ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

ÖSYM BU İŞE NE DİYOR?

Hatırlanacağı gibi ek puanlar nedeniyle, bazı adayların puanları yeniden hesaplanmış ve sıralama yeniden yapılmıştı. Belli ki hala kafaları kurcalayan soru işaretleri var ama ÖSYM her zamanki gibi yine kapı, duvar!..

22-07-2017 16:59 - YAZARLAR

İşte cevap bekleyen maillerden birisi?
Umarız, birileri samimiyetle cevap verir?


Merhabalar Abbas Bey,

Öncelikle eğitim konusunda bizleri aydınlatma yönündeki yazılarınız için teşekkür ederim.

Mümkünse, sizden bir görüş almak istiyorum.
Şöyleki:

Malumunuz ÖSYM 14.07.2017 tarihinde,

LYS yerleştirme puanlarıyla ilgili olarak yapılması gereken OBP kesintisinin 2.413 aday için yapılmamış olduğu,
YGS yerleştirme puanları ile ilgili olarak;  6.751 adaydan yapılması gereken OBP kesintisinin yapılmamış olduğu, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunu 23 adaya ise ek puanlarının uygulanmamış olduğu anlaşılmıştır.
Bu nedenle, yukarıda belirtilen rakamlardan çakışmalar hariç 7.084 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplanmış, buna bağlı olarak tüm adayların başarı sıralamaları güncellenmiştir. Bu güncellemeler sonucunda, puan kesintisi yapılan adaylar hariç, adayların puanlarında bir değişiklik olmamasına rağmen başarı sıralamalarında genel olarak yukarı yönde bir değişiklik gerçekleşmiştir.
açıklamasıyla 14 Temmuzda LYS sonuçlarını revize ettiğini bildirerek sonuçları tekrar yayımladı.
Puan hesaplamalarında herhangi bir değişiklik olmadığı, başarı sıralarında genel olarak yukarı doğru olduğu açıklamasına karşın, LYS'de 2413 aday için OBP kesintisi yapıldığı halde, liseyi bu yıl bitiren kızımın başarı sırası ilk yayımlanan sonuçlarda 48345 iken, bu defa 48346 yani menfi olarak 1 kişi artmıştır. 

Nasıl oluyor da, bu 2413 kişinin puanı eksildiği ve doğal olarak başarı sıraları düştüğü halde bizim başarı sıramız olumsuz yönde etkileniyor  anlamakta zorluk çekiyorum. Aslında, mantıksal olarak ve ÖSYM'nin kendi beyanında da belirtildiği üzere bizim gibi adayların başarı sıralamalarının olumlu yönde etkilenmesi gerektiğini düşünüyorum.


Yukarıda izah ettiğim hususla ilgili bir görüş ve yapılabilecek bir girişim olup olmayacağı hususunda tarafımı bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

İlginize şimdiden eşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılarımla,


ÖSYM, ben yaptım oldu dayatmasını, dünden bugüne hep yapıyor.
Peki ama nereye kadar.
Adayların ve velilerin istediği açıklamaları yapmak zorunda, çünkü bu onun görevi...
Haklıdır, haksızdır, o ayrı bir konu ama şeffaflık, güvenirlikleri açısından, böylesi kurumların olmazsa olmazı olmalıdır...

Abbas Güçlü

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler