UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARKFETÖ'DEN UZAKLAŞTIRILAN 533 PERSONEL GÖREVE İADE EDİLDİDIŞİŞLERİ: RESMEN BİLGİ TALEP EDİLDİ...YERLİ KÖMÜR MÜJDESİNİN ARKASINDAN ÖZELLEŞTİRME ÇIKTIŞEHİDİN İSMİ MEMLEKETİNDE YAŞATILACAK...MAHALLİ İDARELERDE İŞE GİRME ŞARTLARI VE USULLERİ BELİRLENDİBELEDİYE ZABITA VE İTFAİYE YÖNETMELİKLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDIKAMU GÖREVLİLERİNDEN BAZILARINA GÜNLÜK 21 LİRA İLAVE ÖDEME YAPILACAKPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİVATANDAŞA MÜJDE!“ENERJİ BAKANI OLMAYAN KÖMÜRÜN MÜJDESİNİ VERDİ”ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN PARA...KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?

MEMURU TEHDİT EDEN EDENE!..

23-02-2017 20:26 - YAZARLAR

Bu nasıl düşmanlıktır arkadaş; önüne gelen devlet memurluğuna saydırıyor.

İş güvencenizi kaldırırım ha!..

Rotasyon getireceğim bilesiniz!..

Performansınızı velilere değerlendirteceğim bilesiniz, öğrenciler sizi değerlendirecek ona göre!..

Memurluk yan gelip yatma yeri değildir!..

Mülakat getireceğim sizi yeniden değerlendireceğim!..

Bütün bunlar yetmez gibi Çalışma Bakanı diyor ki; bundan böyle sürekli memurluk yapacağım demek yok. Beş yılda bir değerlendirme yapacağız işimize yarayan kalacak yaramayan gidecek. Mübarek sanki taş ocağında işçi çalıştırıyor. Bu ne oldum delisi olmanın sonuçlarıdır.

Sayın Bakan bugüne kadar devlet memurlarını denetleyen bir mekanizma yok muydu sanıyorsun. Görevine on üst üste gelmeyen memur işinden atılabiliyor, terör örgütü olanların işine son verilebiliyor. Yüz kızartıcı suç işleyen, altı aydan fazla kesinleşmiş hapis cezası alanlar işten atılabiliyor. İşini savsaklayan memur iki kez üst üste kademe ilerlemesini alan memur işinden atıla biliyor. Buna itiraz eden de yok. Bu mekanizmalar bugüne kadar çalıştı çalışmaya devam ediyor. Memuru denetleyen müfettişlik sistemini yok ettiniz. Denetlemeyi meseleye ideolojik bakan ve hiçbir liyakat-ehliyet kriteri koymadan kurduğunuz tiyatro sahnelerinde sözde mülakatla getirdiğiniz paralel örgütünüze mensup amirlerin vicdanına bırakmaya çalıştınız.

Tutmadı.

Çünkü bu ülkede hala vicdanlı hakimler vardı ve o yanlı performans değerlendirmelerini iptal ettiler.

Çalışma bakanının söyledikleri bir nebzeye kadar kendi alanıyla ilgilidir. Bunu anladık peki Enerji Bakanına ne oluyor. Sanki devlet memuru İLO Çalışma şartlarının çok altında bir mesaiyle çalışıyormuş gibi efendim artık 9.00-17.00 arası çalışarak çekip gitmek yok diyor. Birçok ülkede haftalık çalışma saati 36-40 arasıdır. Bizde üst sınır olan 40 saattir. Sayın Enerji Bakanı acaba bunu kaç saat yapmak istemektedir? Yoksa 7-24 saat mi yapacaklar bilelim. O zaman işe alınan işçi ve memurları yatılı alması gerekecektir. Doğrusu neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacını duydu bilemiyoruz. Belki de böylece enerji tasarrufunu sağlamayı da düşünmüş olabilir.

Eskiden böylesi durumlarda bu işin çivisi çıktı denirdi. Şimdiler Devlet Memurluğunun çivisini çıkartmaya çalışıyorlar. Tarih boyunca bütün devletlerde devlet işleri devlet memurlarının eliyle yürütülmekteyken bizim ülkede sanki işler tersine işlemektedir. Arkadaş memuru motive edeceğinize işini daha iyi yapması için moral vereceğinize küstürmek için bu kadar çabaya gerek var mıdır?

Sonuç olarak aklı selim istiyoruz. Bu ülkenin memuru bu memleketin evladır. En az sizin kadar sorumluluğunu bilir. İşini yapar, aşını kazanır, ister evlat ister öğrenci vatanına yeni nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olur. Gelin devletin memuruna devletimiz düşmanmış izlenimini yaratmaya çalışmayın.


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler