6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZI

13-02-2018 07:45 - YAZARLAR

DİK DURUŞLU OLMAK!
                “Hayatta  sağlam bir duruşu olmayanın, hayatı hep karasızlıklar içinde geçip gider”.Diyor (Megnet Zurner ).
                Hayatın her kademesinde,her görev alanında çalışan insanların, birbirlerinden farklı özellikleri vardır.Bu doğal bir durumdur.Ancak;Bu insanlar içerisinden bazıları eşyanın şekline göre değişirler.Her şartta dönme alışkanlığı kazanan insanlar vardır.Bu insanlar zor’a ve menfaatlerine göre kendilerine yer ararlar.Yine bu insanlar,çark etmeyi ,iftira atmayı,dedikodu yapmayı çok severler.Bir de öyle insanlar vardır ki;Hayatına mal olsa da doğru bildiğinden caymaz,vazgeçmez.Bu insanlar için menfaat,yağcılık,sineklik ve döneklik yoktur.Bu insanlar dik başlı değil ama dik duruşlu insanlardır.Dik duruşlu insanlar hiçbir şartta taviz vermezler.Bu insanlar için makamların önemi yoktur.Dik duruşlu insanlar şereflerine ve haysiyetlerine düşkündürler.Aslında dik duruşlu insanlar ile her şekle bürünen insanlar arasındaki farkı anlamak için müneccim olmaya gerek yoktur.Tarihe baktığımızda doğrularından taviz vermeyen,mücadele eden insanlarla,küçük menfaatleri için başkalarının arkasından koşan,arkadaşlarını yarı yolda bırakan insanlar hemen fark edilir.Dik duruşlu insanlar tarih sayfalarında yerlerini gururla alırken,diğer insanlar sabun köpüğü gibi kaybolup giderler.Dik duruşlu olmayan insanlar eziktirler.İtibarları azalmış,sözleri dikkate alınmazlar.Oysa hayat boyu gururla,şerefle yaşamak varken,ufak menfaatler sebebi ile koca bir hayatı mahvetmenin ne anlamı var?. Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı, Vali, Kaymakam vb. olabilirsiniz. Bu makamlardan kalkınca unutulursunuz. Müdür, Şef, Başhekim, Müsteşar, Amir, vb. olabilirsiniz ama görevleriniz bittiğinde sizi bir daha kimse tanımaz. Doğrularından caymadan, baskılardan yılmayan birisi iseniz her platformda saygı ile anılırsınız. Ezilmez, bozulmaz, yıkılmaz biri olduğunuz kabul görür.Winson Churchill diyor ki;”Düşmanların mı var?Ne hoş! Bu, hayatta bazı konularda karakterli bir duruş sergilemişsin demektir”.
                Büyük Türk Devlet Adamı Rauf DENKTAŞ diyor ki “Hayatta hiçbir zaman yalpalamayacaksın, düşüncelerinde bir ileri bir geri adım atmayacaksın, her dönemin adamı değil, her dönem adam olacaksın”.Her dönem adam olanlara, dik duruşlu olanlara selam olsun.

Sami AYDIN

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler