ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI 6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

MALTEPE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Maltepe Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 300 öğrenciye, 400 bin TL’lik eğitim yardımı yapacak.

09-12-2015 00:59 - BELEDİYELER

Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçede eğitim gören öğrencileri unutmadı. Bu kapsamda,ilçede bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan çocuklarına,toplam 400 bin TL’likeğitim yardımı yapılması kararı alındı.Maltepe ilçe sınırları içinde başvuru tarihi itibariyle en az altı ay ikamet eden, devlet üniversitesinde okuyan, özel üniversitede yüzde 100 burslu olarak okuyanlar, şehit ya da gazi çocuğu olduğunu resmi olarak belgeleyen, anne veya babası vefat etmiş olan, yüzde 40 veya daha fazla bir engeli bulunan, ailede kişi başına düşen geliri 1050 TL ve altında olanlarla, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs almayanlarınbaşvurularının kabul edileceği aile yardımı bünyesinde,300 öğrenciye katkı sağlanacak.
1.5 YILDA 1.5 MİLYON
Son 1.5 yıl içerisinde 3 bin aileye, 1.5 milyon liralık eğitim yardımında bulunan  Maltepe Belediyesi’nin, bu yılki eğitim yardımı için 20 Aralık tarihine kadar başvurabilecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurularak yapılacak eğitim yardımı başvuruları, hafta içi 09.00-15.30 saatleri arasında kabul edilecek. Bu kapsamda hazırlanan “Başvuru Değerlendirme Formu”, www.maltepe.bel.tr internet sitesinden, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden veya mahalle muhtarlıklarından alınabilecek. Maltepe Belediyesi bünyesinde kurulan Cumhuriyet Eğitim Merkezleri’nde üniversite sınavına hazırlanan 560 öğrencinin sınavlardaki başarı oranı da, yüzde 73.5 oldu. Bu merkezde 400 öğrenci de TEOG’a hazırlandı. Açılan kişisel gelişim ve eğitim kurslarından faydalanan kişi sayısı ise 870 oldu. 
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini belirterek, “Evlatlarımızın, daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda ihtiyacı olan öğrencilerimize, maddi anlamda küçük de olsa bir destek veriyoruz” dedi. 

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler