SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

“MÜLAKAT SÜRECİ ACIMASIZ BİR MARATONDUR.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın, KPSS’de en yüksek puanı almış olanın sözlü sınavda başarılı sayılmasının söz konusu olamayacağına dair açıklamasını eleştirdi.

01-04-2018 11:36 - SENDİKA


“Daha geçen mülakatlatlarda +/- 5 puan uygulamasını yapan Uganda Eğitim Bakanlığı mı idi” diye soran Geylan, mülakat sürecinin acımasız bir maraton olduğunu söyleyerek, torpil, iltimas, kayırmanın gençlerimizin geleceklerini çalmak olduğunu ifade etti.
Bakanlığa çağrıda bulunan Geylan, “Gelin bu vebalden kurtulun; güvenlik soruşturması temiz olan adaylara KPSS puanı ölçüsünde mülakat puanı verin ve dolayısıyla KPSS sıralamasına göre atamaları gerçekleştirin” dedi.
Genel Başkan Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tamam mülakatı savunmak zorundasınız, anladık..; Ancak, bari aklımızla alay etmeyin! Sn. İsmet Yılmaz, ‘KPSS'den yüksek alınsa da sözlü sınavda başarılı sayılmasının söz konusu olmadığını’ ifade etmiş. Bu yaklaşımı nereye koyalım şimdi?
Daha geçen mülakatlatlarda +/- 5 puan uygulamasını yapan Uganda Eğitim Bakanlığı mı idi. KPSS puanının mülakat puanında belirleyici olmaması anlayışınız yeni mi patladı(!) Merak ediyoruz; bir sonraki mülakat sürecinde daha başka neyi icat edeceksiniz?
Daha bir kaç ay önce üst düzey bürokratlarınız, “Güvenlik soruşturması temiz olan adaylara KPSS puanı ölçüsünde mülakat puanı verilecek” demiyorlar mıydı? Koskoca MEB bürokrasisi bu kadar mı birbirinden bihaber çalışıyor?
Sn. Bakan’a katılıyorum: Öğretmen alım süreci bir maraton. Ama MÜLAKAT marifetiyle KUL HAKKI yenen acımasız bir maratondur. Geçmiş onca tecrübe gösterdi ki, mülakat demek; torpil, iltimas, kayırma ve gençlerimizin geleceklerini çalmak demektir. Bu kadar vebali nasıl taşıyacaksınız?
Tekraren çağrıda bulunuyoruz: Gelin bu vebalden kurtulun; güvenlik soruşturması temiz olan adaylara KPSS puanı ölçüsünde mülakat puanı verin ve dolayısıyla KPSS sıralamasına göre atamaları gerçekleştirin. İki dünyada hayırla anılmak istiyorsanız; gençlerimizin ahını almayın!”
 
 
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler