SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

ÖĞRETMEN ROTASYONU HABERLERİ GERÇEK DIŞI!

MEB'in Öğretmenlere rotasyon konusunda herhangi bir çalışması bulunmamaktadır. Peki bu haber nereden çıktı?Kaynak: Öğretmen Rotasyonu Haberleri Gerçek Dışı!

04-06-2017 19:46 - EĞİTİM

Bazı internet sitelerinde yer alan öğretmenlere rotasyon konusunda yeni bir açıklama varmış şeklinde yapılan haberler öğretmenleri rahatsız etti. 

Söz konusu haberlerdeki MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞU'ya ait yeni bir açıklama gibi yayınlanarak kamuoyu manipüle edilmektedir. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ve MEB'in yeni bir açıklaması da çalışması da bulunmamaktadır. 

2016 yılı Aralık ayında Hürriyet gazetesine verdiği roğortajda Rotasyonla ilgil yöneltilen bir soruya karşın Hamza AYDOĞDU'nun verdiği cevabın, yeni bir habermiş gibi öğretmenleri tedirgin edecek bir şekilde yeni bir açıklama gibi verilmesi etik değildir. 

Evet 2017 yılı Ocak ayında yayınlanan  roportajda İnsan Kaynakları Genel Müdürü kendi kanaatini paylaşarak 2017 yılı için Rotasyon olabileceğini, bunun kanunda yer aldığını açıklamıştır. Rotasyon olursa buna yönelik bir çalışma yapmayı düşündüklerini paylaşmıştır. 

Ancak MEB'in gündeminde şu anda böyle bir çalışma veya hazırlık bulunmamaktadır. 

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU  ile yaptığımız görüşmede de bu konuyu teyit ettik. AYDOĞDU: "Böyle bir konu gündemimizde yok. Böyle bir açıklamam da yok.  Kamuoyunun bu tür haberlere itibar etmemesi gerek"dedi.

Eski bir haberden yola çıkarak böyle bir algı oluşturulması , bu konudaki bazı açıklamalar da Rotasyonun kendiiğinden sanal bir gündemle Öğretmenlerin gündemine girmesine neden olmaktadırlar.

MEB Rotasyon yapacaksa eğer zaten tüm altyapı çalışmalarını yapıp, tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra bunu paydaşlarıyla paylaşıp kamuoyuna deklare edecektir.

Şu anda böyle bir çalışma kesinlikle bulunmamaktadır. 

Öğretmenlerimizin gerçek dışı haberlere itibar etmemesi gerekmektedir.

Hamza Aydoğdu'nun Hürriyet gazetisine 2016 Aralık ayında verdiği ve 11 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan "Öğretmenlerin Kaderini Belirleyen Ekip" başlıklı o roportajdaki ilgili bölüm: 

Öğretmen rotasyonu bizim kanunumuzda vardı. Nabi Avcı döneminde bu uygulanmadı, ama kanundaki hüküm duruyor. Şimdi Bakanımız ve müsteşarımızın bir talimatı olabilir diye çalışıyoruz. Bitirmek üzereyiz. 2017’de rotasyon var. Bunun öğretmenlerimizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bir mağduriyet olmaması için bütün tedbirleri de biz alacağız.

Türkiye Eğitim.com


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


  KATILIYORUM
  DOĞRU BULMUYORUM
  FİKRİM YOK

  2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Çalışan Sitesi - Yeni Projeler