UNUTULAN TÜRKLER! MEB, KENDİ İTİRAFINI SANSÜRLEDİ AMA GERÇEĞİ ÖRTEMEYECEK!YA EŞİNİ YA İŞİNİ DİYE BİR TERCİH OLAMAZ DANIŞTAY'DAN EŞ DURUMU TAYİNİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE İYİ HABER EVE İŞİ YAPAN KADINLARA EMEKLİLİK FIRSATI MEB'DEN ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMA DUYURUSU MEB BİR KİTABI DAHA TOPLATTI! LİSEYE GİÇİŞTE SADECE NOT YETMEYECEKBAKAN YILMAZ: 2018'DE 20 BİN ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZMİLLİ EĞİTİM BAKANI YILMAZ: YENİ LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ BİR AY İÇİNDE BELLİ OLUR MTSK SINAV GÖREV ÜCRETLERİ DERHAL ÖDENMELİDİRBUYRUĞUN GEREĞİ DEĞİL RASYONEL BİR SINAV SİSTEMİ İSTİYORUZ!MEB 3 BİLİNMEYENLİ DENKLEMLE KARŞI KARŞIYAEĞİTİMİN ÖNCELİKLİ AMACI YA DA HEDEFİ NE ? ÖNCE MUTLU DONANIMLI NESİLLER Mİ, YOKSA TEOG MU ? BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN TEOG ÇIKIŞI

İL MEM’DEN LİSTE KAÇIRMA OPERASYONU !

14-08-2017 22:18 - SENDİKA

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü mülakat komisyonlarının, 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında  gerçekleştirdiği  yöneticilik mülakatlarına, Silivri den girecek olan adayların puanlanmış listelerini önceden notere onaylatıp, mülakat sonuçları hakkındaki görüş ve düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmıştık. 
       Konu hakkında, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ın,İstanbul da ki mülakat skandalının soruşturulması yönündeki görüş ve düşüncelerini de basın-yayın organları aracılığıyla öğrenmiş bulunmaktayız. Ayrıca; Sendika olarak, sorumlular hakkında da suç duyurunda bulunduk.         
      Bunlara rağmen,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü atamaya esas yerleştirme puanlarını açıklıyor. Yani, “Biz bildiğimizi okuyacağız, soruşturma, kovuşturma anlamayız “ demek istiyor. Puanları açıklarken de, toplu liste yerine, kişiye özel bilgilerle açılabilen bir sistem işletiyor. Bu uygulama, mülakat skandalının hem teyididir hem de haksızlık ve rezaletin kabulüdür. Eğer siz müdürlük olarak kendinize güvenip, “ bu mülakat işlerinde bir anormallik yok “ diyebilseydiniz, toplu listeyi kamuoyuyla paylaşır ve şeffaf davranırdınız. Biliyorsunuz ki, onu yaptığınızda, rezaletin sadece Silivri de değil, bütün İstanbul da yapıldığını dünya alem görecek. 
      MEB in konuyla ilgili soruşturma talimatı vermesine rağmen, böyle şaibeli bir yöntemin tercih edilmiş olması düşündürücüdür.  Yaşananlar karşısında insan şu soruyu sormadan geçemiyor. Bakanlığın yerel çetelere  gücü mü yetmiyor ? Yoksa ; kendileri de bu oyunun bir parçası mıdır ? Aynı şekilde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici mülakat sonuçlarını, toplu liste halin de yayınlamaz ise, şu sorulara da muhatap olacaktır.
1-Silivri de yaşanan skandalın benzerini İstanbul un diğer İlçelerinde ortaya çıkmasından mı çekiniyor ?
2-Tolu Liste yayınlamanın ( Geçtiğimiz yıllar yayınlanmıştı )kuruma bir zararı var mı ?
3-Yöneticilik tercihinde bulunacak adaylar, İl ve İlçe sıralamalarını nasıl öğrenip tercihte bulunacaklar?
4-Komuoyundan  gizlenen toplu listelerin, Bir Sendika  ya servis edilmeyeceğinin garantisi
 var mıdır ? 
                      
Enver DEMİR
Türk Eğitim-Sen
İstanbul 9 Nolu Şb.Bşk.


 

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler