ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI 6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

MEMUR SEN'İN TOPLU GÖRÜŞMEYE BAKIŞI!..

28-07-2017 19:48 - YAZARLAR

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 2017-2019 toplu görüşme masasına şu teklifle geliyormuş. Halihazırda sendikalı memurlara ödenen 77 lira herkes için 102 liraya çıkartılsın yetkili sendikaya üye olanlara bunun iki katı yani 204 lira ödensin!.... 

Yakışır ağaya ! 

Çünkü daha önce de Üsküdar Belediyesi başta olmak üzere birçok Belediye ile yaptıkları sözleşmede yine aslan payını kendilerine almışlardır. Ancak Türk Yerel Hizmet Sen dava açarak gaspedilmiş tüm haklarını geri almıştı. Bu bakış tam da hak-hakkaniyet gibi kavramları ağzında düşürmeyen gerçek anlamda güç zehirlenmesine yakalanmış ne oldum delisi bir anlayışın dışa vurumudur. 

Peki Memur Sen yalnızca para pul konusunda mı ötekileştirme yapıyor. Yalnızca bu konuda mı hep bana diyor. İşte Müdür mülakat rezaleti! 2015 yılı mülakatlarında Bakırköy EBS İlçe temsilcilerinin listesi kamuoyu ile paylaşılmıştı, bu yılda İstanbul Silivri’de ki listenin Noter tasdikli sureti paylaşıldı. Peki bu listeler olmasaydı mülakatların dürüstçe yapıldığını mı söyleyecektik. 

Kesinlikle hayır! 

2016 yılında yine100 kişilik bir liste yayınlandı ve bunlardan 90 ve üzeri alanların doksan tanesi EBS liydi. Ve ne yazık ki kızaracak surat bile yok. Memur sitesi dalga geçip Eğitim Bir Senliler çok zekidir onun için %90 nı yüksek puanlar alıyor diyor, sanki elli aferin almışlar gibi durmak yola devam ediyorlar. Bu kadar yararcı ve çıkarcı bir anlayışın toplu görüşme taleplerinde acaba daha neler olabilir diye düşününce ilk aklımıza gelenler; 

Üniversite mezunlarına 6 ay olan askerlik süresi Memur Senlilere üç ay olmalıdır. 

Memur Senlilerin evlatları sınavsız işe alınmalı, Üniversitelere yerleştirilmelidir. 

Diğer memurlardan kesilen vergiler Memur Senden kesilmesin çünkü yetkili sendikadır. 

Memur Senlilerden taşıt ve emlak vergileri zinhar kesilmesin. Onların yerine diğer sendikalara üye olanlardan iki katı alınsın. 

Memur Senlilere toplu taşıma ücretsiz olsun, diğer memurlara iki katı olsun. 

Toplu yemeklerde Memur Senlilerin eline kepçe, diğerlerinin eline çay kaşığı verilsin. 

Seçimlerde Memur Senlilere iki oy kullanma hakkı verilsin ve iktidar partisinin en az yarı milletvekilliği Memur Sen’e verilsin. 

Diğer sendika mensuplarının oy kullanma hakkı ellerinden alınsın zinhar aday yapılmasınlar. 

Memur Senliler için kul hakkı yemeyin, adaletle hükmedin gibi dini emirler kaldırılsın. 

Müfredata bir madde eklenerek erdem, fazilet ve ahlaki değerler yeniden tanımlansın!..Bu talepleri olabilir mi, olursa şaşırmam. Çünkü her meseleye bu kadar faydacı bir anlayışla yaklaşanlar siyasetin olur demesi halinde bu teklifleri yapmaktan çekinmeyeceklerinden eminiz. 

Sonuç olarak; bugün Memur Sen’in başı çektiği bu çıkarcı anlayışın yaptığı adaletsizlik falan değil, düpedüz kendinden olmayanı düşman gören, ötekileştiren ve başkasına hayat hakkı tanımayan 

kışkırtıcı ve tahrik edici bir yaklaşımdır. Bu ülkeye ve devlete yapılacak en büyük kötülükte budur. Eğer doğru tahlil edilirse bilinçsizce geleceğimizi tehlikeye atan, vatandaşın devlete güvenini dip yaptıran, kardeşi kardeşin hasmı yapan, dahası ihanet kokan bir yaklaşımdır. Devletin bekası diyenlerin bu konuya mutlaka eğilmeleri gerekmektedir.

Remzi Özmen


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler