TÜRK EĞİTİM SEN'DEN EĞİTİM SORUNLARI RAPORUKARNE KARNE SÖYLE BANA, BAŞARISIZ OLAN KİM?MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA 450 BİN KİŞİYE SICAK YEMEKMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...

BİR ÇIKMAZ SOKAK BAŞINDA !

20-08-2017 18:22 - YAZARLAR

BİR ÇIKMAZ SOKAK BAŞINDA  !
Neresinden bakarsanız bakın, neresinden koşarsanız koşun, neresinden yürürseniz yürüyün bir çıkmaz sokakla karşılaşırsınız.
Ne yaparsanız yapın, bu çıkmaz sokağı aşamazsınız. Bütün enerjinizi mahkum eder bu çıkmaz sokak .Bir değil bu çıkmaz sokak,yüzlercesini,binlercesini bulursunuz ülkemizde.Bu çıkmaz sokaklar bir aşılsa,hele bir geçilse inanın ülkemiz şaha kalkacak,kimse bizi tutamayacaktır.Bu bir hikaye değil,maalesef bir gerçekten bahsediyoruz.Herkes bu çıkmaz sokakları görüyor ama, aşılması için bir teşebbüste bulunmuyor,yada bulunamıyor.Sanki ülke yöneticileri büyülenmiş, yanıbaşında ki girdapları,çukurları,engelleri göremiyor.Ne hazindir ki ,bu çıkmaz sokakları gündeme getirenler , her türlü baskı,sürgün,ihraçla tehdit ediliyor.Siyaseti biliyorum,siyaset olur diye yazmıyorum ülkenin nasıl parça parça satıldığını .Ülkenin tüm değerli hazinelerinin ganimet gibi dağıtıldığını.Elbette, bir gün, tarih soracaktır bu kötü gidişin sebebini ve sebep olanlarını.Ben Türkiye’nin eğitimi ile alakalı birkaç konudan bahsetmek istiyorum;Malcom X diyor ki; “Eğitim olmadan bu dünyada hiçbir sey başaramayacaksınız.”Mark Twain ise şöyle söylüyor; “Eğitimin yapamayacağı hiç bir şey yoktur.Hiç bir şey onun etki alanının dışında kalamaz.Kötü ahlakları iyiye çevirebilir.Kötü ilkeleri yıkar ve yerine yenilerini koyar.İnsanları melekler seviyesine çıkarabilir”. Cumhuriyetimizin ve vatanımızın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ise ; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı,yüksek bir topluluk halinde yaşatır;Ya da milleti esaret ve sefalete sevk eder”
                İşte eğitimin bu kadar önemli olmasına rağmen, en önemsiz günlerini yaşaması insanlarda endişeler uyandırmaktadır. Eğitim tamamen bir paralel yapının tuzağına düşmüş, yap-boz tahtası haline getirilmiştir.Liyakatten tamamen uzaklaşılmıştır.Eğitimin ana teması olan hak-hukuk kavramları çöplüğe atılmıştır. Öğretmenler değersizleştirilmiştir. Cumhuriyetin değerleri konuşulamaz olmuştur. Eğitim, tarikatlerin ve vakıfların denetimine bırakılmıştır. Gerçek yöneticiler,vatan perver yöneticiler görevlerinden geri bir göreve kaydırılmıştır.Müdürlük ve yöneticilik sadece bir sendikanın üyesi olmaya yeterli görülmüştür.Çok çalişmak,donanımlı olmak ,liyakatli olmak,kitap yazmak,araştırma yapmak,doktora yapmak,başarı için bir yol olmaktan çıkmıştır.Ödüller yandaşlara verilmiştir.Makamlar yandaşlara peşkeş çekilmiştir.Öğretmenlerde korkular hakim olmuştur.Mülakat çalişanları susturmuş  ve köle yapmıştır.Ve aynı minvalde yüzlerce başka başka olumsuzluklar olanca hızıyla sürmektedir.Hülasa PİSA raporları da göstermiştir ki;Türkiye’de eğitim dibe vurmuş,sistem çökmüştür.
                Dönülmez akşamın ufkunda, bir çıkmaz sokak ortasında, çırılçıplak bırakılmışız.
                                  
Sami ÇELİK

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler