SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

13-02-2018 07:21 - YAZARLAR

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

Çorlu da bir meslek lisesinde öğretmenle ders saati içerisinde dalga geçen öğrencilerin görüntüleri basına düştü. Yıllardır diyoruz ki uygulamalarınızla öğretmeni itibarsızlaştırıyorsunuz ancak dinleyen yok. Ne yazık ki adeta kediye boğdurulan öğretmen bir yandan velilerden şiddet görüyor öbür yandan öğrencilerden. Bu da yetmezmiş gibi sanki siz gerekeni yapın, uslanmazsa bana gönderin bir de ben gerekeni yapayım diyen bir Milli Eğitim Bakanlığı vardır. Sürekli parmak sallamalar bakanlık yetkilileri ve veliden sonra öğrenciler şimdi gerekeni yapmaktalar. Basınımız da mal bulmuş mağribi gibi bu görüntülerin üzerine atlamış ve servis etmiştir. Tabi ki basına şaşırmıyoruz. Onlar işlerine bakıyor. Ancak bakan Bey ve bürokrasisi öğretmenler alaya alırken küçük düşürülürken ve itibarları ayaklar altına alınırken acaba nereye bakıyorlar?

Bu soruyu da biz cevaplayalım; Ne yazık ki MEB i nasıl parselleriz çabasından başka bir dertleri yoktur. Onlar için liyakatsiz olsun bizim istediğimiz kişiler olsun. Varsın öğretmen itibarsızlaşsın, varsın MEB başarısızlıkta rekor kırsın, varsın okullarda uyuşturucu kullanma oranı artsın, varsın okullarda şiddet alıp başını gitsin, varsın hergün müfredat değişsin, varsın sınav sistemleri değişsin, varsın şu vakıflar şu dernekler okullarda cirit atsın umurlarında değil.

Bu kadar liyakatsiz insanı iş başında tutarak eğitimi bu hale getirenler ne yazık ki bu sonuçlardan hiçbir ders almış değiller. Yine yaptıkları yönetici atama yönetmeliğinde bu beceriksiz yöneticileri yazılıya sokmama gayretiyle makamda tutma çabası içerisine girmişlerdir. Yeniden beceriksiz şube müdürleri eliyle mülakatta ısrarcı olmuşlardır. Yani dünya yıkılsa Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri bu ısrarlarından vazgeçmek niyetinde değildirler.

Bu satırları yazarken Sultangazi İlçemizde yine bir öğretmenimizin velilerce darp edildiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ne yazık ki Öğretmenin itibarsızlaştırılması okulda başlamıştır. Şiddete uğraması okulda başlamıştır. Çünkü birçok idareci veliyi öğretmene karşı kışkırtmıştır. Yöneticilik vasfını gösterip ortamı yumuşatamamıştır.

Sonuç olarak; Milli Eğitim bakanlığı gelinen noktadan acaba neden kendisine zerre olsun bir pay çıkartmamaktadır. Acaba öğretmenin itibarı ayaklar altına alınırken MEB neden seyircidir. Acaba hangi gerekçeyle okullarda yaşananlara kayıtsız kalmaktadır. Karşılıklı güven ortamını tesis etmek için acaba neden bir adım atmamaktadır?

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


  KATILIYORUM
  DOĞRU BULMUYORUM
  FİKRİM YOK

  2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Çalışan Sitesi - Yeni Projeler