70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

MEMURU TEHDİT EDEN EDENE!..

23-02-2017 20:26 - YAZARLAR

Bu nasıl düşmanlıktır arkadaş; önüne gelen devlet memurluğuna saydırıyor.

İş güvencenizi kaldırırım ha!..

Rotasyon getireceğim bilesiniz!..

Performansınızı velilere değerlendirteceğim bilesiniz, öğrenciler sizi değerlendirecek ona göre!..

Memurluk yan gelip yatma yeri değildir!..

Mülakat getireceğim sizi yeniden değerlendireceğim!..

Bütün bunlar yetmez gibi Çalışma Bakanı diyor ki; bundan böyle sürekli memurluk yapacağım demek yok. Beş yılda bir değerlendirme yapacağız işimize yarayan kalacak yaramayan gidecek. Mübarek sanki taş ocağında işçi çalıştırıyor. Bu ne oldum delisi olmanın sonuçlarıdır.

Sayın Bakan bugüne kadar devlet memurlarını denetleyen bir mekanizma yok muydu sanıyorsun. Görevine on üst üste gelmeyen memur işinden atılabiliyor, terör örgütü olanların işine son verilebiliyor. Yüz kızartıcı suç işleyen, altı aydan fazla kesinleşmiş hapis cezası alanlar işten atılabiliyor. İşini savsaklayan memur iki kez üst üste kademe ilerlemesini alan memur işinden atıla biliyor. Buna itiraz eden de yok. Bu mekanizmalar bugüne kadar çalıştı çalışmaya devam ediyor. Memuru denetleyen müfettişlik sistemini yok ettiniz. Denetlemeyi meseleye ideolojik bakan ve hiçbir liyakat-ehliyet kriteri koymadan kurduğunuz tiyatro sahnelerinde sözde mülakatla getirdiğiniz paralel örgütünüze mensup amirlerin vicdanına bırakmaya çalıştınız.

Tutmadı.

Çünkü bu ülkede hala vicdanlı hakimler vardı ve o yanlı performans değerlendirmelerini iptal ettiler.

Çalışma bakanının söyledikleri bir nebzeye kadar kendi alanıyla ilgilidir. Bunu anladık peki Enerji Bakanına ne oluyor. Sanki devlet memuru İLO Çalışma şartlarının çok altında bir mesaiyle çalışıyormuş gibi efendim artık 9.00-17.00 arası çalışarak çekip gitmek yok diyor. Birçok ülkede haftalık çalışma saati 36-40 arasıdır. Bizde üst sınır olan 40 saattir. Sayın Enerji Bakanı acaba bunu kaç saat yapmak istemektedir? Yoksa 7-24 saat mi yapacaklar bilelim. O zaman işe alınan işçi ve memurları yatılı alması gerekecektir. Doğrusu neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacını duydu bilemiyoruz. Belki de böylece enerji tasarrufunu sağlamayı da düşünmüş olabilir.

Eskiden böylesi durumlarda bu işin çivisi çıktı denirdi. Şimdiler Devlet Memurluğunun çivisini çıkartmaya çalışıyorlar. Tarih boyunca bütün devletlerde devlet işleri devlet memurlarının eliyle yürütülmekteyken bizim ülkede sanki işler tersine işlemektedir. Arkadaş memuru motive edeceğinize işini daha iyi yapması için moral vereceğinize küstürmek için bu kadar çabaya gerek var mıdır?

Sonuç olarak aklı selim istiyoruz. Bu ülkenin memuru bu memleketin evladır. En az sizin kadar sorumluluğunu bilir. İşini yapar, aşını kazanır, ister evlat ister öğrenci vatanına yeni nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olur. Gelin devletin memuruna devletimiz düşmanmış izlenimini yaratmaya çalışmayın.


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler