6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!
Yazı Boyutu : A+ A-

HİÇ DEĞİŞMEYECEK MİSİNİZ ?


15-05-2017 19:05:02


Sami ÇELİK

Değişmek ; Türk dilinde bir çok manada kullanılır.Bunlardan birisi “başkalaşmak” diğeri ise “fark etmek” manalarında da kullanılır.Bu dönem hep “başkalaşma” üzerinden gidilmesine rağmen bir türlü “fark etmek” konusuna varılmamıştır.
Uzun zamandan beri toplumun büyük bir bölümü haksızlık cenderesinden kurtulamama,hakkını elde edememe, haksızlıkların önüne geçememe,adaletten uzaklaşma ,adalete güvenmeme, vb. adına ne derseniz deyin ,yıllardır toplum bizden olanlar ile bizden olmayanlar diye ikiye ayrılmış,bizden olmayanlar yukarıda ki endişelerini hale canlı olarak  saklamaktadır.Ülkede yapılan bunca haksız uygulamaların sonucunda ülkemiz uçurumun kıyısından dönmüş, bizimde kanaatimiz olduğu gibi yetkililer bütün bu olumsuzlukları fetö’nün sırtına yükleyerek işin içinden kurtulma yolunu seçmiştir.Oysa;fetö’nün  bugüne gelmesine sebep olanların çoktan çoğu parlamentoya,belediyelere,partilerin içine sızmış bir türlü beklenen “at kurtul”politikaları doğru yapılmadığı için  çok etkili olamamıştır.Oysa; o gün fetö veya başka bir kumpasla görevlerinden alınan binlerce okul müdürü, müdür yardımcıları,yüzlerce bürokrat,başhekim,baş hemşire,üst kademe yöneticileri  hala eski görevlerine dönememiştir.Hatta yeni kadrolaşmalara gidilmiş önceki mağdurlar bir kez daha mağdur edilmiştir.Ülkücü, Atatürkçü,Cumhuriyetçi aydın ve bürokratlara hala makamlar aynı uzaklıktadır.Yönetmelik çıkarmakla dünyada üstüne eşi görülmemiş Milli Eğitim Bakanlığı’nda haksızlıklar daha da artmış.Hızını alamayan bakanlık “Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği”ni yeniden değiştirmiştir.Bir önceki yönetmelikte mahkeme  kararı ile kazandığımız “yazılı sınavı” bu yönetmelikte yeniden kaldırılmış, sadece “mülakat” la idareci atama cihetine gidilmiştir.Sebebini çok iyi bildiğimiz “mülakat yönetmeliği” yandaş yönetmeliğine çevrilmiştir.Yazılı sınavı ile kaybettikleri kurumları bu yönetmelikle garantiye alma derdine düşmüşlerdir.Mahkeme kararı ile geriye dönmesi beklenen okul müdürleri göreve hala  başlatılmamıştır. Yeni görevlendirmeler, sadece bir sarı sendikanın tasallutuna bırakılmıştır. Bu vesile ile “ikinci paralel yapı” oluşturulmuştur. Eğitim çalışanları bastırılmış konuşamaz hale getirilmiştir. Milli Eğitim müdürleri korkudan farklı sendikalarla temas etmeme gayreti içindedir.Kimse mülakatın doğruluğuna inanmamaktadır.Adaletin geleceği bir hayaldir.Yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş bir toplum meydana getirilmiştir.Bin bir zorlukla atlatılan “15 Temmuz ihaneti” çok çabuk unutulmuştur.Toplumda,birliğin,dirliğin yolu olan liyakat,hak-hukuk,adalet kavramları gerçek kavramlarından uzaklaşmıştır.
 Kısaca baştan beri yanlış yapılan  “başkalaşmak” kavramını yanlış anlayarak başkalaşmışlar, doğruluktan, adaletten uzaklaşmışlardır.Şimdi ise değişimin diğer boyutu “fark etmek”  kavramıyla yapılan yanlışları fark edeceklerini  ümit etmek dileği ile .Adaletin gelmesini sabırsızlıkla beklerken ; öte yandan geleceğini hiç  zannetmiyorum!!!

Sami ÇELİK


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler