BU AÇIKLAMALAR HÜKÜMSÜZDÜR!..NE YAPARSANIZ YAPIN “HAYIR”LISI OLACAK!..İHRAÇ EDİLEN MEMURLARLA İLGİLİ KOMİSYON BU HFTA KURULUYOR BAKAN YILMAZ: BİN 500'Ü GÖREVİ BIRAKTI KONCUK: SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL!MEB, BU ALANDAKİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI ÖSYM'DEN ÖĞRETMENLERE YENİ SINAV GÖREVİ SINAV,SINAV NEREYE KADAR ?ÖSYM, YENİ KPSS ÜCRETLERİNİ AÇIKLADI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YIPRANMA PAYI MÜJDESİ BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ATAMA AÇIKLAMASIDERSHANEDEN DÖNÜŞEN OKULLARA ARSA TAHSİS EDİLECEK YSK SEÇMEN SORGULAMA SİSTEMİ ERİŞİME AÇILDI ÖSYM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! 27 MART'DAN ÖNCE ADAYLARA DUYURU YAPILACAKTEOG'DA MAZARET SINAVI VAR DA YGS'DE NEDEN YOK? KPSS HARÇLARI?

SAĞLIKÇILAR 13 MART'TA İŞ BIRAKIYOR

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI ALANLARA İNİYOR.13 MART CUMA GÜNÜ YOĞUN BAKIM VE ACİL SERVİSLER HARİÇ İŞ BIRAKIYORUZ.SAAT:11.00'DA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ.

12-03-2015 07:28 - SAĞLIK

Yandaş Malum ve Memnun-Sen’in  şakşakçılık ve yağcılığının son noktası olan toplantısında konuşan Sağlık Bakanı, çalışanlarının sorunları dağ gibi yığılmışken sağlık çalışanlarına milletin duası yeter diyor. Sayın Bakan dua milletin. Onlardan Allah razı olsun. Senin vazifen bize bunu söylemek değil, çalışanların sorunlarını çözmek ve taleplerini yerine getirmek. Yandaşların şakşakçılığını görüp herşey yolunda zannetme. Onlar çalışanın değil senin temsilcin.  Sağlık çalışanları kan ağlıyor.  Çalışanlar artık somut adımlar, hayata geçen uygulamalar görmek istiyor.
İş güvencesini kaldırma girişimleri yerine tüm çalışanların kadrolu olduğu güvenceli bir çalışma ortamı istiyor.
         Malum sendikanın ihanetiyle toplu sözleşmede cebi delinen, zarara uğratılan tüm kamu çalışanlarının hakkı olan ek zammı talep ediyor.
         Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılarak emeklikte sefaletin sonlandırılmasını ve emeklilikte insanca yaşamak istiyor.
         Sağlık çalışanlarının yitik hakkı olan yıpranma payı vaatte kalmasın hayata geçsin istiyor.
         Çalışanların can güvenliğini tehdit eden şiddet sona ermeli, ağır cezalar yürürlüğe girmelidir.
         Bunların yanı sıra sağlık çalışanları, her kuruma bir kreş, tüm çalışanlara lisans tamamlama hakkı gibi düzenlemeler acilen hayata geçsin istiyor.
         Kürsülerden atılan nutuklara, suya yazılan sözlere tahammülümüz yoktur. Sağlık çalışanları icraat görmek istemekte, memnuniyetleri için somut gelişmeleri beklemektedirler.
İşte bu kararlı tavrı bir kez daha güçlü bir şekilde yansıtmak, sağlık çalışanlarının taleplerini bir kez daha Türkiye Gündemine taşımak ve  “artık yetti, laf değil icraat istiyoruz”  sözlerini alanlarda haykırmak için 14 Mart Tıp Bayramı arifesinde 13 Martta, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz. 14 Mart günü de Aile Hekimliğindeki cumartesi nöbetlerini protesto kararlığımızı sürdürüyor, ASM ve TSM’lerde işe gitmiyoruz.
Sağlık alanında örgütlü, “dernek, oda ve diğer birçok STK” ile aynı gün yapacağımız bu iş bırakma eylemine tüm sağlık çalışanlarının, sağlık alanında faaliyet gösteren tüm STK’ların katılmasını bekliyor ve çalışan hakkı için güç birliğine davet ediyoruz.  Bu çağrı çalışanın talebidir. Bu çağrıya kim uyacak, kim kulak tıkayıp benim çalışan gibi bir düşüncem yok diyecek o gün göreceğiz. O gün çalışanların yanında olanlar alanlarda, siyaset ve bürokrasinin yanında ve emrinde olanlar, makam odalarında ve hamaset dolu lafların edildiği salonlarda olacak.
Bu iş bırakma eylemini aynı zamanda daha iyi bir sağlık hizmeti verilmesi içinde gerçekleştiriyoruz. Biz Tüm vatandaşlarımız için ücretsiz, eşit, ulaşılabilir ve nitelikli sağlık hizmeti sunulması gerektiğine inanıyor  ve tüm vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz.
Hepinize Teşekkür Ediyor, Saygılar Sunuyorum.

Oğuz TOY
Türk Sağlık-Sen İst.Şb.Bşk.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


  Öğretmen Atamaları
  Boş geçen dersler
  Sınav sistemi
  Temel Liseler
  Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Yeni Projeler