MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...OKUL YÖNETİCİLERİNİN ETKİN SENDİKA YÖNETİCİSİ OLMASININ ETİKLİĞİ MESELESİTÜRKAN BEBEK !..

DOMUZ GRİBİNDEN OTUZ KİŞİ VEFAT ETTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 30 tanesinin H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirtti.

24-03-2015 02:50 - SAĞLIK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 5'inin Influenza B virüsü teşhisiyle, 4 tanesinin H3N2 virüsü teşhisiyle, 30 tanesinin de H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirten Bakan, detaylı açıklamanın ise çarşamba günü yapılacağını bildirdi.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda düzenlediği bir basın toplantısında son günlerde artan grip vakalarına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, salgın karşısında “Hafta sonları ilave hekim koyalım yoğunluğuyla yine karşılaşmadık. Ama son 15-20 gündür sayısal bir artış var.” dedi. 
 
PİK DÖNEMİ BİTTİ
 
Bakan Müezzinoğlu şunlar kaydetti: “Hastanelerde yatarak tedavi edilen hastalarımız oldu. Yaklaşık ortalama son haftadır günlük ortalama 60 civarında hastayı yatarak tedavi ediyoruz. Son iki gündür bu yatışarda da düşüş başladı. O pik dönemi bitti ve inişe geçtiği kanaatimiz var. Özellikle haftasonu itibariyle. Gerek müracaatların azalması gerekse yatan hasta sayısında yatışların azalması pik dönemini atlattığımız kanaatindeyim. Bu dönemde yatan hastalarla ilgili özellikle eczanelerde Tamil Flu bulunamıyor gibi bir sorun olmasın diye 250 bin kutu ilacı hastanelerimize gönderdik. İlaç açısından bir sıkıntı yaşanmamasını tedavi de de dinamik bir tedavi sürecini arkadaşlarımız yaptılar.” ifadelerini kullandı.
 
ÖLENLERİN 30'U H1N1
 
Bakan Müezzinoğlu, ardından kaybedilen hastalar konusunda “Toplam kaybedilen vaka sayısı bugün itibariyle 39. Grip salgını dolayısıyla veya bizim 4 bin 300 civarında şüphesiyle tetkik yaptığımız labaratuvar incelemesi yaptığımız vakalardan 366 tanesinde grip virüsü teşhis edildi. H1N1 virüsü. 366 H1N1 virüsünün dışında da H3N2 virüsü, veya Influenza B virüsü teşhis ettiklerimiz var. Kaybettiğimiz vakalardan 5 tanesi. Influenza B virüsü teşhisiyle. 4 tanesi H3N2 virüsü teşhisiyle. 30 tanesi de H1N1 virüsü teşhisiyle. Ama bu vakalar yalnız grip enfeksiyonu bu gribal enfeksiyon nedenleriyle kaybedilmiş vakalar değil. Bu vakaların bir kısmında kronik akciğer hastalığı olan bir kısmında böbrek bir kısmında karaciğer yetmezliği ve bunların üzerine ilave bir gribal enfeksiyon nedeniyle kaybettiğimiz vakalar bugün itibariyle 39 sayısı.” bilgisini verdi. 
 
Sağlık Bakanı, bu konuda detaylı açıklamayı da çarşamba günü yapmayı planladıklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler