TÜRK EĞİTİM SEN'DEN EĞİTİM SORUNLARI RAPORUKARNE KARNE SÖYLE BANA, BAŞARISIZ OLAN KİM?MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...

Norveçli zanlı İslama karşı savaş çağrısı yapmış

Oslo'da 92 kişiyi öldüren Norveçli zanlının Avrupa'yı İslamiyet'ten korunmak için savaşa çağıran bin 500 sayfalık bir manifesto yayınladığı ortaya çıktı. Zanlı manifestoda saldırıyı nasıl planladığını da anlatmış.

25-07-2011 02:28 - VİDEO

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 Norveç'teki bombalı ve silahlı saldırılarıyla 100'e yakın kişiyi katleden Anders Behring Breivik'in saldırıları 2009 sonbaharından bu yana planladığı bildirildi.

AFP'nin ulaştığı günlükte Breivik'in kişiliğine de ilişkin birçok ayrıntı görülebiliyor.

İngilizce yazılan ve "Bir Avrupa Bağımsızlık Bildirgesi-2083" başlıklı günlüğe "Andrew Berwick, Adaletsever Şövalyelerin Komutanı" olarak imza atan Breivik, günlüğünün bir bölümünde, Norveçli ve gerçek adının Anders Behring Breivik olduğunu açıklıyor.

Günlükte, başlıca hedefin Sosyal Demokrat partinin yıllık toplantısı olduğunu yazan Breivik, Avrupa'da hedef alınacak ülkelerin de listesini yaptığı, ülkelerde yaşayan Müslümanların sayısına göre yapılan sıralamada Fransa'nın ilk sırada olduğu görülüyor.

1500 sayfada saldırgan, Norveçlileri ve Avrupa'yı Müslüman göçmenlere ve çok kültürlülüğe karşı savaşa çağırıyor.

Zanlı, göçmen ve müslümanlara karşı savaşta, bir milyondan fazla kişinin ya öleceğini ya da yaralanacağı tahmininde bulunuyor..

Manifestoda Breivik Londra'da 2002 nisanında katıldığı aşırı sağcıların bulunduğu bir toplantıdan da bahsediyor.

Günlüğe göre, o toplantıya 8 avrupa ülkesinden 9 temsilci katılmış.

Anders Breivik saldırı günü ne yapacağını, nasıl giyineceğini önceden planlamış.

Saldırganın, "Solaryuma git, taze görün, saçlarını tıraş et, en güzel giysilerini giy, yanına rastgele, spor ve askeri elbiseler al" yazması dikkat çekici.

Saldırgan manifestosunda, bomba yapımını da tarif ediyor. bomba yapımının detaylarını, İzlediği bazı televizyon programlarının içerisine serpiştirmiş. O programlar arasında Eurovision şarkı yarışması da var.

Norveçli manifestosunda, terörün kitleleri uyandırma aracı olduğunu ve İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük canavar olarak nitelendirilmeyi beklediğini de belirtiyor

Günlük, "Sanırım bu son girişim (internete) olacak. Bugün 22 Temmuz Cuma, saat 12.51" diye sonlanıyor.

YouTube'daki video

Ayrıca yine  Andrew Berwick adıyla YouToube'a 3 ay önce bir video eklendiği de öğrenildi.

12 dakikalık videoya "Tapınak Şövalyeleri 2083" adı verildiği de yer alan bilgiler arasında.

Videonun YouTube tarafından cumartesi günü kaldırıldığı belirtiliyor. Ancak daha önceden videoyu izleyip indirenler farklı isimler altında videoyu yaymaya devam ediyor.

Videoda komünist yönetim, marksist düşünce yapısı eleştiriliyor ve Birleşmiş Milletlerin komünist bir yapı olduğu iddia ediliyor. Avrupa Birliği yerine "Eurabian Union" ifadesi kullanılıyor. Tarihte Müslümanlara karşı savaşmış Hıristiyan liderlerden örnekler veriliyor. Videonun sonlarına doğru Breivick'in fotoğrafı da görülüyor.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Ramazan ÇEŞMELİ ~ 6 yıl önce
Anasayfayı her açışımda bu yaratığın fotoğrafı insanı çok rahatsız ediyor.Kadırabilir misiniz.Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler