ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

MEB; BU ANLAYIŞLA GELECEĞİMİZ KARARTIYOR!..

18-09-2017 22:31 - YAZARLAR

Eğitim on sekiz milyon öğrenci, dokuz yüz bin öğretmen, yaklaşık yüz bin MEB personeliyle, otuz altı milyon veli ve toplam elli beş milyon insanın ilgilendiği devasa bir kurumsal yapıdır. Her yıl olduğu gibi bu yılda sancılı başlıyor, ideolojik yapılanmanın merkezi haline dönüştürülüyor, istikrarsız bir yönetim sergileniyor, hata üstüne hata yapılıyor.

2017-2018 Eğitim öğretim yılı şimdiden yine heba edilen yıllar arasına girmeye adaydır. MEB TEOG yerleştirmelerindeki aksamalarla gündeme oturdu. Ardından müdür -müdür yardımcılıkları mülakat ve atama sonuçlarındaki sendikal ayrım, sonra müfredat tartışmaları başladı. Önce Atatürk e ders kitaplarında yer verildi verilmedi tartışması. Ücretli kölelik konusu ve öğretmen eksiği, devamında sözleşmeli öğretmenlere mazeret tayini yapılmaması!..Servisler sorunu gündeme geldi. Bakan Bey buna da dahiyane bir fikir buldu sabah gün aydınlanmadan öğrenciler yola çıkmayacak denildi. Yani ikili eğitimlerde günde on sekiz saat ders görülen meslek liseleri ve on dört saat ders gören ortaokullarda öğrenciler gün ışığında gidip gelecekler bunu valiler sağlayacak.

Sayın Valilere acizane tavsiyem günlere don lastiği taksınlar, belki gün aydınlığını biraz uzatırlar ve böylece öğrenciler gün ışığında gidip gelebilirler.

Sonra altıncı sınıf Türkçe kitaplarındaki meşhur karikatür gündeme oturdu. Önce Karikatürde ne anlatılmaya çalışıyordu ona bakalım. Deniz veya gölde boğulmak üzere olan biri imdat çağrısında bulunuyor, ayı başparmağını diğer parmakları arasından göstererek tut elimi diyor. Yani kabaca seni n… kurtarırım diyor. İşte tam da Milli Eğitimimizin ahvalini anlatan bir karikatür!

Millet imdat diyor, geleceğimizi karartıyorsunuz bizi bu beceriksiz yetkililerden kurtarın dedikçe sanki birileri uzat elini deyip sonra da o meşhur cümleyi tekrarlıyor.

Arkadaş liseleri zorunlu kılan siz değil misiniz? Madem zorunlu kıldınız vatandaş herhangi bir lisede çocuğunu okutmak istiyor neden bir yol gösteremiyorsunuz? Çünkü çözümünüz yok. Liseleri azalttınız, eğitim zorunlu dediniz hepiniz birden Abdurrrahman Dilipaklaştınız ve okula gitmeyin Açık Lise neyinize yetmez demeye başladınız!

Peki hani öğrenim hakkı kutsaldı engellenemezdi, niçin engelliyorsunuz? Yok canım engelleyen kim diyeceksiniz, Açık Liselere yönlendiriyoruz ya! Yani git evinde yat, ders kitaplarını al evde çalış sınava gir liseyi bitir bunun adına da eğitim de! İster sokaklarda kötü arkadaş edin ister uyuşturucuya bulaş ister çırak ol, istersen internet bağımlısı günde on saat oraya takıl. Yani ne halin varsa göör!..

E ee bu çocuklar cüzamlı mıdırlar? Örgün eğitimde devamsızlığı minimum düzeye çekmek için geç kalmaları bile devamsızlığa ekleyeceksin, sıcak sınıflarda ders anlattıracaksın, gerekirse hafta sonu ücretsiz kurs düzenleyeceksin. Diğerlerini sokağın kollarına terk edeceksin. Ne yazık ki haklarımızı bilen toplum değiliz. Yoksa bu kadar öğrencinin eğitim hakkı engellendiğinde kıyametler kopar yer yerinden oynardı.

Şimdi yeni bir gündemimiz oldu. TEOG kalksın. İyi güzel de kardeşim kaldıracağınız sistemi niye getiriyorsunuz? Bugüne kadar LGS sizin, OKS sizin SBS sizin TEOG da sizin eseriniz değil miydi? Efendim liseler kendileri sınav yapsın ya da okul notlarıyla liselere yerleştirilsin. Sizi temin ederim ki bugünkünden daha büyük fırtınaları kopartmış olacaksınız. Notların şişirilmesi mümkün, veli tehdidi mutlak olacak, siyasetin devreye girmesi kaçınılmaz olacak, listeler havada uçuşacak ve zaten zaafa ve

güvensizliğe çekilen devlet iyice bu alanda da itibarsızlaştırılmış olacaktır. Bunun sakıncalarını herkesle her platformda tartışmaya hazırız.

Sonuç olarak; Yapmayın etmeyin beyler!.. Geleceğimizi karartıyorsunuz, ümitlerimizi köreltiyorsunuz, körpe fidanları büyütmeden kesiyorsunuz, ışığımızı söndürüyor ve bizleri karanlığa itiyorsunuz buna hakkınız yoktur!.


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler