6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI!

Milli Eğitim Bakanlığı, okul ve kurumlara resmi yazışmalarda kurumsal e-postaların kullanılması konusunda uyarılarda bulundu.

16-01-2018 22:18 - GÜNCEL

Bakanlığımız e-posta servisi, kurum çalışanlarımızın daha verimli çalışabilmesi, zaman kaybını önlemesi, istenmeyen e-postalardan koruyabilmesi, yedekli bir alt yapıya sahip olarak e-posta iletişiminde sürekliliği sağlaması açısından önemli kurumsal servislerimizden birisidir.

Kurumsal e-posta servisimiz siber saldırılara karşı donanımsal ve yazılımsal katmanlarda uygulanan farklı güvenlik politikalarıyla korunmaktadır. Bilginin gizliliği, bütünlüğü kurumsal e-posta servisleri için çok önemlidir. Kurumlanıl özellikle resmi iş ve işlemler için kendi kurumsal servislerini kullanması bilginin bütünlüğü, doğruluğu, güvenliği açısından önem arz etmektedir. Bu anlamda bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı tüm birimlerinin resmi yazışmalarında mutlaka kurumsal e-posta adreslerini kullanmaları gerekmektedir.

Bakanlığımız resmi yazışmalarında kullanılacak e-posta hesapları “meb.gov.tr,, veya “meb.kl2.tr' uzantılıdır. Bu e-posta hesaplarının dışında, hiçbir hesap resmi değildir.

Bakanlığımı/ merkez teşkilatında ve Millî Eğitim Müdürlüklerinde resmi yazışma yapan ancak kurumsal e-posta adresi olmayan birimlere veya idarecilere bakanlığımız yardım masası (https://yardimrnasasi.meb.gov.tr) üzerinden talepte bulunulması halinde e-posta hesabı tanımları yapılacaktır.

Konu hakkında gerekli önlemlerin alınması, resmi e-posta hesabı dışında Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında bulunan tüm yönetici ve birimlerin gerekli özeni göstermesi konusunda gereğini önemle rica ederim. 

Türkiye Eğitim.com


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler