ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’in, “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." açıklamasını değerlendirdi.

23-11-2017 12:50 - SENDİKA

Genel Başkan, her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiasının hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamayacağına vurgu yaparak, “Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk.” dedi.
 Genel Başkan değerlendirmesinde şunları kaydetti:
“Sayın İsmet Yılmaz'dan, sonra Sayın Yusuf Tekin de "Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." diye açıklama yaptı. Emin olun eleştirmek için sormayacağım ama birileri çıksın bize izah etsin. Neyi mi?
Şunları izah etsinler. Bu ülkede bu yıl 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi önümüzdeki yıl liseye kaydolacak.
1-Sizce bunlardan kaçı Anadolu lisesini tercih edecektir?
2-Anadolu lisesine olan tüm talebi karşılayacak kapasitemiz var mı?
3-Tüm talebi karşıladığımızı düşünelim, imam hatipler ile, diğer mesleki teknik okullarını kaç kişi tercih edecektir? Bu okullara yeterli tercih olmayacağı açık değil midir? Bu sorulara bakanlık yetkililerinin cevap vermesini istiyoruz.
Aslında eğitim öğretimde asıl olan her öğrenciyi istediği en yakın okula kaydetmek değil, öğrencilerimizi kabiliyetleri doğrultusunda okullara yönlendirmektir. Bunu başaran sistem iyi eğitim sistemidir.
Her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiası hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamaz. Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk. Yol yakınken bunlar iyi düşünülmelidir."

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler