UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARKFETÖ'DEN UZAKLAŞTIRILAN 533 PERSONEL GÖREVE İADE EDİLDİDIŞİŞLERİ: RESMEN BİLGİ TALEP EDİLDİ...YERLİ KÖMÜR MÜJDESİNİN ARKASINDAN ÖZELLEŞTİRME ÇIKTIŞEHİDİN İSMİ MEMLEKETİNDE YAŞATILACAK...MAHALLİ İDARELERDE İŞE GİRME ŞARTLARI VE USULLERİ BELİRLENDİBELEDİYE ZABITA VE İTFAİYE YÖNETMELİKLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDIKAMU GÖREVLİLERİNDEN BAZILARINA GÜNLÜK 21 LİRA İLAVE ÖDEME YAPILACAKPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİVATANDAŞA MÜJDE!“ENERJİ BAKANI OLMAYAN KÖMÜRÜN MÜJDESİNİ VERDİ”ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN PARA...KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?

GİZLİ OY VERMEMEK Mİ GİZLENMEK Mİ ?

11-01-2017 02:44 - YAZARLAR

Anayasamız yani herkesin uymakla yükümlü olduğu hukuki metinde
Başdenetçi 
Anayasa Mahkemesi Üyeleri
Meclis başkanı
Milletvekilliğini düşürmek
Başbakan ve bakanlara soruşturma açılması
Yüce Divan kararı
Gibi bir çok konu gizli oyla kararlaştırılır. 
Yukarıdaki konulara defalarca şahit olduk. Örneğin meclis başkanı, Başdenetçi ya da hükümet üyeleri için verilen gensoru önergeleri yaşadık. Hiçbirinde bu kadar tartışma yaşanmadı. Hatta ve hatta gizli olmasın tartışması bile olmadı. 
Şimdi anayasa değiştiriyor ama Anayasanın koyduğu kurala bile uymazsa. Ne diyor anayasa:

Anayasa değişikliğine ilişkin 175. Madde: Değiştirme teklifinin kabulü Meclisin üye tamsayısının beşte üç çoğunluğunun gizli oyuyla mümkündür.

Bunu kim söylüyor. Anayasa. 
Birileri çıkıp açık kullanacağınız, sana mı soracağım diyor. Diğerleri de oy namustur diyor. 
 Oy gizli olsun ki özgür irade yansısın demek isteniyor aslında. Orada kullanılan oy kişiye ya sa partiye ait değil temsil ettiği ,vekili olduğu millete ait. 
Partine, seçtiğin (aday gösterdiğin) vekillere inanıyorsan, güveniyorsan bu yollara girmezsin. Bu yollara giriliyorsa güvensizlik var demektir. 
 O zaman bu milleti temsil eden sayın vekil; sana güvenilmiyorsa güveni böyle mi sağlayacaksın? 
Bu tür güvensizliği kendine zül saymalı onurlu insan. 
Demek ki kendi grubunu dahi ikna edemediğini düşünenler var. 
Bir de basında duyduk " oyunu gizli veren FETÖ cü ilan edilecekmiş. 
İşte hükümetin en büyük yanlışı burada. Birinin FETÖ cü olup olmadığını, sormadan sorgulamadan para yatırdığı bankaya, üye olduğu sendikaya, kurduğu derneğe... bakarak karar veriyor. 
Buradan söylüyorum asıl FETÖ'cüler demokrasin mitinglerine katılan saf, temiz, iyi niyetli insanlar değildir. 
 Onları, geçmişte sohbetlerinden, yemeklerinden, iftarlarlarından kalkmayıp onların gezilerinden geri kalmayanlarda arayın. Onları mitinglerde en köşe safta olsalar da her gece selfie çekip ben de buradayım ha pozu verenlerde arayın. 
Ve onları bak ben oyumu şuna verdim diye oy pusulasını sallayanlarda arayın. 
İşte mecliste gördüğümüz manzara da bu. Aslında benim oyumu görün, bana inanın mesajı veriliyor. Bu kendine güvenmeyen, kendisinden şüphe edildiği şüphesi taşıyan insanların yaklaşımıdır. 
Unutmayınız ki kahve de sohbette sorsanız neredeyse kimse oy vermedi ama sandıktan çıkan öyle değil. 
Sayın vekiller siz de gizli oyla seçildiniz. Gizli oy olmasa belki de seçilemeyecektiniz, ya da sizden korkup daha çok oyla seçeceklerdi.
Bu durumda gizli ile gizlenmek (kendini gizlemek) arasında bir bağ olabilir mi? Bu nimetten yararlanmış olabilir misiniz? 
İşte bizim demokrasimiz bu kadar. Yani seçilene kadar gizli seçildikten sonra izli. Bir oylamada bile ya biri izler ya da ben açık oy veriyorum ha beni görün der. 
Anayasa ya rağmen. 
Peki ilk seçimde herkes çıkıp sanane oy benim oyum ister açık ister gizli derse ne olacak? Vekil Anasaya uymuyorsa asil neden uysun ki?

Maksut BALMUK


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler