SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETENLER ART NİYETLİDİRLER !..

09-02-2018 08:16 - YAZARLAR

 
     Milli Eğitimi Yönetenler Art Niyetlidirler!..
     Milli Eğitim Bakanlığı garip uygulamalara devam ediyor. Tarih 19.01.2018 konu Teknoloji Tasarım dersleri. Ne oldu bilinmez. Bir aklı evvel çıkıp dedi ki efendim bu dersi 7 ve 8. Sınıflarda değil 5 ve 6. Sınıflarda okutalım. İyi de kardeşim gerekçen nedir, neden buna ihtiyaç duydunuz. Haydi ihtiyaç hasıl oldu ve gerekçenizi ortaya koydunuz böyle eğitim ve öğretim yılı içerisinde pat diye yapacağınız değişikliğin nelere mal olacağınızı hesapladınız mı? Eminim ki bu değişikliği öneren kişi 5 sınıflarda ağırlıklı dil eğitimi verileceğini ve bu yüzden Teknoloji Tasarıma saat ayırmanın mümkün olmayacağını da hesaplayamamıştır. Neyse ki gelen tepkiler üzerinde bu değişiklik şimdilik rafa kaldırıldı.
   Milli Eğitim yıllardır kangren olmuş birçok problem dururken öğretmeni nasıl huzursuz ederimin derdine düşmüştür. Teknoloji Tasarım için böyle ani ve keyfi karar verenlerin Türkçe, Matematik, Fen ve diğer dersler için ani kararlar vermeyeceğini kim nasıl garanti edebilir. İşte bu uygulamalar öğretmenin işine yoğunlaşmasını engelliyor ve motivasyonunu düşürüyor. Gerçi pek umurunuzda değildir. Sizin dert ettiğiniz hangi makama kimi getireceğim ya da hangi yandaş kuruluşa ne rant sağlarım gibi nefsi taleplerdir. Hiçbir zaman liyakati önemsemediniz ve hiçbir zaman emaneti ehline vermek gibi bir derdiniz olmadı. Hiçbir zaman feda kavramının yanından bile geçmediniz. Bedel ödemek ise asla kitabınızda yazmadı. Şimdi yeni bir yönetici atama yönetmeliği yayınladınız. Rahmetli Kararkoç’un deyimiyle “Dünkü hamam dünkü tas, Dünkü kurna dünkü ses.”
    Devleti yönetenlerin birlik ve beraberlik edebiyatı yapmaktalar. Oysa toplumun bu konuda adımlar atılması beklentisini de bir nebze olsun anlamaları gerekmez mi? Birlik, beraberlik, kardeşlik nimet ve külfette eşit olunduğu zaman bir anlam ifade eder yoksa ötekisi ağa maraba ilişkisinden başka bir şey değildir. Görüldüğü gibi yeni hazırlanan idareci atama yönetmeliği bakış açısında bir şeylerin değişmediğini göstermektedir. Geçenlerde yayınlanan idareci istatistikleri göstermiştir ki EBS yöneticilik konusunda rekor farkla diğer sendikaların önünde yer almaktadır. Buna rağmen bu doyumsuzluk devam etmekte özelde Milli Eğitim Bakanlığı ve Genelde tüm bakanlıklarda istisnalar hariç tamamı malum sendika mensubu bürokratlardan oluşmaktadır. Şube Müdürlükleri, Müfettişlikler, Okul Müdürleri ve hatta M.Yardımcıları hep mülakatla seçilmekte ve tabi ki seçilenlerde liyakate bakılmaksızın referanslar esas alınmaktadır. Böyle bir bakış açısı her şeyden önce devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz ve asla kardeşliğimize birliğimize hizmet etmez. Bunu birçok kez dile getirdiğimiz halde benim oğlum bina okur döne döne yine okur bildiklerini okumaya devam etmektedirler.
   Sonuç olarak; Milli Eğitim de icraatlara bakıldığı zaman görülecektir ki esas olan milli birliğe ve kardeşliğe hizmet etmek değil belli bir zümrenin amaçlarına hizmet esas alınmaktadır. Bu konuda Milli Eğitimi yönetenlerin art niyetli oldukları yönünde şahsen bende ciddi anlamda bir kanı oluşmuştur. Çünkü yaptıkları işler ve icraatlarıyla bunu fazlasıyla kanıtlamaktadırlar.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler