SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZI

13-02-2018 07:45 - YAZARLAR

DİK DURUŞLU OLMAK!
                “Hayatta  sağlam bir duruşu olmayanın, hayatı hep karasızlıklar içinde geçip gider”.Diyor (Megnet Zurner ).
                Hayatın her kademesinde,her görev alanında çalışan insanların, birbirlerinden farklı özellikleri vardır.Bu doğal bir durumdur.Ancak;Bu insanlar içerisinden bazıları eşyanın şekline göre değişirler.Her şartta dönme alışkanlığı kazanan insanlar vardır.Bu insanlar zor’a ve menfaatlerine göre kendilerine yer ararlar.Yine bu insanlar,çark etmeyi ,iftira atmayı,dedikodu yapmayı çok severler.Bir de öyle insanlar vardır ki;Hayatına mal olsa da doğru bildiğinden caymaz,vazgeçmez.Bu insanlar için menfaat,yağcılık,sineklik ve döneklik yoktur.Bu insanlar dik başlı değil ama dik duruşlu insanlardır.Dik duruşlu insanlar hiçbir şartta taviz vermezler.Bu insanlar için makamların önemi yoktur.Dik duruşlu insanlar şereflerine ve haysiyetlerine düşkündürler.Aslında dik duruşlu insanlar ile her şekle bürünen insanlar arasındaki farkı anlamak için müneccim olmaya gerek yoktur.Tarihe baktığımızda doğrularından taviz vermeyen,mücadele eden insanlarla,küçük menfaatleri için başkalarının arkasından koşan,arkadaşlarını yarı yolda bırakan insanlar hemen fark edilir.Dik duruşlu insanlar tarih sayfalarında yerlerini gururla alırken,diğer insanlar sabun köpüğü gibi kaybolup giderler.Dik duruşlu olmayan insanlar eziktirler.İtibarları azalmış,sözleri dikkate alınmazlar.Oysa hayat boyu gururla,şerefle yaşamak varken,ufak menfaatler sebebi ile koca bir hayatı mahvetmenin ne anlamı var?. Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı, Vali, Kaymakam vb. olabilirsiniz. Bu makamlardan kalkınca unutulursunuz. Müdür, Şef, Başhekim, Müsteşar, Amir, vb. olabilirsiniz ama görevleriniz bittiğinde sizi bir daha kimse tanımaz. Doğrularından caymadan, baskılardan yılmayan birisi iseniz her platformda saygı ile anılırsınız. Ezilmez, bozulmaz, yıkılmaz biri olduğunuz kabul görür.Winson Churchill diyor ki;”Düşmanların mı var?Ne hoş! Bu, hayatta bazı konularda karakterli bir duruş sergilemişsin demektir”.
                Büyük Türk Devlet Adamı Rauf DENKTAŞ diyor ki “Hayatta hiçbir zaman yalpalamayacaksın, düşüncelerinde bir ileri bir geri adım atmayacaksın, her dönemin adamı değil, her dönem adam olacaksın”.Her dönem adam olanlara, dik duruşlu olanlara selam olsun.

Sami AYDIN

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


  KATILIYORUM
  DOĞRU BULMUYORUM
  FİKRİM YOK

  2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Çalışan Sitesi - Yeni Projeler