SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

LİSELERE KAYITTA İZLENMESİ GEREKEN YOL HARİTASI!

Bayramın hemen ardından YEP puanlarının açıklanması ile birlikte Liselere kayıt dönemi başlayacak. Öğrenci ve veliler bu dönemde nasıl bir yol izlemeli, nelere dikkat etmeli?

27-06-2017 22:28 - EĞİTİM

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz,  YEP (Yerleştirme Esas Puanı) açıklandıktan sonra veli ve öğrencilerin kayıt telaşı başlayacağına dikkat çekerek, "Bu süreci doğru yönetmek için şimdiden bir yol haritası oluşturulması gerekiyor. Seçeceğiniz okul türüne göre kaçırmamanız gereken üç tercih ve kayıt dönemi var" dedi.
1-Özel Okullar için: 30 Haziran -13 Temmuz 
   Yabancı Özel Okullar taban puanlarını 14 Hazirandan itibaren ilan ettiler. Düşündüğünüz okulların internet sitesine girerek okulun ilan ettiği puan türüne göre kendi puanınızı hesaplayınız. 
 
ü TABAN PUAN İLANI 14 HAZİRAN 2017   
ü 1. ÖN KAYIT DÖNEMİ 30 HAZİRAN - 3 TEMMUZ 2017   
ü 1. KESİN KAYIT DÖNEMİ 04 TEMMUZ 2017   
ü 1. YEDEK LİSTE KESİN KAYIT DÖNEMİ 05 05 TEMMUZ 2017   
ü 2. ÖN KAYIT DÖNEMİ 06 TEMMUZ 2017   
ü 2. KESİN / YEDEK KAYIT DÖNEMİ 07 TEMMUZ 2017(15.00 YEDEK KAYIT)   
ü 3. ÖN KAYIT DÖNEMİ 10 TEMMUZ 2017   
ü 3. KESİN / YEDEK KAYIT DÖNEMİ 11 TEMMUZ 2017(15.00 YEDEK KAYIT)   
ü SERBEST KAYIT DÖNEMİ 12-13 TEMMUZ 2017
 

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKULLAR KAYIT TAKVİMİ
· Bir okula ön kayıt yaptıra bilmeniz için sizin puanınızın okulun ilan ettiği puana denk veya üzerinde olması gerekir. 
· Puanınızın yettiği birden fazla okula ön kayıt yaptırabilirsiniz.
· Birinci ön kayıt dönemi sonunda yapılan başvurular puan sırasına göre dizilerek asıl liste ve yedek liste oluşturulacaktır.
· Birinci kayıt döneminde asıl listesine girdiğiniz okula kayıt işlemini kesinleştirmeden önce, daha çok istediğiniz özel okulun kayıtlarında, açık olup olmadığını en son giren öğrencinin puanının sizin puanınıza ne kadar yakın olduğunuzu araştırınız.
· İkinci ve üçüncü ön kayıt sonrası kesin kayıtlarda saat 15:00’e kadar kesin listede olanların, saat 15:00’den sonra açık kalması durumunda ön kayıt yaptırmış olanların kesin kayıtları yapılacaktır.
· Serbest kayıt günlerinde her özel okul kendi kayıt yöntemini internet sitesinden ilan eder.
 
Özel okullardan birine kesin kayıt yaptırmış olan adaylar TEOG tercihinde bulunamazlar.
 
2- Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri için ; 03 -13 Temmuz
Tematik Liseler; belirli bir meslek alanında ve birbirini tamamlayan en fazla üç dalda program uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleridir.  Tematik ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine kesin kayıt işlemleri TEOG tercih işlemleri başlamadan önce tamamlanacaktır. Tematik Liselere öğrenci kabulünde alanın gerektirdiği beceri ve yeteneğe sahip olunup olunmadığını belirleme için özel yetenek, mülakat ve beden yeterliliği, genel yetenek test bataryası, mesleki beceri performans testi yöntemlerinden biri ya da bir kaçı uygulanır ve 500 Tam puanı üzerinden değerlendirme yapılır. Okula kabul puanının %30’unu bu puan,  %70’ ini TEOG puanı oluşturmaktadır.
Tematik Liseler Eğitim Sistemimize bu yıl girecek olan liselerdir. Bu okulların hangileri olduğu ve hangi ilde kaç okul olacağı 30 Haziran’da tercihlere esas kontenjan tablolarında (Tablo- 5) yayınlanacaktır. 
3- Seçiminizi Merkezi Tercih ve Yerleştirme Sistemi ile öğrenci alan okullardan yana kullanacaksanız aşağıdaki takvim sizin için önemli.
    
                    30 Haziran 2017:            Yerleştirme Esas Puanların ve Tercihlere Esas Kontenjan                             Tablolarının İlanı 
     14-24 Temmuz 2017:                    Yerleştirme için tercihlerin alınması
     11 Ağustos 2017:                           Yerleştirme Sonuçlarının ve Boş Kontenjanların İlanı
     14 Ağustos 2017:                           Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 
     21 Ağustos 2017:                           1. Nakil Sonuçlarının İlanı
     21-25 Ağustos 2017:                     Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Başvurularının Alınması
     28 Ağustos 2017:                           Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı
     28 Ağustos-6 Eylül 2017:             Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Başvurularının Alınması
     08 Eylül 2017:                                Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının İlanı
Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz , Tercih Listesi oluştururken dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde sıraladı.
· Tercih Listenizde 25 Okula yer verebilirsiniz.
· Tercih Listenizde yer vereceğiniz okulların tercihe esas kontenjan tablolarından seçmeniz gerekiyor.
· Tüm tablolardan seçtiğiniz gitmeyi düşündüğünüz okulları, bir önceki yılın yüzdelik dilimini dikkate alarak istek sıranıza ve karma olarak sıralayınız.
· Aynı yüzdelik dilimindeki okullardan evinize yakın olanı tercih ediniz.
· Tercih listenize son şeklini vermeden önce sizin yüzdelik diliminize denk 1-5 puan üstte ve 1-5 puan altta olan okulları yerinde görünüz.(Bu okullar kazanma ihtimalinizin en yüksek olduğu okullardır.)
· Tercih listenizi oluşturduktan sonra mezun olduğunuz Okul Müdürlüğü aracılığı ile tercih işlemlerinizi onaylatıp bir çıktısını alarak sonuçların açıklanmasını bekleyiniz.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA





Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler