ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER SİYASİ DOLGU MALZEMESİ DEĞİLDİR

07-04-2017 09:31 - SENDİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Adana’da yapacağı miting nedeniyle, daha önce Samsun’da olduğu gibi tüm okullarda öğretmenler kurulu toplantısı yapılması kararı alınarak okullar tatil edilmiştir.
Adana’da miting için adeta seferberlik ilan edilirken, kent içi minibüs ve özel halk otobüsleri, mitinge gitmek isteyenleri ücretsiz taşıyacak, camilerden mitinge katılım için anons yapılacak.
Ayrıca öğrencilerin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır. İlçelerde velilere öğrenci izin belgesi dağıtıldığı, “öğrencilere Adana’yı gezdireceğiz” diye sözde gezi programları yapıldığı, mitinge katılacak ve katılmayacak öğretmenlerin isim listelerinin oluşturulduğu sendikamıza ulaşan bilgilerdir.
Yaşananlar AKP’nin, “tek adam rejimini” hayata geçirmek için devletin tüm imkanlarını hak, hukuk dinlemeden sonuna kadar kullandığının göstergesidir. Valilikler ve kaymakamlıkları AKP’nin seçim bürosu gibi kullanan siyasi iktidar, çocuklarımızı, gençlerimizi kendi siyasi hesaplarının içine çekmekte, iradeleri üzerinde baskı kurarak, zorla bu tür programlara götürmektedir.
Daha önce de uyardığımız gibi ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin bu tür toplantılara kendi iradeleri dışında zorla götürülmesi etik dışı olduğu gibi Ceza Kanunu kapsamında da suç oluşturmaktadır.  
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7. Maddesi’ne göre “Devlet memurları, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar” Bu nedenle bir siyasi partinin faaliyetleri doğrultusunda hareket eden kamu görevi yürüten yöneticiler açıkça suç işlemektedir. Diğer yandan kamu görevlilerinin referanduma yönelik olarak giriştiği faaliyetler 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a aykırılık oluşturmakta ve yasak faaliyetler arasında yer almaktadır.
Okullar gündelik siyasete alet edilmemelidir. Yaklaşan referandum nedeniyle öğrencilerimizin siyasi dolgu malzemesi olarak kullanılması, bir siyasi partinin propagandasının yapıldığı etkinliklere zorla götürülmeleri kabul edilemez.
AKP bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hükümeti olarak görev yapmanın ötesinde, devletin imkanlarını sonuna kadar kullanmak amacıyla ülkeyi parti devleti gibi yönetmeye çalışmaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu tür uygulamalarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.
Öte yandan, Cumhurbaşkanı tarafsızlık yeminini bir tarafa bırakıp bir parti başkanı gibi “Evet” propagandası için tüm kamu kaynaklarını seferber etmektedir. Cumhurbaşkanlığı makamı tüm ülkeyi temsil eden bir makamdır, o makamda oturanlar tüm ülkeyi kucaklayıcı olmak zorundadır. Sayın Cumhurbaşkanını yeminine sadık kalmaya davet ediyoruz.
Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu uygulamalarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.
 
                                                                    
   MERKEZ YÖNETİM KURULU

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler