINA YAKINI SINAVA KATILMADI 
    Bu sabah,İstanbul daki  hava şartları ve trafik durumunu anlatmaya gerek bile yok.Çünkü ; Türkiye ye canlı yayın yapılıyor.Hal böyle olunca; sınav görevi için yola çıkan bir çok öğretmen görev yerine ulaşamadı.Keza; öğrenciler de durum daha da vahim.Onların büyük ekseriyeti yola bile çıkmadı.Araştırdığımız bir çok okulda,sınavda  görevli öğretmenlerin yarısına yakını göreve gelememiş.Bir çok okulda sınavlar geç başlatıl dı ? Hatta ; 09.30 da başalması gereken sınavı 11.00 den sonra başlatan okullar bile var. Sınava katılacak öğrencilerde durum daha da vahim. Birçok İlçede sınav yapılan okullardaki  sınıfların bir çoğu boş.Hiç öğrenci gelmemiş. 300 öğrencinin sınava girmesi gereken bazı okullarada 10-15 öğrenci sınava gelmiş.
   
     SORUMLULARDAN HESAP SORARIZ
     Şimdi yetkililere soruyorum ; Bu sınavları ileri bir tarihe ertelemek  çok mu zor bir iş Allah aşkına ? Yolda kalan,kaza geçiren,bu hava şartlarında üşütüp hasta olan öğretmen ve öğrencilerin hesabını kim verecek ?
   Tüm bu olumsuzluklara rağmen sınavları ertelemeyenler, bir de göreve gelemeyen öğretmen arkadaşlarımıza soruşturma açar,onları mağdur ederse karşılarında bizi bulurlar.Üyelerimize sınava gidemedikleri için yapılacak girişimlerde hukuki destek  verilecek,hatta ; bu sınavların  bu şartlarda yapılmasını zorlayanlar hakkında da gerekir se biz hukuki işlem başlatacağız.
   Ümit ediyoruz ki, hiçbir kimsenin başına olumsuz bir şeyin gelmemesidir. Aksi durumda bunun hesabını  soracağımızın bilinmesi gerekir.
 
Enver DEMİR
Şube Başkanı

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Sinan balka ~ 5 ay önce
Yetkililer sanirim ewde kestane yapip çay içip ne war kardeşim şicaklik 20 derece diyordur birileri onlara ewde olduklarini dişarda durumun farkli olduğunu ve yetkili olduklarini hatirlatsin sinava giremeyen öğrencilerin durumu ne oļacak ýetisi olmayan yetkililerYazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


Öğretmen Atamaları
Boş geçen dersler
Sınav sistemi
Temel Liseler
Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler