TÜRK EĞİTİM SEN'DEN EĞİTİM SORUNLARI RAPORUKARNE KARNE SÖYLE BANA, BAŞARISIZ OLAN KİM?MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...

ÖĞRETMEN ROTASYONU HABERLERİ GERÇEK DIŞI!

MEB'in Öğretmenlere rotasyon konusunda herhangi bir çalışması bulunmamaktadır. Peki bu haber nereden çıktı?Kaynak: Öğretmen Rotasyonu Haberleri Gerçek Dışı!

04-06-2017 19:46 - EĞİTİM

Bazı internet sitelerinde yer alan öğretmenlere rotasyon konusunda yeni bir açıklama varmış şeklinde yapılan haberler öğretmenleri rahatsız etti. 

Söz konusu haberlerdeki MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞU'ya ait yeni bir açıklama gibi yayınlanarak kamuoyu manipüle edilmektedir. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ve MEB'in yeni bir açıklaması da çalışması da bulunmamaktadır. 

2016 yılı Aralık ayında Hürriyet gazetesine verdiği roğortajda Rotasyonla ilgil yöneltilen bir soruya karşın Hamza AYDOĞDU'nun verdiği cevabın, yeni bir habermiş gibi öğretmenleri tedirgin edecek bir şekilde yeni bir açıklama gibi verilmesi etik değildir. 

Evet 2017 yılı Ocak ayında yayınlanan  roportajda İnsan Kaynakları Genel Müdürü kendi kanaatini paylaşarak 2017 yılı için Rotasyon olabileceğini, bunun kanunda yer aldığını açıklamıştır. Rotasyon olursa buna yönelik bir çalışma yapmayı düşündüklerini paylaşmıştır. 

Ancak MEB'in gündeminde şu anda böyle bir çalışma veya hazırlık bulunmamaktadır. 

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU  ile yaptığımız görüşmede de bu konuyu teyit ettik. AYDOĞDU: "Böyle bir konu gündemimizde yok. Böyle bir açıklamam da yok.  Kamuoyunun bu tür haberlere itibar etmemesi gerek"dedi.

Eski bir haberden yola çıkarak böyle bir algı oluşturulması , bu konudaki bazı açıklamalar da Rotasyonun kendiiğinden sanal bir gündemle Öğretmenlerin gündemine girmesine neden olmaktadırlar.

MEB Rotasyon yapacaksa eğer zaten tüm altyapı çalışmalarını yapıp, tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra bunu paydaşlarıyla paylaşıp kamuoyuna deklare edecektir.

Şu anda böyle bir çalışma kesinlikle bulunmamaktadır. 

Öğretmenlerimizin gerçek dışı haberlere itibar etmemesi gerekmektedir.

Hamza Aydoğdu'nun Hürriyet gazetisine 2016 Aralık ayında verdiği ve 11 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan "Öğretmenlerin Kaderini Belirleyen Ekip" başlıklı o roportajdaki ilgili bölüm: 

Öğretmen rotasyonu bizim kanunumuzda vardı. Nabi Avcı döneminde bu uygulanmadı, ama kanundaki hüküm duruyor. Şimdi Bakanımız ve müsteşarımızın bir talimatı olabilir diye çalışıyoruz. Bitirmek üzereyiz. 2017’de rotasyon var. Bunun öğretmenlerimizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bir mağduriyet olmaması için bütün tedbirleri de biz alacağız.

Türkiye Eğitim.com


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler