6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

13-02-2018 07:21 - YAZARLAR

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

Çorlu da bir meslek lisesinde öğretmenle ders saati içerisinde dalga geçen öğrencilerin görüntüleri basına düştü. Yıllardır diyoruz ki uygulamalarınızla öğretmeni itibarsızlaştırıyorsunuz ancak dinleyen yok. Ne yazık ki adeta kediye boğdurulan öğretmen bir yandan velilerden şiddet görüyor öbür yandan öğrencilerden. Bu da yetmezmiş gibi sanki siz gerekeni yapın, uslanmazsa bana gönderin bir de ben gerekeni yapayım diyen bir Milli Eğitim Bakanlığı vardır. Sürekli parmak sallamalar bakanlık yetkilileri ve veliden sonra öğrenciler şimdi gerekeni yapmaktalar. Basınımız da mal bulmuş mağribi gibi bu görüntülerin üzerine atlamış ve servis etmiştir. Tabi ki basına şaşırmıyoruz. Onlar işlerine bakıyor. Ancak bakan Bey ve bürokrasisi öğretmenler alaya alırken küçük düşürülürken ve itibarları ayaklar altına alınırken acaba nereye bakıyorlar?

Bu soruyu da biz cevaplayalım; Ne yazık ki MEB i nasıl parselleriz çabasından başka bir dertleri yoktur. Onlar için liyakatsiz olsun bizim istediğimiz kişiler olsun. Varsın öğretmen itibarsızlaşsın, varsın MEB başarısızlıkta rekor kırsın, varsın okullarda uyuşturucu kullanma oranı artsın, varsın okullarda şiddet alıp başını gitsin, varsın hergün müfredat değişsin, varsın sınav sistemleri değişsin, varsın şu vakıflar şu dernekler okullarda cirit atsın umurlarında değil.

Bu kadar liyakatsiz insanı iş başında tutarak eğitimi bu hale getirenler ne yazık ki bu sonuçlardan hiçbir ders almış değiller. Yine yaptıkları yönetici atama yönetmeliğinde bu beceriksiz yöneticileri yazılıya sokmama gayretiyle makamda tutma çabası içerisine girmişlerdir. Yeniden beceriksiz şube müdürleri eliyle mülakatta ısrarcı olmuşlardır. Yani dünya yıkılsa Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri bu ısrarlarından vazgeçmek niyetinde değildirler.

Bu satırları yazarken Sultangazi İlçemizde yine bir öğretmenimizin velilerce darp edildiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ne yazık ki Öğretmenin itibarsızlaştırılması okulda başlamıştır. Şiddete uğraması okulda başlamıştır. Çünkü birçok idareci veliyi öğretmene karşı kışkırtmıştır. Yöneticilik vasfını gösterip ortamı yumuşatamamıştır.

Sonuç olarak; Milli Eğitim bakanlığı gelinen noktadan acaba neden kendisine zerre olsun bir pay çıkartmamaktadır. Acaba öğretmenin itibarı ayaklar altına alınırken MEB neden seyircidir. Acaba hangi gerekçeyle okullarda yaşananlara kayıtsız kalmaktadır. Karşılıklı güven ortamını tesis etmek için acaba neden bir adım atmamaktadır?

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler