SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

DEVLET MEMURLARINA PROJE TAZMİNATI KAPSAMINDA YAPILAN ÖDEME ARTACAK

22-11-2017 17:33 - MEMURLAR

Büyük yatırım projelerinde görev alan Devlet memurlarından bazılarına, bu projelerdeki görevlerinden dolayı ödenen ek tazminatın miktarı 2018 yılında artacak.
 
Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre alan kamu görevlilerinden bazılarına, büyük yatırım projelerinde görev yaptıkları süreler karşılığında ek tazminat ödenmektedir.
 
 
 
Kimlere ödeniyor?
 
Ödeneği bulunan ve faaliyette olan büyük yatırım projelerinden kurumları tarafından belirlenenlerde fiilen görev yapan Devlet memurlarından, kariyeri; yüksek mühendis, yüksek mimar, mühendis, mimar veya şehir plancısı olup da bulunduğu unvanda 1, 2, 3 veya 4 üncü dereceden aylık alanlara, bu projelerde görev yapmaları karşılığında ek özel hizmet tazminatı ödenebilmektedir.
 
Bu tazminattan yararlanabilmek için, ilgili memurun kadrosunun yüksek mühendis, yüksek mimar, mühendis, mimar veya şehir plancısı olması şart değildir. Söz konusu unvanları eğitimleri itibarıyla kazanmış olmaları yeterli sayılmaktadır.
 
Proje tazminatının miktarı
 
Yüksek mühendis, yüksek mimar, mühendis, mimar ve şehir plancısı unvanlarını kazanmış olup (kadro unvanına bakılmaksızın) 1-4 üncü derecelerden aylık alan Devlet memurlarına, kurumlarınca belirlenen ve ödeneği bulunan faaliyet halindeki büyük yatırım projelerinde fiilen görev almaları  halinde, projelerde çalıştıkları sürelerden dolayı;
 
-Bölge Müdürü (belediyeler hariç), Daire Başkanı ve daha üst idari görevlerde bulunanlara %30 oranında ek özel tazminat ödenir. 2017 yılının ikinci yarısında aylık net miktarı 290 TL olan bu tazminat, 2018 yılının ilk altı ayında (enflasyon farkı zammı hariç) 302 TL’ye yükselecek.
 
-Diğer görevlerde bulunanlara ise %20 oranında ek özel tazminat ödenir. 2017 yılının ikinci yarısında aylık net miktarı 194 TL olan bu tazminat, 2018 yılının ilk altı ayında (enflasyon farkı zammı hariç) 201 TL’ye yükselecek.
 
Proje tazminatı ödemesine ilişkin bazı hususlar
 
Büyük yatırım projelerinde fiilen çalışılan sürelerden dolayı ilgili personele ek özel hizmet tazminatı ödenebilmesi için; ilgili Bakan, Rektör, Vali veya Belediye başkanından ilgili memurlar adına onay alınmış olması ve kontrol edilerek onaylanacak cetvellerde ödeme yapılacak unvanların ve sayılarının gösterilmesi gerekir.
 
İlgili projede çalışılan süreler karşılığında ödenen bu tazminattan yararlanabilecek toplam memur sayısı, ilgili kurum kadrolarında söz konusu kariyerlerde (yüksek mimar, mühendis, mimar ve şehir plancısı) fiilen görev yapan toplam personel sayısının %10’unu kadar olabilmektedir.
 
Bu tazminatın ödeneceği günlerin hesabına; mehil müddeti, her türlü izin, görevden uzaklaştırma, tutuklanma, gözaltına alınma, hizmet içi eğitim, kurs ve seminer, büyük yatırım projeleriyle ilgili olmayan geçici görev gibi nedenlerle hizmete ara verilen günler dahil edilmez.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler