UZMAN VETERİNER HEKİM İLE VETERİNER HEKİM MAAŞLARI ARASINDAKİ FARKFETÖ'DEN UZAKLAŞTIRILAN 533 PERSONEL GÖREVE İADE EDİLDİDIŞİŞLERİ: RESMEN BİLGİ TALEP EDİLDİ...YERLİ KÖMÜR MÜJDESİNİN ARKASINDAN ÖZELLEŞTİRME ÇIKTIŞEHİDİN İSMİ MEMLEKETİNDE YAŞATILACAK...MAHALLİ İDARELERDE İŞE GİRME ŞARTLARI VE USULLERİ BELİRLENDİBELEDİYE ZABITA VE İTFAİYE YÖNETMELİKLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDIKAMU GÖREVLİLERİNDEN BAZILARINA GÜNLÜK 21 LİRA İLAVE ÖDEME YAPILACAKPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİPARA CEZASINA ÇEVRİLEN HAPİS CEZALARININ MEMURİYETE ETKİSİVATANDAŞA MÜJDE!“ENERJİ BAKANI OLMAYAN KÖMÜRÜN MÜJDESİNİ VERDİ”ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN PARA...KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?
Yazı Boyutu : A+ A-

BİR ÇIKMAZ SOKAK BAŞINDA !


20-08-2017 18:08:04


Sami ÇELİK

BİR ÇIKMAZ SOKAK BAŞINDA  !
Neresinden bakarsanız bakın, neresinden koşarsanız koşun, neresinden yürürseniz yürüyün bir çıkmaz sokakla karşılaşırsınız.
Ne yaparsanız yapın, bu çıkmaz sokağı aşamazsınız. Bütün enerjinizi mahkum eder bu çıkmaz sokak .Bir değil bu çıkmaz sokak,yüzlercesini,binlercesini bulursunuz ülkemizde.Bu çıkmaz sokaklar bir aşılsa,hele bir geçilse inanın ülkemiz şaha kalkacak,kimse bizi tutamayacaktır.Bu bir hikaye değil,maalesef bir gerçekten bahsediyoruz.Herkes bu çıkmaz sokakları görüyor ama, aşılması için bir teşebbüste bulunmuyor,yada bulunamıyor.Sanki ülke yöneticileri büyülenmiş, yanıbaşında ki girdapları,çukurları,engelleri göremiyor.Ne hazindir ki ,bu çıkmaz sokakları gündeme getirenler , her türlü baskı,sürgün,ihraçla tehdit ediliyor.Siyaseti biliyorum,siyaset olur diye yazmıyorum ülkenin nasıl parça parça satıldığını .Ülkenin tüm değerli hazinelerinin ganimet gibi dağıtıldığını.Elbette, bir gün, tarih soracaktır bu kötü gidişin sebebini ve sebep olanlarını.Ben Türkiye’nin eğitimi ile alakalı birkaç konudan bahsetmek istiyorum;Malcom X diyor ki; “Eğitim olmadan bu dünyada hiçbir sey başaramayacaksınız.”Mark Twain ise şöyle söylüyor; “Eğitimin yapamayacağı hiç bir şey yoktur.Hiç bir şey onun etki alanının dışında kalamaz.Kötü ahlakları iyiye çevirebilir.Kötü ilkeleri yıkar ve yerine yenilerini koyar.İnsanları melekler seviyesine çıkarabilir”. Cumhuriyetimizin ve vatanımızın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ise ; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı,yüksek bir topluluk halinde yaşatır;Ya da milleti esaret ve sefalete sevk eder”
                İşte eğitimin bu kadar önemli olmasına rağmen, en önemsiz günlerini yaşaması insanlarda endişeler uyandırmaktadır. Eğitim tamamen bir paralel yapının tuzağına düşmüş, yap-boz tahtası haline getirilmiştir.Liyakatten tamamen uzaklaşılmıştır.Eğitimin ana teması olan hak-hukuk kavramları çöplüğe atılmıştır. Öğretmenler değersizleştirilmiştir. Cumhuriyetin değerleri konuşulamaz olmuştur. Eğitim, tarikatlerin ve vakıfların denetimine bırakılmıştır. Gerçek yöneticiler,vatan perver yöneticiler görevlerinden geri bir göreve kaydırılmıştır.Müdürlük ve yöneticilik sadece bir sendikanın üyesi olmaya yeterli görülmüştür.Çok çalişmak,donanımlı olmak ,liyakatli olmak,kitap yazmak,araştırma yapmak,doktora yapmak,başarı için bir yol olmaktan çıkmıştır.Ödüller yandaşlara verilmiştir.Makamlar yandaşlara peşkeş çekilmiştir.Öğretmenlerde korkular hakim olmuştur.Mülakat çalişanları susturmuş  ve köle yapmıştır.Ve aynı minvalde yüzlerce başka başka olumsuzluklar olanca hızıyla sürmektedir.Hülasa PİSA raporları da göstermiştir ki;Türkiye’de eğitim dibe vurmuş,sistem çökmüştür.
                Dönülmez akşamın ufkunda, bir çıkmaz sokak ortasında, çırılçıplak bırakılmışız.
                                  
Sami ÇELİK


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler