EVDE EĞİTİM NASIL OLUR?HUKUK ŞİMDİ Mİ AKLINIZA GELDİ?YUNANİSTAN, AYVALIĞA DA GÖZ MÜ DİKTİ?MASKELİ FIRILDAKLARBÜYÜK TÜRK MİLLETİYÖK'TEN İLK ADIM!TÜRKİYE'DE EĞİTİM SİSTEMİ HİÇ DEĞİŞMEMİŞ!LİSEDEN TERK AMA 19 YIL ÖĞRETMENLİK YAPTI!TEOG, YGS, LYS KALKTI AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAK!MEB'DE KEYFİYET BİTMİYOR!..İHANET ÇETESİ VE İLİZYONUYALÇIN ; SLOGANLA DEĞİL EMEKLE YÜRÜYECEĞİZMAAŞ PROMOSYONUNDA REKOR SINAVSIZ OLMAZKÖHNE ZİHNİYET, KİRLİ OYUN VE OYUNCULARI

ÖSYM BU İŞE NE DİYOR?

Hatırlanacağı gibi ek puanlar nedeniyle, bazı adayların puanları yeniden hesaplanmış ve sıralama yeniden yapılmıştı. Belli ki hala kafaları kurcalayan soru işaretleri var ama ÖSYM her zamanki gibi yine kapı, duvar!..

22-07-2017 16:59 - YAZARLAR

İşte cevap bekleyen maillerden birisi?
Umarız, birileri samimiyetle cevap verir?


Merhabalar Abbas Bey,

Öncelikle eğitim konusunda bizleri aydınlatma yönündeki yazılarınız için teşekkür ederim.

Mümkünse, sizden bir görüş almak istiyorum.
Şöyleki:

Malumunuz ÖSYM 14.07.2017 tarihinde,

LYS yerleştirme puanlarıyla ilgili olarak yapılması gereken OBP kesintisinin 2.413 aday için yapılmamış olduğu,
YGS yerleştirme puanları ile ilgili olarak;  6.751 adaydan yapılması gereken OBP kesintisinin yapılmamış olduğu, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunu 23 adaya ise ek puanlarının uygulanmamış olduğu anlaşılmıştır.
Bu nedenle, yukarıda belirtilen rakamlardan çakışmalar hariç 7.084 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplanmış, buna bağlı olarak tüm adayların başarı sıralamaları güncellenmiştir. Bu güncellemeler sonucunda, puan kesintisi yapılan adaylar hariç, adayların puanlarında bir değişiklik olmamasına rağmen başarı sıralamalarında genel olarak yukarı yönde bir değişiklik gerçekleşmiştir.
açıklamasıyla 14 Temmuzda LYS sonuçlarını revize ettiğini bildirerek sonuçları tekrar yayımladı.
Puan hesaplamalarında herhangi bir değişiklik olmadığı, başarı sıralarında genel olarak yukarı doğru olduğu açıklamasına karşın, LYS'de 2413 aday için OBP kesintisi yapıldığı halde, liseyi bu yıl bitiren kızımın başarı sırası ilk yayımlanan sonuçlarda 48345 iken, bu defa 48346 yani menfi olarak 1 kişi artmıştır. 

Nasıl oluyor da, bu 2413 kişinin puanı eksildiği ve doğal olarak başarı sıraları düştüğü halde bizim başarı sıramız olumsuz yönde etkileniyor  anlamakta zorluk çekiyorum. Aslında, mantıksal olarak ve ÖSYM'nin kendi beyanında da belirtildiği üzere bizim gibi adayların başarı sıralamalarının olumlu yönde etkilenmesi gerektiğini düşünüyorum.


Yukarıda izah ettiğim hususla ilgili bir görüş ve yapılabilecek bir girişim olup olmayacağı hususunda tarafımı bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

İlginize şimdiden eşekkür eder, iyi günler dilerim.

Saygılarımla,


ÖSYM, ben yaptım oldu dayatmasını, dünden bugüne hep yapıyor.
Peki ama nereye kadar.
Adayların ve velilerin istediği açıklamaları yapmak zorunda, çünkü bu onun görevi...
Haklıdır, haksızdır, o ayrı bir konu ama şeffaflık, güvenirlikleri açısından, böylesi kurumların olmazsa olmazı olmalıdır...

Abbas Güçlü

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler