70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Okul müdürüne öyle bir fırça attı ki!

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, eğitimcilere yönelik düzenlenen seminerde kendisini dinlemediğini ileri sürdüğü okul müdürünü fırçaladı.

19-10-2011 20:20 - VİDEO

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Öğretmenler Akademisi Vakfı tarafından Kahramanmaraş'taki Kipaş Eğitim Kurumları'nda düzenlenen '21'inci Yüzyılın Okulu ve Öğrenme' konulu konferansa Vali Şükrü Kocatepe, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Kayhan Karlı, Hürriyet Gazetesi eğitim editörü Nuran Çakmakçı, okul müdürleri ve yöneticileri ile öğretmenler katıldı. Burada konuşma yapan Vali Kocatepe, gelişmelere uymanın herkesin görevi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kahramanmaraş'ın geleceği kimlerin elinde diye sorsak vali, belediye başkanı gibi düşünebilirler ama öyle değil. Kahramanmaraş'ın geleceği okul müdürlerimizin elinde. Sizlerin sorumluluğunu hatırlatmak istiyorum. Sadece bu toplantılarda dilekte bulunmakla başarı gerçekleşmiyor. Lütfen öğretmenlerinizin derslere hazırlıklı gelip gelmediğini kontrol edin. Öğretmenlerinizi iyi takip edin. Çünkü her şeyin başı öğretmen." "En son ne dedim, tekrarlayın" Bu sırada Vali Kocatepe, salonda bulunan iki okul müdürüne, "İkiniz beni dinliyorsunuz değil mi hocam? Ne dedim en son, ne söyledim? Lütfen tekrarlayın, hangi okulun müdürüsünüz?" diye çıkıştı. Kocatepe, N.C. adındaki okul müdürünün "Kavlaklı İlköğretim Okulu" yanıtını vermesi üzerine sinirlenerek şunları söyledi: "Kavlaklı okulu bundan sonra gözümün önünde olacak. Okulunuzun başarısını ve başarısızlığını iyi denetleyeceğim, bilginiz olsun. Milli Eğitim Müdürünüz de bilir, okullarımıza gittiğimde okulun penceresinden sınıflara kadar eksiğine bakarım. Gittiğimiz okullarda neler yaptığımızı Milli Eğitim Müdürünüz size ifade etsin. Eğer öğrenciler başarılı olamıyorsa, ben sorduğumda 'Kaymakam olmak istiyor musunuz?' deyince boynunu büküyorsa, 'İstiyorum ama' diyerek boynunu büküyorsa, işte bundan sorumlu sizlersiniz. Bunu yatın kalkın düşünün. Eğer başarımız 60'lı sıralarda kalırsa bunun hesabını sizden sorarım." Öğretmenler Akademisi Vakfı tarafından Kahramanmaraş'taki Kipaş Eğitim Kurumları'nda düzenlenen '21'inci Yüzyılın Okulu ve Öğrenme' konulu konferansa Vali Şükrü Kocatepe, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Kayhan Karlı, Hürriyet Gazetesi eğitim editörü Nuran Çakmakçı, okul müdürleri ve yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

Burada konuşma yapan Vali Kocatepe, gelişmelere uymanın herkesin görevi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kahramanmaraş'ın geleceği kimlerin elinde diye sorsak vali, belediye başkanı gibi düşünebilirler ama öyle değil. Kahramanmaraş'ın geleceği okul müdürlerimizin elinde. Sizlerin sorumluluğunu hatırlatmak istiyorum. Sadece bu toplantılarda dilekte bulunmakla başarı gerçekleşmiyor. Lütfen öğretmenlerinizin derslere hazırlıklı gelip gelmediğini kontrol edin. Öğretmenlerinizi iyi takip edin. Çünkü her şeyin başı öğretmen."

"En son ne dedim, tekrarlayın"

Bu sırada Vali Kocatepe, salonda bulunan iki okul müdürüne, "İkiniz beni dinliyorsunuz değil mi hocam? Ne dedim en son, ne söyledim? Lütfen tekrarlayın, hangi okulun müdürüsünüz?" diye çıkıştı.

Kocatepe, N.C adındaki okul müdürünün "Kavlaklı İlköğretim Okulu" yanıtını vermesi üzerine sinirlenerek şunları söyledi: "Kavlaklı okulu bundan sonra gözümün önünde olacak. Okulunuzun başarısını ve başarısızlığını iyi denetleyeceğim, bilginiz olsun. Milli Eğitim Müdürünüz de bilir, okullarımıza gittiğimde okulun penceresinden sınıflara kadar eksiğine bakarım. Gittiğimiz okullarda neler yaptığımızı Milli Eğitim Müdürünüz size ifade etsin. Eğer öğrenciler başarılı olamıyorsa, ben sorduğumda 'Kaymakam olmak istiyor musunuz?' deyince boynunu büküyorsa, 'İstiyorum ama' diyerek boynunu büküyorsa, işte bundan sorumlu sizlersiniz. Bunu yatın kalkın düşünün. Eğer başarımız 60'lı sıralarda kalırsa bunun hesabını sizden sorarım."HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
ali akar ~ 4 yıl önce
okul müdürü buna layık değil.siz bir kuruş para göndermeden o okul müdürleri gerektiğinde esnaftan veliden dilenerek, o okulu ayakta tutuyorlar.
nejmi tut ~ 5 yıl önce
konuşma yapan dinlenilir.dinlemediyse saygısızlık etmiştir ve o azarı hak etmiştir.yoksa hiç kimsenin öğretmenleri azarlamaya kapasitesi yetmez.konumu ne olursa olsun.ben öğretmenliği,mesleğimi çok seviyorum.hiç bir mesleklede değişmem.yanlışlık şurada.şırnaktaki eğitim fak.bitirende öğretmen gazi eğitim fak. bitirende öğretmen.bu adil değil.aralarında fark olmalı.ben adı bilinmeyen bir üniversitenin tıpını bitiren bir doktora asla tedavi olmam.çocuğumuda iyi bir üniversiteyi bitiren öğretmenin sınıfına veririm.öğretmenlik sevenler için başbakanlıktan bile değerlidir.sen her önüne geleni öğretmen atarsın sonrada onlardaN BAŞARI BEKLERSİN.
öğretmen ~ 6 yıl önce
vali egosu için konumunu ön plana çıkarmış.vali olmak hoştur amma insan olmak başkadır başka.....
hassan ~ 6 yıl önce
Sayın vali eksikleri buluyormuşun ne güzel.Eksikleri tamamlıyormusun sormak gerek.Okul Müdürü eksikleri çebinden mi alacak.Bakan çıkar bağışı almayın der.Vali eksik bulur. Eksikleri kim tamamlayacak.......
ali hacıoğlu ~ 6 yıl önce
bilmeyen de bu vali Türkiye de değil de kuzey kore de validir diyecek.sen vali olarak kaç tane okulun ihtiyacını karşıladın sen vali olarak okulların başarısı için hangi adımları attın da müdür karşı çıktı kıytırık dökük okulları müdürlere teslim edin ondan sonra çıkıp hocam gözüm üstünde ben gelirsem pencerelere de bakacağım.söyleyen doğru söylemiş küçük insanlar küçük şeylerle uğraşır ve selam...
ERSAN ~ 6 yıl önce
ÖĞRETMENİ VE MÜDÜRÜ KİMLER FIRÇALAMIYORKİ ELLEME VALİDE FIRÇALASIN NASI OLSA SAHİPSİZLER
MURAT YILMAZ ~ 6 yıl önce
ben senin gibi valileri çok gördüm yazın ortasında seçime yakın okul müdürlerini kamyonlara bindirip köy köy kömür dağıttıranlar.eğitimi düşünüyormuş gibi yapıyorlar hadi ordan akp yalakaları
Ali KAYA ~ 6 yıl önce
Sayın Ali kırcı;yorumunuzu okudum.Bazı cümlelerin doğru.Ancak şunu unutma ki,senin mesleğinin amamı yalan söyleme üzerine kurulmuştur.Avukatlar para için haksız insanları haklı gösterebilmek için bol bol yalan söylerler.Öğrencisine yalan söyleyebilen öğretmen sayısı ise yok denecek kadar azdır.Anladım ki okuduğuin yerlerden ve seni okutanlardan yeterince feyz alamamışsın.
ali veli ~ 6 yıl önce
ee o ilde tek bir vukuat olursa ozaman iç işleri bakanı verya basbakan veya reisi cumhurda senden hesap sorsun ozaman. gücü yeten yetene. siyasi bir kararla vali olmuş ama nefsininde esiri olmussun. herkes önünde yapılacak bir açıklama değil bu ayptır..
SİZ KENDİNİZİ NE ZANNEDİYORSUNUZ ~ 6 yıl önce
4 YIL HUKUK OKU AVUKAT OL ,SONRA DOKTORA LAF AT ,ÖĞRETMENE LAF AT ,VALİYE LAF AT ,BAŞBAKANA LAF AT ,ASKERE LAF AT 4 YIL HUKUK OKUMAK SİZİ DİĞER İNSANLARDAN AYIRIYOR MU SİZ ÖNCE ŞU HUKUK İŞLERİNİ HALLEDİN ,BEKLEYEN BİNLERCE DAVAYI ÇÖZÜN 1980LERDE KEMAL SUNAL FİLMLERİNİN HUKUK SİSTEMİNDEKİ YANLIŞLIKLAR ÜZERİNE FİLMLERİ GÜNÜMÜZDE HALA TEKRAR EDİYOR ,HERKES HADDİNİ BİLSİN KİMSENİN KİMSEYİ AZARLAMAYA ÜSTÜNLÜK TASLAMAYA HAKKI YOK SİZ KİMSİNİZ Kİ BAKANLIK DENETMENLERİ VAR İKEN ÖĞRETMENLERİ ELŞTİREBİLİYORSUNUZ
66 ~ 6 yıl önce
\" bunu tekrar söylim\" Türkçe\'yi bile doğru kullanamayan ukala Ali Kırcı neyi ispatlamaya çalışıyor anlamadım.Öğretmenlerle bir problemi mi var acaba? Öğretmenler bu toplumun bir parçası. Herkes çok kültürlü,becerikli de öğretmenler mi beceriksiz? Türkiye\'de adalet ,hukuk işleri çok düzgün çalışıyor da eğitim işleri mi bozuk? En büyük adaletsizliklerin , yolsuzlukların,hırsızlıkların hukukta olduğunu herkes biliyor ama tüm hukukçulara da aynı gözle bakmıyoruz.
mehmet ~ 6 yıl önce
hadi lan yalakalıkla o koltuğa oturmuş vali bozuntusu.
Öğretmen ~ 6 yıl önce
Ben bu duruma ancak şu her kes tarafından bilinen veciz sözle katılmak istiyorum. Ey oğul!Vali olmuşsun ama ..... olamamışsın. Herkese tafsiyem öğretmenlerin içinde bulundukları durumları bilmeden yorum yapmamaları. Bizlere moral vermeleri bu zor şartlarda. Bizleri tehdit ederek şefkimizi,isteğimizi,inancımızı ve hepsinden önemlisi onurumuzu kırmasınlar. Ali Bey,unutmayalımki her meslek kadar ve onlardan daha fazla önemli (Peygamber Mesleği)bir meslek bu.
Kemal Hisarlı ~ 6 yıl önce
Demek ki kendisi de kendisini atayanlardan yani bakanlardan,başbakandan ve cumhurbaşkanından azar işitiyor,devleti azar ile tehdit ile yöneteceğini zannediyor, yazıklar olsun.İki söz de okul müdürüne:1.Bir toplantıda konuşan kişi dinlenir, bu bir âdâb-ı muaşerettir.2.Valiye o anda ters bir cevap veremediğiniz için hatta hiç cevap veremediğiniz için o azarı bence hak ettiniz.
mustafa nizam ~ 6 yıl önce
vallahi vali bey epey öğretmenlikten anlıyormuş!!!!!!!!!!! gelsin benim yerime derse girsin
YUSUF DUZCU ~ 6 yıl önce
ALİ KIRCI SENİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLER DE İYİ ÖĞRETMEN DEĞİLMİŞ BULUNDUĞUN KONUMA ÜSTÜN ZEKAN GELMİŞİNDİR MUTLAKA SEN KEDİ CAMİ ANDAKİ PİSLİKLERİ TEMİZLE SONRA BAŞKA KURUMLARA SALLA SEN NASIL BİR HUKUKÇUSUNKİ ÇOCUĞUNU AZARLAR GİBİ PARMAĞINI SALLAYA SALLAYA KONUŞAN BİRİNİ SAVUNUYORSUN.MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ ÖNCELİKLE OKULLARDAKİ İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK İÇİN ÇABALASIN SONRA BAŞARI İSTESİN MUHTEMELEN BU MÜDÜRÜMÜZ K.MARAŞTAKİ BU OKULUN YERİNİ BİLE BİLMİYORDUR.
adsız ~ 6 yıl önce
ayıptır, toplum içinde hiçbir insan küçük düşürülmez. Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Bizim üst kademe torpilli idareciler ilk önce hak ederek makam sahibi olsunlar. öğretmen azarlamakla bu işler yürümez. sayın vali beyler ilk önce kendi illerine hangi yenilik getirmişler, sanayi ve teknoloji anlamında neler yapmışlar ondan bahsetsinler, ilk önce bu devlet adamları toplumun ahlaki değerlerini bozan unsurları kaldırsınlar, aynadailk önce kendilerini görsünler. bu tomlumun gençlerinin düzelmemesinde onlarında payı var. kardeşim balık baştan kokarmış. siz valiler, üst yöneticiler tedbir aldınız da öğretim camiası uygulamadı mı, ancak kuru toplantılarla bu insanları aldatsanız. tutuyorsunuz makamın verdiği yetkiyi kötüye kullanarak insanları azarlıyorsunuz.olamaz mı belki de sayın öğretmenin dalgındı. iyi o zaman sayın başbakanımız, her hangi bir toplantı da bu valimizi herhangi bir sebepten azarlasa doğru olur mu, ecdat boşuna dememiş tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye nezaket insanları harekete geçiren en önemli unsurdur
FIRTINACI ~ 6 yıl önce
doğru dürüst konuşmayı bilmiyor ki
negax ~ 6 yıl önce
ali kırcı denen sahıs hayırdır bir kuyruk acın mı vardır eğitim camiasıyla ilgili ki bunları yazmışsın. ben hukuk camiasının içinde faziletli ve erdem sahibi insanların çok büyük bir çoğunlukta olduğuna inanıyorum. zira şu an ki türk hukuk sisteminin bu kadar bayağı olma nedeni zannımca senin gibi bir azınlıktan dolayı olsa gerek . biraz tahammül ve saygı burda ki örneklemi ve yaşadığınız deneyimleri göstererk tüm camiayı töhmet altında bırakmak: at gözlüğü takmakla eşdegerdir.
pdr_2005 ~ 6 yıl önce
Ali kırcı ya cevap sen önce mesleğini yaz da neler yaptığını anlatayım ço bilmiş şahıs. senin gibi çok bilmişler yüüzndne bu ülke ilerleyemiyor. nie hep mahkemeden dönüyr senin gibi çok bilmiş adamlar, milli eğitim müdürleri, kaymakamlar, valiler, bakanlar koltuğa otururanlar herşeyi ben bilirim dediği için oluyor. madem çok biliyorsun önce kendini düzeltmeklen başla işe.unutmadan bence senin mesleğini ya da seni lgilendirmeyen duurmlara yorum yapma...bu durum öğretmenlerle vali arasında sen üçüncü kişi oluyorsun...müdür de dinler yada dinlemez.dinlemiyor diye kimse kimseyi azarlayamaz.ülkemizde en lüzumsuz iki meslek vali ve kaymakamlıktır...bu böyle biline...bir iş yaptıkalrı görülmemiştir. onlar omadan da bu ilçeler iller yönetiliyor hem de daha sorunsuz.inşallah ileride sistem değişecek ve valile de seçimle gelecekler o zaman göreceğim ben o vali ve kaymakamları bakalım hangi engin dağları yaratacaklar...
yıldırım ~ 6 yıl önce
alı kırcı bey bu ülkede en rezıl kurum hukukçuların kurumlarıdır bıde öğretmenlere sallıyosunuz ya düşmanımı mahkemelere düşürmesın dıye atasözleri oluşmuştur siz önce hukuk üzerine eleştiri yapın tencere kara dıbın brnden kara :)) eleştırı sallamayla olmaz tabıkı vali haklı valiye saygısızlık hoş degil ama bu konu uzerınden tum öğretmenlere sallamak olmaz hukukçu arkadaş
söylemek istemiyoruum ~ 6 yıl önce
bu adam bizim eski müdür
ali kırcı ~ 6 yıl önce
hemen bakıyorumda öğretmenlerin zoruna gitmiş bu durum. bence vali haklı. bir ilin valisi bu adam. iyidir kötüdür bilemem. ama eğitimle ilgili bir toplantıda vali konuşurken ki eminim o kunuşma yarım saati geçmez, yarım saat ciddi durmayı beceremeyen biri zılgıtı yer. bence de haklı yer. okul müdürlerinde velhsıl öğretmenlerde vardır bu tiripler. kendilerini çoook şey bilen kutsal insan sanarlar. ama aslında hiçbirşey bilmiyorlardır. örnek: bakınız milli eğitimin işlemlerine. yüzde 80 i yargıdan dönüyor neden? çünkü hayatında mevzuat deyince ilköğretim bilmem ne yönetmeliğini bilen ve bilgisiyle de hukuk alemişndeki bizlere bile caka satmaktan kendini alamayan kuru cahiller ordusu. elbetteki istisnalar mevcut ama şu da bir gerçek öğretmenler şımarık bir camia. hele bir de kutsal meslek falan şişirilmiş yıllarca.. (istisnalar azımsanamayacak kadar mevcut. bunu tekrar söylim.) bu arada ben bir hukukçuyum. yıllardır milli eğitimle,öğretmenlerle, okul mküdürleri ilçe il müdürleri ile dava işlerim oldu.onların müdafisi oldum. bunları söyleme nedenim:kuru kuru sallamıyorum.yaşadıklarımın analizi bular. çözüm:öğretmenlerin denetimi sıklaştırılmalı.ve kesinlikle yerellikten uzaklaştırılmaları adına ROTASYONA geçilmeli.
adem toprakoğlu ~ 6 yıl önce
nasıl olsa en kolayı öğretmeni fırçalamak.bu muameleyi bir okul müdürü öğetmen ve öğrencisine yapsa ve vali bey bundan haberdar olsa acaba o müdüre karşı tavrı nasıl olurdu.onlarca insanın arasında bir öğretmeni azarlamak acaba vali beyin karizmasınımı güçlendirmiştir.vurun abalıya nasıl olsa sahibi yok
mhmylm ~ 6 yıl önce
Acuze bir valinin hezeyanları!Nasıl olsa öğretmene yüklenmek moda,bakanı okul müdürlerine fırça atınca valide durumdan görev çıkarmış olmalı ki fırçayı basmış.Bu toplantılar hep yapılıyor.Sadece fırça atarak,göz boyamak.Başka bir amacı yok. Ben sana şunu söyleyeyim kulağını iyi aç,Okul müdürü olmak vali olmaktan zordur.Emrin altında yüzlerce binlerce memurla ili yönetemiyorsunuz.Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler