6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

EGEMENLİK EGEMENLERİN Mİ, MİLLETİN Mİ?

16-02-2017 22:03 - YAZARLAR

Her fırsatta Egemenlik milletindir diyen seçkinler ne yazık ki hiçbir zaman milletin bu hakkını kendi iradeleriyle serbestçe kullanmalarına müsaade etmemişlerdir. Oyunların ve tezgahların hiç bitmediği siyaset sahnesi hep göz boyamak ya da halkı manipüle etmek için farklı oyunların sergilendiği bir tiyatro sahnesine dönüştürülmüştür. Galip Erdem Yeni Siyaset Dersleri- 1963 tarihinde kaleme aldığı makalesinin son bölümünde siyasetçinin gerçeğini şöyle yazmaktadır. “Siyasi hasımlarınızı yıkmak için yalan söylemekten, iftira etmekten çekinmeyeceksiniz. Hayaliniz hiç evlenmemiş bir adamın karısını hergün dövdüğünü yayabilecek kadar geniş olmalıdır. Hasımlarınızı sıraya koyun. En kuvvetlisini ezerken en zayıflarıyla birleşin. Yaşamanın nefsinize hizmetten gayri bir amacının olmadığını unutursanız tez zamanda ziyan olursunuz.” Suçlamalar sayfa 99

1963 ten bugüne neyin değiştiğinin takdirini size bırakıyorum. Rahmetli Kararkoç’un dediği gibi dünkü hamam dünkü tas, dünkü kurna dünkü ses bütün şiddetiyle kulaklarımızda çınlamaktadır. Sıkışan ya geçmişe saldırır, ya da ya da sisteme! Tıpkı oynamaya gönlü olmayan gelin yerim dar misali bunu da değiştirelim şunu da değiştirelim hep bahanelerin arkasına sığınılmaktadır.

Kavgalar bitmiyor. Tabiri caizse güreş minderde tutulmuyor bunun dışına itiliyor. Kendi aralarındaki kavga bazen inanca dil uzatılarak, bazen boy pos muhabbeti yapılarak, bazen zürriyetli zürriyetsiz tartışmaları dillendirilerek, bazen de ne yazık ki çoluk çocuk eş iyal ne varsa bu işe katılarak insafsızca bel altı vurmalarla kazanmak hedeflenmektedir. Siyasetin çirkinleştirilmesi topluma maliyetler çıkartmakta kardeş kardeşi düşman görmekte ailede, sokakta, neredeyse okulda-camide insanlar taraf olmaya mecbur bırakılmaktadır. Bu hastalıklı halin faturasını ödeyen bir millet olduğumuz halde bir türlü geçmişten ders çıkartmamakta ısrarcı olunmaktadır.

Yıl 1963 henüz Ülkü Ocakları kurulmuş değildir. Fakat Galip Erdem o tarihte yaşanabilecek olayları tahmin edip sadece bir paragrafını sizinle paylaşmak istediğim şu ifadeleri kullanmaktadır.

“Ne bu taraf vatan hainidir ne de öbür taraf. Birkaç ajanın, birkaç satılmışın, birkaç komünistin araya girmesi neticeyi değiştirmez. Hatta bu suni cepheler ciddi bir fikir ayrılığına göre değil asılsız vehimlere göre meydana gelmiştir. Şahsi endişelerin, küçük hesapların haysiyetten uzak kaprislerin eseridir. Kendi çıkarlarının devamını mücadelenin bitmemesinde bulan bazı çevrelerle böyle havaları kollayan millet düşmanlarının işbirliğinde doğmuştur. Kitleler aldanmamalıdır. Ve sırf bu niyetle kavgadan kaçıyorum.” Galip Erdem-Ülkücünün Çilesi sayfa 87

Yukarıdaki kaygılar bir vatanseverin kaygılarıdır. Ömrünü sonraki yıllar Ülkücü harekete adamış bir bilgenin ileri görüşlülüğüdür. Hamaset dilini kullanarak onu imha edelim bunu yok edelim o düşman bu düşman deyip kendi insanımızı birbirine kırdıracak noktaya getirmek ise bana göre ihanettir, asla vatan ve millet sevdası olamaz. Bunun için egemenler egemenliği kendilerinde Milletin Egemenliğine inanarak güreşi minderin dışına taşımadan güreşmelidirler. Ahlaki olan da budur doğru olan da budur.

Sonuç olarak; hem birlikten beraberlikten dem vurup hem de ayrıştırıcı dil kullanmak iki yüzsüzlüktür, riyakarlıktır, sahtekarlıktır. Lütfen milletin Egemenliğine güvenin ve ararlına fitne tohumlarının ekilmesine zemin hazırlamayın. Ey millet! siz de egemenlerin oyunlarına gelmeyin ve gerginlikten uzak durun!..

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA




Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler