MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...OKUL YÖNETİCİLERİNİN ETKİN SENDİKA YÖNETİCİSİ OLMASININ ETİKLİĞİ MESELESİTÜRKAN BEBEK !..

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER SİYASİ DOLGU MALZEMESİ DEĞİLDİR

07-04-2017 09:31 - SENDİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Adana’da yapacağı miting nedeniyle, daha önce Samsun’da olduğu gibi tüm okullarda öğretmenler kurulu toplantısı yapılması kararı alınarak okullar tatil edilmiştir.
Adana’da miting için adeta seferberlik ilan edilirken, kent içi minibüs ve özel halk otobüsleri, mitinge gitmek isteyenleri ücretsiz taşıyacak, camilerden mitinge katılım için anons yapılacak.
Ayrıca öğrencilerin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır. İlçelerde velilere öğrenci izin belgesi dağıtıldığı, “öğrencilere Adana’yı gezdireceğiz” diye sözde gezi programları yapıldığı, mitinge katılacak ve katılmayacak öğretmenlerin isim listelerinin oluşturulduğu sendikamıza ulaşan bilgilerdir.
Yaşananlar AKP’nin, “tek adam rejimini” hayata geçirmek için devletin tüm imkanlarını hak, hukuk dinlemeden sonuna kadar kullandığının göstergesidir. Valilikler ve kaymakamlıkları AKP’nin seçim bürosu gibi kullanan siyasi iktidar, çocuklarımızı, gençlerimizi kendi siyasi hesaplarının içine çekmekte, iradeleri üzerinde baskı kurarak, zorla bu tür programlara götürmektedir.
Daha önce de uyardığımız gibi ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin bu tür toplantılara kendi iradeleri dışında zorla götürülmesi etik dışı olduğu gibi Ceza Kanunu kapsamında da suç oluşturmaktadır.  
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7. Maddesi’ne göre “Devlet memurları, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar” Bu nedenle bir siyasi partinin faaliyetleri doğrultusunda hareket eden kamu görevi yürüten yöneticiler açıkça suç işlemektedir. Diğer yandan kamu görevlilerinin referanduma yönelik olarak giriştiği faaliyetler 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a aykırılık oluşturmakta ve yasak faaliyetler arasında yer almaktadır.
Okullar gündelik siyasete alet edilmemelidir. Yaklaşan referandum nedeniyle öğrencilerimizin siyasi dolgu malzemesi olarak kullanılması, bir siyasi partinin propagandasının yapıldığı etkinliklere zorla götürülmeleri kabul edilemez.
AKP bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hükümeti olarak görev yapmanın ötesinde, devletin imkanlarını sonuna kadar kullanmak amacıyla ülkeyi parti devleti gibi yönetmeye çalışmaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu tür uygulamalarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.
Öte yandan, Cumhurbaşkanı tarafsızlık yeminini bir tarafa bırakıp bir parti başkanı gibi “Evet” propagandası için tüm kamu kaynaklarını seferber etmektedir. Cumhurbaşkanlığı makamı tüm ülkeyi temsil eden bir makamdır, o makamda oturanlar tüm ülkeyi kucaklayıcı olmak zorundadır. Sayın Cumhurbaşkanını yeminine sadık kalmaya davet ediyoruz.
Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu uygulamalarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.
 
                                                                    
   MERKEZ YÖNETİM KURULU

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler