ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI 6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

ÖSYM BU İŞE NE DİYOR?

Hatırlanacağı gibi ek puanlar nedeniyle, bazı adayların puanları yeniden hesaplanmış ve sıralama yeniden yapılmıştı. Belli ki hala kafaları kurcalayan soru işaretleri var ama ÖSYM her zamanki gibi yine kapı, duvar!..

22-07-2017 16:59 - YAZARLAR

İşte cevap bekleyen maillerden birisi?
Umarız, birileri samimiyetle cevap verir?


Merhabalar Abbas Bey,

Öncelikle eğitim konusunda bizleri aydınlatma yönündeki yazılarınız için teşekkür ederim.

Mümkünse, sizden bir görüş almak istiyorum.
Şöyleki:

Malumunuz ÖSYM 14.07.2017 tarihinde,

LYS yerleştirme puanlarıyla ilgili olarak yapılması gereken OBP kesintisinin 2.413 aday için yapılmamış olduğu,
YGS yerleştirme puanları ile ilgili olarak;  6.751 adaydan yapılması gereken OBP kesintisinin yapılmamış olduğu, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunu 23 adaya ise ek puanlarının uygulanmamış olduğu anlaşılmıştır.
Bu nedenle, yukarıda belirtilen rakamlardan çakışmalar hariç 7.084 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplanmış, buna bağlı olarak tüm adayların başarı sıralamaları güncellenmiştir. Bu güncellemeler sonucunda, puan kesintisi yapılan adaylar hariç, adayların puanlarında bir değişiklik olmamasına rağmen başarı sıralamalarında genel olarak yukarı yönde bir değişiklik gerçekleşmiştir.
açıklamasıyla 14 Temmuzda LYS sonuçlarını revize ettiğini bildirerek sonuçları tekrar yayımladı.
Puan hesaplamalarında herhangi bir değişiklik olmadığı, başarı sıralarında genel olarak yukarı doğru olduğu açıklamasına karşın, LYS'de 2413 aday için OBP kesintisi yapıldığı halde, liseyi bu yıl bitiren kızımın başarı sırası ilk yayımlanan sonuçlarda 48345 iken, bu defa 48346 yani menfi olarak 1 kişi artmıştır. 

Nasıl oluyor da, bu 2413 kişinin puanı eksildiği ve doğal olarak başarı sıraları düştüğü halde bizim başarı sıramız olumsuz yönde etkileniyor  anlamakta zorluk çekiyorum. Aslında, mantıksal olarak ve ÖSYM'nin kendi beyanında da belirtildiği üzere bizim gibi adayların başarı sıralamalarının olumlu yönde etkilenmesi gerektiğini düşünüyorum.


Yukarıda izah ettiğim hususla ilgili bir görüş ve yapılabilecek bir girişim olup olmayacağı hususunda tarafımı bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

İlginize şimdiden eşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılarımla,


ÖSYM, ben yaptım oldu dayatmasını, dünden bugüne hep yapıyor.
Peki ama nereye kadar.
Adayların ve velilerin istediği açıklamaları yapmak zorunda, çünkü bu onun görevi...
Haklıdır, haksızdır, o ayrı bir konu ama şeffaflık, güvenirlikleri açısından, böylesi kurumların olmazsa olmazı olmalıdır...

Abbas Güçlü

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler