SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI!

Milli Eğitim Bakanlığı, okul ve kurumlara resmi yazışmalarda kurumsal e-postaların kullanılması konusunda uyarılarda bulundu.

16-01-2018 22:18 - GÜNCEL

Bakanlığımız e-posta servisi, kurum çalışanlarımızın daha verimli çalışabilmesi, zaman kaybını önlemesi, istenmeyen e-postalardan koruyabilmesi, yedekli bir alt yapıya sahip olarak e-posta iletişiminde sürekliliği sağlaması açısından önemli kurumsal servislerimizden birisidir.

Kurumsal e-posta servisimiz siber saldırılara karşı donanımsal ve yazılımsal katmanlarda uygulanan farklı güvenlik politikalarıyla korunmaktadır. Bilginin gizliliği, bütünlüğü kurumsal e-posta servisleri için çok önemlidir. Kurumlanıl özellikle resmi iş ve işlemler için kendi kurumsal servislerini kullanması bilginin bütünlüğü, doğruluğu, güvenliği açısından önem arz etmektedir. Bu anlamda bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı tüm birimlerinin resmi yazışmalarında mutlaka kurumsal e-posta adreslerini kullanmaları gerekmektedir.

Bakanlığımız resmi yazışmalarında kullanılacak e-posta hesapları “meb.gov.tr,, veya “meb.kl2.tr' uzantılıdır. Bu e-posta hesaplarının dışında, hiçbir hesap resmi değildir.

Bakanlığımı/ merkez teşkilatında ve Millî Eğitim Müdürlüklerinde resmi yazışma yapan ancak kurumsal e-posta adresi olmayan birimlere veya idarecilere bakanlığımız yardım masası (https://yardimrnasasi.meb.gov.tr) üzerinden talepte bulunulması halinde e-posta hesabı tanımları yapılacaktır.

Konu hakkında gerekli önlemlerin alınması, resmi e-posta hesabı dışında Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında bulunan tüm yönetici ve birimlerin gerekli özeni göstermesi konusunda gereğini önemle rica ederim. 

Türkiye Eğitim.com


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler