TBMM'DEN ÖĞRENCİLERE MAAŞ MÜJDESİ!YENİ MÜFREDAT BAYRAM SONRASI AÇIKLANACAK!PKK,KAÇIRDIĞI ÖĞRETMENİ ŞEHİT ETTİ..ÜNİVERSİTE KONTENJANLARINDA 58 BİN ARTIŞ MÜJDESİ!MEMURLARIN YENİ MAAŞLARI BELLİ OLDU!PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ EN İYİ OKUL EN UZAKTAKİ Mİ EN YAKINDAKİ Mİ?''ÖĞRETMENE,ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ TAM BİR AYIPTIR''ÖĞRETMENLERE PSİKOLOJİ TESTİ GELİYOR!ADALET NALINCI KESERİ OLUNCA!..ÇIĞIRTKANLAR, GÜVEN VE UMUT KUR'AN KURSLARININ EĞİTİM KALİTESİ ARTTIRILMALILYS-3 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORULARINDAKİ GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİKLİKLERMEMURLARA SAKAL VE KOT PANTOLON SERBEST OLACAK!KPSS-2017/6 TERCİH KILAVUZU YAYINDA!

DOMUZ GRİBİNDEN OTUZ KİŞİ VEFAT ETTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 30 tanesinin H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirtti.

24-03-2015 02:50 - SAĞLIK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 5'inin Influenza B virüsü teşhisiyle, 4 tanesinin H3N2 virüsü teşhisiyle, 30 tanesinin de H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirten Bakan, detaylı açıklamanın ise çarşamba günü yapılacağını bildirdi.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda düzenlediği bir basın toplantısında son günlerde artan grip vakalarına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, salgın karşısında “Hafta sonları ilave hekim koyalım yoğunluğuyla yine karşılaşmadık. Ama son 15-20 gündür sayısal bir artış var.” dedi. 
 
PİK DÖNEMİ BİTTİ
 
Bakan Müezzinoğlu şunlar kaydetti: “Hastanelerde yatarak tedavi edilen hastalarımız oldu. Yaklaşık ortalama son haftadır günlük ortalama 60 civarında hastayı yatarak tedavi ediyoruz. Son iki gündür bu yatışarda da düşüş başladı. O pik dönemi bitti ve inişe geçtiği kanaatimiz var. Özellikle haftasonu itibariyle. Gerek müracaatların azalması gerekse yatan hasta sayısında yatışların azalması pik dönemini atlattığımız kanaatindeyim. Bu dönemde yatan hastalarla ilgili özellikle eczanelerde Tamil Flu bulunamıyor gibi bir sorun olmasın diye 250 bin kutu ilacı hastanelerimize gönderdik. İlaç açısından bir sıkıntı yaşanmamasını tedavi de de dinamik bir tedavi sürecini arkadaşlarımız yaptılar.” ifadelerini kullandı.
 
ÖLENLERİN 30'U H1N1
 
Bakan Müezzinoğlu, ardından kaybedilen hastalar konusunda “Toplam kaybedilen vaka sayısı bugün itibariyle 39. Grip salgını dolayısıyla veya bizim 4 bin 300 civarında şüphesiyle tetkik yaptığımız labaratuvar incelemesi yaptığımız vakalardan 366 tanesinde grip virüsü teşhis edildi. H1N1 virüsü. 366 H1N1 virüsünün dışında da H3N2 virüsü, veya Influenza B virüsü teşhis ettiklerimiz var. Kaybettiğimiz vakalardan 5 tanesi. Influenza B virüsü teşhisiyle. 4 tanesi H3N2 virüsü teşhisiyle. 30 tanesi de H1N1 virüsü teşhisiyle. Ama bu vakalar yalnız grip enfeksiyonu bu gribal enfeksiyon nedenleriyle kaybedilmiş vakalar değil. Bu vakaların bir kısmında kronik akciğer hastalığı olan bir kısmında böbrek bir kısmında karaciğer yetmezliği ve bunların üzerine ilave bir gribal enfeksiyon nedeniyle kaybettiğimiz vakalar bugün itibariyle 39 sayısı.” bilgisini verdi. 
 
Sağlık Bakanı, bu konuda detaylı açıklamayı da çarşamba günü yapmayı planladıklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


  Öğretmen Atamaları
  Boş geçen dersler
  Sınav sistemi
  Temel Liseler
  Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Yeni Projeler