SUÇLAYANLAR VE SUÇLANANLARMEB, KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT ETMELİ!SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI

CAMİDE BABALIK EĞİTİMİNE ÖDÜL VERİLDİ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İyi Örnekler Projesi kapsamında Bakırköy Rehberlik Araştırma Merkezi’nin (BAREM) öğrenci velileri için düzenlediği “Cuma Seminerleri” projesi birincilik ödülü aldı.

20-06-2011 15:49 - VİDEO

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ildeki resmi kurumlarda yürütülen çalışmalar arasından 21 kategoride birincilerin seçilip ödüllendirildiği Eğitimde İyi Örnekler Konferansı İstanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

 

Proje ile Bakırköy ilçesinde ki 22 camide belirlenen takvim doğrultusunda her Cuma günü olmak üzere ilçedeki bütün camiler dolaşıldı. Proje kapsamında cuma namazından 30 dakika önce başlanıp ezanın tamamlanmasıyla bitirilmek üzere projeksiyon cihazı eşliğinde “Çocuk eğitiminde model olmanın önemi ve sorumluluk duygusu kazandırma - Medyanın ve teknolojinin bilinçli kullanımı - Ailenin okulla ilişkisinin çocuğun gelişimine katkısı - Çocuklara değerlerin aktarılması ve karakter eğitiminin önemi” gibi konuları içeren seminerler gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikle yaklaşık 80 bin babaya ulaşıldı.

 

Projeyi özgün ve değerli bulan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü  “Cuma Seminerleri” projesini birinciliğe layık gördü.

 

Kurum Müdürü M. Hilmi Eren konu ile ilgili yaptığı açıklamasında:

 

“Cuma Seminerleri” projesi kendi alanında çok cesur çok özgün ve düşük maliyetli bir projeydi. Sıfır maliyetle 80 bin “Babaya” ulaştık. Bu projenin ana teması ailenin önemli bir parçası olarak “baba” ya ulaşmaktı. Çocuk değerlendirirken, çocuk yönlendirirken ve çocuk eğitirken hep muhatabımız anne. Şunu fark ettik. Baba bu çalışmaların dışında kalıyor. Çocuk yetiştirmede merkezde olması gereken baba aileden kopuk. Babalara ulaşmanın en mantıklı yolu ve en uygulanabilir yöntemi olarak “Cuma Seminerleri” projesini düşündük. “Cuma Seminerleri” hakikaten zor bir çalışmaydı. Alanında ilkti. Cemaatin tepkisini tahmin etmek güçtü. Her şeyden önce cemaatin karşısına böyle bir misyonla çıkmak oldukça cesaret ve deneyim gerektiren bir işti. Önümüzde hiçbir engeli kabul etmeden bu projeyi başarıyla gerçekleştirdik. “Cuma Seminerleri” projesinin geliştirilmesi kısmında aynı çerçeve esas alınarakhavralarda ve kiliselerde de bu çalışmanın yapılmasında faydaların olduğunu vurguladık. Projemiz yasal zeminde ve ilgili mülki ve idari kurumların onayları çerçevesinde gerçekleşmiştir. EREN, ilgili çalışmanın yaygınlaştırılması durumunda dikkat edilmesi gereken  hususlardan birisinin; cemaatin karşısına konuşmacı olarak geçecek uzmanın, cami cemaatine yakın olması, cami adabı ve terminolojisine hakim olması ve tercihen Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümün yanı sıra İlahiyat temelinin de olması çalışmanın etkinliğini arttıracaktır.” dedi.
 


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Okumadan İzlemeden YORUM YAPILIR MI? ~ 6 yıl önce
Yorumcu efend,, camiye gitmeyen babalar nolacak demiş, öbürü de Feto nun öğretmeni demiş YAZIK..haberdeki arkadaşımız milli ve manevi değerlerle eğitim sürecini gayet güzel harmanlamanayı başarmış bence. Töhmetlerle de uzaktan yakından alakası yok projenin. Ne FETTOŞÇU bir ifade var ne de Atatürkçülüğe karşı bir durum.
çağdaş rehber ~ 6 yıl önce
Fetonun öğretmeni,yazık branşım adına utandım sen o kadar psikoloji eğitimi al sonra git camilerde tamamen din eksenli ve psikolojik danışma ile uzaktan yakından ilgisi olmayan değerler eğitimi diye bir kandırmaca programı anlat.yazıklar olsun.
kamil akbulut ~ 6 yıl önce
Sevgili müdürümüzü ekibini ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor yürekten kutluyorum çok güzel ve çok kapsamlı bir örnek veli sana gelmiyorsa sen veliye git işte eğitimde böylesi güzel örnekleri kutlamak değil pilot uygulama ile her yere yaymak gerekir tebrik ederim sayın müdürüm istanbul sunumunuzda vardım zaten
akarlar@gmail. com ~ 6 yıl önce
Camiye gitmeyen bobaların durmu ne olacak!!!... Uyan Atam uyan 21. y.y Türkiyesi ilkelernin ve inkılaplarının gölgesinde nereye gittiğini bi güzel seyreyle!!!. Çağdaş, laik, demoratik hukuk devleti nerede kaldı!!!. Sayın müdür durmak yok!, bu hızla hizmetlere devam edeseniz soluğu yakında bakanlıkta alırsınız...
m.kultur ~ 6 yıl önce
tebrik ve başarılar değerli müdürüm
Ahmet AKSÖZ ~ 6 yıl önce
Haberi ilk gördüğümde kızdım, camiye caminin kutsallığına aykırı dedim, ama videoyu izleyince ram müdürünün buna ehil olduğunu gördüm. zaten videosunda bu konuşmayı kimlerin yapması gerektiğini çok güzel izah etmiş. bence camide faydsalı ve güzel olan hayırlı şeyler konuşulabilir.
Engin GÖKYILDIZ ~ 6 yıl önce
Genç arkadaşımızı bu cesur ve akıllı projrsinden dolayı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz...
neden olmasın... ~ 6 yıl önce
Camilerimizin sadece ibadet yeri olmaktan öte maddi manevi değerlerin kazandırılması amacıyla bir eğitim ortamı olması Camilerimizin etkinliğini artırması açısından oldukça önemli..sayın müdürün de söylediği gibi cami adabına ve değerlerine uygun hareket edildiği takdirde din ve bilimin harmanlanacağı bu çalışmaların yaygınlaşması faydalı olacaktır.Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


  KATILIYORUM
  DOĞRU BULMUYORUM
  FİKRİM YOK

  2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Çalışan Sitesi - Yeni Projeler