ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

MALTEPE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Maltepe Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 300 öğrenciye, 400 bin TL’lik eğitim yardımı yapacak.

09-12-2015 00:59 - BELEDİYELER

Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçede eğitim gören öğrencileri unutmadı. Bu kapsamda,ilçede bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan çocuklarına,toplam 400 bin TL’likeğitim yardımı yapılması kararı alındı.Maltepe ilçe sınırları içinde başvuru tarihi itibariyle en az altı ay ikamet eden, devlet üniversitesinde okuyan, özel üniversitede yüzde 100 burslu olarak okuyanlar, şehit ya da gazi çocuğu olduğunu resmi olarak belgeleyen, anne veya babası vefat etmiş olan, yüzde 40 veya daha fazla bir engeli bulunan, ailede kişi başına düşen geliri 1050 TL ve altında olanlarla, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs almayanlarınbaşvurularının kabul edileceği aile yardımı bünyesinde,300 öğrenciye katkı sağlanacak.
1.5 YILDA 1.5 MİLYON
Son 1.5 yıl içerisinde 3 bin aileye, 1.5 milyon liralık eğitim yardımında bulunan  Maltepe Belediyesi’nin, bu yılki eğitim yardımı için 20 Aralık tarihine kadar başvurabilecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurularak yapılacak eğitim yardımı başvuruları, hafta içi 09.00-15.30 saatleri arasında kabul edilecek. Bu kapsamda hazırlanan “Başvuru Değerlendirme Formu”, www.maltepe.bel.tr internet sitesinden, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden veya mahalle muhtarlıklarından alınabilecek. Maltepe Belediyesi bünyesinde kurulan Cumhuriyet Eğitim Merkezleri’nde üniversite sınavına hazırlanan 560 öğrencinin sınavlardaki başarı oranı da, yüzde 73.5 oldu. Bu merkezde 400 öğrenci de TEOG’a hazırlandı. Açılan kişisel gelişim ve eğitim kurslarından faydalanan kişi sayısı ise 870 oldu. 
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini belirterek, “Evlatlarımızın, daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda ihtiyacı olan öğrencilerimize, maddi anlamda küçük de olsa bir destek veriyoruz” dedi. 

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler