ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

HANGİ KADROLARA ATANMAK MEMURLARA İLAVE DERECE/KADEME KAZANDIRIYOR?

22-11-2017 17:30 - MEVZUAT

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait çeşitli unvanlardaki kadrolarından bazılarına atanmak, memurun ilave derece/kademe almasını sağlıyor.
 
Devlet memurlarının eğitim durumlarına göre belirlenmiş olan memuriyete giriş derece/kademesi; gördükleri eğitimin türüne, görev aldıkları hizmet sınıfına ve görev aldıkları kadro unvanına göre de değişebilmektedir.
 
 
 
Gördükleri eğitimin türünden, görev aldıkları hizmet sınıfından ve görev aldıkları kadro unvanından kaynaklı olarak, memurların memuriyete başlangıç seviyesi aynı eğitim seviyesinden mezun olanlara göre daha ileride olabilmektedir.
 
Eğitim türüne bağlı olarak memuriyete ileri seviyeden başlamaya imkan veren çeşitli durumlar da olmakla birlikte, memurunyeri.com olarak bu yazımızda sadece görev alınan kadrolardan kaynaklı olarak ilave derece/kademe alma hallerine değinilecektir.
 
Görev alınan kadro unvanından kaynaklı ilave derece/kademe
 
Orman Muhafaza Memuru, Orman Muhafaza Başmemuru, Gümrük Muhafaza Memuru Gümrük Muhafaza Memuru Amiri unvanlı kadrolarda görev alanların memuriyete başlangıç seviyesi hesaplanırken, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.
 
Görev alınan kadronun bulunduğu hizmet sınıfından kaynaklı ilave derece/kademe 
 
*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil herhangi bir kadroda görev alanlardan ilkokul, ortaokul ve dengi okul mezunu olanların memuriyete başlangıç seviyesi hesaplanırken, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 2 derece ilave edilir.
 
*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil herhangi bir kadroda görev alanlardan lise ve dengi okul mezunu olanların memuriyete başlangıç seviyesi hesaplanırken, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ve 1 kademe ilave edilir.
 
*Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil herhangi bir kadroda görev alanlardan yükseköğrenim mezunu olanların memuriyete başlangıç seviyesi hesaplanırken, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.
 
*Teknik Hizmetler Sınıfına dahil herhangi bir kadroda görev alanlardan; jeolog, jeofizikçi, hidrojeolog, hidrolog, jeomorflog, kimyager, fizikçi, matematikçi, istatikçi, yöneylemci (harekat araştırmacısı), matematiksel iktisatçı (ekonometrici), Erkek Teknik Öğretmen Okulu mezunu, fen memuru, tekniker, yüksek tekniker, tütün ve müskirat eksperi, tarım alet ve makineleri uzmanlık yüksek okulu mezunu, benzeri fen bilimleri ve teknik bilimler lisansiyeri, şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek bölge plancısı, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü İş ve Teknik Anabilim Dalı mezunu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu mezunu, arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinin prehistorya, protohistorya ve önasya arkeolojisi, klasik arkeoloji anabilim dalları mezunu olanların memuriyete başlangıç seviyesi hesaplanırken, eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyelerine 1 derece ilave edilir.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA





Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler