TÜRKİYE KAMU-SEN’DE NELER OLUYOR?BEN HİÇ ALDATILMADIM !..BAŞARI DA BAŞARISIZLIK TA YÖNETENLERE AİTTİR !..İYEP KURSLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE EK DERS ÜCRETİ ÖDENMELİDİR BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖRÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI 6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU

GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’in, “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." açıklamasını değerlendirdi.

23-11-2017 12:50 - SENDİKA

Genel Başkan, her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiasının hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamayacağına vurgu yaparak, “Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk.” dedi.
 Genel Başkan değerlendirmesinde şunları kaydetti:
“Sayın İsmet Yılmaz'dan, sonra Sayın Yusuf Tekin de "Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." diye açıklama yaptı. Emin olun eleştirmek için sormayacağım ama birileri çıksın bize izah etsin. Neyi mi?
Şunları izah etsinler. Bu ülkede bu yıl 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi önümüzdeki yıl liseye kaydolacak.
1-Sizce bunlardan kaçı Anadolu lisesini tercih edecektir?
2-Anadolu lisesine olan tüm talebi karşılayacak kapasitemiz var mı?
3-Tüm talebi karşıladığımızı düşünelim, imam hatipler ile, diğer mesleki teknik okullarını kaç kişi tercih edecektir? Bu okullara yeterli tercih olmayacağı açık değil midir? Bu sorulara bakanlık yetkililerinin cevap vermesini istiyoruz.
Aslında eğitim öğretimde asıl olan her öğrenciyi istediği en yakın okula kaydetmek değil, öğrencilerimizi kabiliyetleri doğrultusunda okullara yönlendirmektir. Bunu başaran sistem iyi eğitim sistemidir.
Her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiası hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamaz. Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk. Yol yakınken bunlar iyi düşünülmelidir."

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler