LİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLAR

DOMUZ GRİBİNDEN OTUZ KİŞİ VEFAT ETTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 30 tanesinin H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirtti.

24-03-2015 02:50 - SAĞLIK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün itibariyle grip vakalarından hayatını kaybedenlerin sayısının 39’a ulaştığını açıkladı. Bu vakalardan 5'inin Influenza B virüsü teşhisiyle, 4 tanesinin H3N2 virüsü teşhisiyle, 30 tanesinin de H1N1 virüsü teşhisiyle vefat ettiğini belirten Bakan, detaylı açıklamanın ise çarşamba günü yapılacağını bildirdi.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda düzenlediği bir basın toplantısında son günlerde artan grip vakalarına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, salgın karşısında “Hafta sonları ilave hekim koyalım yoğunluğuyla yine karşılaşmadık. Ama son 15-20 gündür sayısal bir artış var.” dedi. 
 
PİK DÖNEMİ BİTTİ
 
Bakan Müezzinoğlu şunlar kaydetti: “Hastanelerde yatarak tedavi edilen hastalarımız oldu. Yaklaşık ortalama son haftadır günlük ortalama 60 civarında hastayı yatarak tedavi ediyoruz. Son iki gündür bu yatışarda da düşüş başladı. O pik dönemi bitti ve inişe geçtiği kanaatimiz var. Özellikle haftasonu itibariyle. Gerek müracaatların azalması gerekse yatan hasta sayısında yatışların azalması pik dönemini atlattığımız kanaatindeyim. Bu dönemde yatan hastalarla ilgili özellikle eczanelerde Tamil Flu bulunamıyor gibi bir sorun olmasın diye 250 bin kutu ilacı hastanelerimize gönderdik. İlaç açısından bir sıkıntı yaşanmamasını tedavi de de dinamik bir tedavi sürecini arkadaşlarımız yaptılar.” ifadelerini kullandı.
 
ÖLENLERİN 30'U H1N1
 
Bakan Müezzinoğlu, ardından kaybedilen hastalar konusunda “Toplam kaybedilen vaka sayısı bugün itibariyle 39. Grip salgını dolayısıyla veya bizim 4 bin 300 civarında şüphesiyle tetkik yaptığımız labaratuvar incelemesi yaptığımız vakalardan 366 tanesinde grip virüsü teşhis edildi. H1N1 virüsü. 366 H1N1 virüsünün dışında da H3N2 virüsü, veya Influenza B virüsü teşhis ettiklerimiz var. Kaybettiğimiz vakalardan 5 tanesi. Influenza B virüsü teşhisiyle. 4 tanesi H3N2 virüsü teşhisiyle. 30 tanesi de H1N1 virüsü teşhisiyle. Ama bu vakalar yalnız grip enfeksiyonu bu gribal enfeksiyon nedenleriyle kaybedilmiş vakalar değil. Bu vakaların bir kısmında kronik akciğer hastalığı olan bir kısmında böbrek bir kısmında karaciğer yetmezliği ve bunların üzerine ilave bir gribal enfeksiyon nedeniyle kaybettiğimiz vakalar bugün itibariyle 39 sayısı.” bilgisini verdi. 
 
Sağlık Bakanı, bu konuda detaylı açıklamayı da çarşamba günü yapmayı planladıklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0