TBMM'DEN ÖĞRENCİLERE MAAŞ MÜJDESİ!YENİ MÜFREDAT BAYRAM SONRASI AÇIKLANACAK!PKK,KAÇIRDIĞI ÖĞRETMENİ ŞEHİT ETTİ..ÜNİVERSİTE KONTENJANLARINDA 58 BİN ARTIŞ MÜJDESİ!MEMURLARIN YENİ MAAŞLARI BELLİ OLDU!PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ EN İYİ OKUL EN UZAKTAKİ Mİ EN YAKINDAKİ Mİ?''ÖĞRETMENE,ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ TAM BİR AYIPTIR''ÖĞRETMENLERE PSİKOLOJİ TESTİ GELİYOR!ADALET NALINCI KESERİ OLUNCA!..ÇIĞIRTKANLAR, GÜVEN VE UMUT KUR'AN KURSLARININ EĞİTİM KALİTESİ ARTTIRILMALILYS-3 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORULARINDAKİ GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİKLİKLERMEMURLARA SAKAL VE KOT PANTOLON SERBEST OLACAK!KPSS-2017/6 TERCİH KILAVUZU YAYINDA!

SAKİN ŞEHİR'E HES TEHDİDİ

Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu'nca Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Şehri' seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, düzenlenen törenle sertifikasını aldı. Cittaslow Genel Başkan Yardımcısı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yapılması planlanan HES'in, ilçedeki ekosistemde yaratacağı tahribat, 'Sakin Kent' ünvanının geri alınmasına neden olur" dedi.

04-05-2016 00:23 - BELEDİYELER

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Mavi Salon'da düzenlenen sertifika töreninde konuşan Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy, "Bundan sonraki hedefimiz Avrupa'nın kaliteli destinasyonlar programına girmek. Biz istiyoruz ki; yerel ruhu, yerel manayı, yerel ürünleri dünya ulusları da tanısın. Ama ilçemizde HES yapımının planlanması bizi üzüyor. Uzundereliler olarak ÇED değerlendirme sürecinde bunun yanlışlığını yetkililere anlatacağız" dedi.

MİLLETVEKİLİNDEN DESTEK SÖZÜ
Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz detörende yaptığı konuşmada, Uzundere ilçe yöneticileri ve halkının kutlayarak, "Uzundere 3 bin yıllık tarihe sahip, 30 yıllık bir ilçe. Kavganın ve hırsızlığın hiç olmadığı, kendi ürettiğini tüketen, başkasına ihtiyacı olmayan bir halkı var. Bilmiyordum, burada öğrendim ki; HES ilçe halkının canını yakmış. Mecliste sizlere tam destek vereceğim" diye konuştu.

HES GELİRSE ÜNVAN GİDER
Deligöz’ün ardından kürsüye çıkan Cittaslow Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir'in Seferihisar ilçe Belediye Başkanı Tunç Soyer, 19 Mart'ta sertifikayı büyük bir gururla teslim aldığını belirterek, “HES'le, Uzundere'nin içinden yaklaşık 12 kilometrelik bir mesafeden geçerek, 1100 dönüm civarında tarım arazisini sulanabilir olmaktan çıkarmak istiyorlar. Bu tahribat olağanüstü büyük zararlar doğurur. Eğer biz torunlarımıza bu çayı, dereyi bırakmazsak bizi asla affetmeyecekler. Çünkü bu sadece suyun akışı ile ilgili bir mesele değil. Buradaki su içindeki yosun, balıklar, yarattığı iklim ve çevresinde yaşayan insanlarla bir ekosistem yaratıyor. Dolayısıyla bu ekosisteme verilecek tahribat, “Sakin Kent” ünvanını da geri alınması sonucunu doğurur. Gelecek nesillere asla açıklaması yapılamayacak büyük bir günah işlenmiş olur” dedi.
Konuşmaların ardından Soyer, Uzundere İlçesi Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ile Belediye Başkanı Halis Özsoy'a “Sakin Kent” sertifikasını teslim etti.

SAKİN ŞEHİR SERTİFİKASI NASIL VERİLİYOR?
“Sakin Şehir” sertifikası verilen bölgeler, 7 başlık altında, 70 kriter açısından değerlendiriliyor.  Sertifikayı alabilmek için bu kriterlerin en az yüzde 50'sini sağlamak gerekiyor. Şehrin hava kalitesinden altyapısına, misafir perverliğine kadar herşey inceleniyor.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


  Öğretmen Atamaları
  Boş geçen dersler
  Sınav sistemi
  Temel Liseler
  Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Yeni Projeler