6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

ÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU

Çin mutfağının geleneksel tatları, Çin Gastronomik Kültür Festivali kapsamında Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikte halkın beğenisine sunuldu.

14-02-2018 19:58 - BELEDİYELER

Çin’in önde gelen 9 aşçısının hazırladığı ve Çin yemek kültürünü birebir yansıtan yemeklerin Maltepelilere sunumu öncesi düzenlenen açılışta konuşan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Zhong Hong Nuo, “Her sene 100’den fazla ülkede 400 farklı şekilde bu etkinliği düzenliyoruz. Bu akşamki durağımız Maltepe. Etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Afiyet olsun” dedi.  
Çin mutfağının geleneksel tatları Maltepelilerle buluştu. Maltepe Belediyesi ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle ilçede düzenlenen Çin Gastronomik Kültür Festivali kapsamında Çin’in önde gelen aşçılarından Fang Fengjun, Jia Hongtao, Mao Fengwu, Jiao Zhenkun, Yu Changhong, Zhang Zhiying, Zhao Wenming, Jing Tianchao ve Lu Yan, Çin mutfağının gözde yemeklerini Maltepeliler için yaptı. 8 yemekten oluşan menü göz kamaştırırken, yemek öncesi bir açılış etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Başkonsolos Vekili Zhong Hong Nuo ile Başkonsolos Yardımcısı Cheng Su, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Gültekin Karataş ve Ömer Ekşioğlu, Çin Aşçılar Federasyonu Başkanı Bian Jiangile davetliler katıldı.
“BÜTÜN DÜNYAYA ÖRNEK OLABİLİR”
Burada bir konuşma yapan Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Gültekin Karataş, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Türkiye, Çin, İstanbul ve Maltepe güzergâhındaki ortak işbirliğimiz devam ediyor. 4 yıl önce bu adımı attık. Sizler de Çin Halk Cumhuriyeti olarak buna cevap verdiniz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Bu etkinlik, belediye-Çin işbirliğinin sosyal, kültürel ve toplumsal bir dayanışma örneğidir. Bütün dünyaya örnek olabilecek bir birliktelik var burada. Bugün de bir arada olmamızın en önemli sebeplerinden biri de yemek kültürüdür. Bu yemek kültürünü, yani Çin yemeklerini Maltepelilere tanıtmak için bir aradayız. Afiyet olsun” dedi.
ÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU - Çin mutfağının geleneksel tatları, Çin Gastronomik Kültür Festivali kapsamında Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikte halkın beğenisine sunuldu.

100’DEN FAZLA ÜLKEDE, 400 FARKLI ŞEKİLDE
Karataş’tan sonra söz alan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Zhong Hong Nuo ise, her iki tarafa da teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bu akşamki etkinlik, aslında Çin Kültür Bakanlığı, Maltepe Belediyesi, Çin Ankara Büyükelçiliği ve Çin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenmektedir. Ancak gerçek organizasyonu yapan Çin Aşçılar Federasyonu’dur.Bu etkinliğin adı Mutlu Yeni Yıl. 2010 yılından bu yana Çin Kültür Bakanlığı, yurtdışındaki bütün büyükelçilik ve konsolosluklarla bu etkinliği, 100’den fazla ülkede 400 farklı şekilde düzenlemektedir. Bu akşamki durağımız Maltepe. Etkinliğin ana amacı bütün yurtdışındaki Çinliler ile orada yerel halkların bir araya gelip kültürlerini paylaşabilmesi ve huzur içinde yaşamasıdır.Umarım bu akşam Çinli ustalarımızın size sunduğu yemekleri seversiniz. Afiyet olsun.”

ÇİN’E DAVET
Son olarak söz alan Çin Aşçılar Federasyonu Başkanı Bian Jiang ise, Çin Bahar Bayramı’nın 1 ay sürdüğünü vebu kapsamda Maltepe’de düzenlenen etkinlikte 8 geleneksel Çin yemeğini halka sunacaklarını ifade ederek, katılımcıları Çin’i tanımaya davet etti. Konuşmaların ardından Çin yemekleri, Maltepelilere servis edildi.

 

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler