LİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLAR

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI DEMİRCAN: İNSANA YAPILAN YATIRIM ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR

İTÜ Bilim Merkezi yürütücülüğünde, Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde İstanbul’un en geniş ve en kapsamlı bilim şenliğinin resmi açılışı yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu organizasyonla çocuklarımıza zihinlerinde ne olabileceklerini gösterecek bir ayna tutmaya çalışıyoruz” dedi.

16-10-2015 22:55 - BELEDİYELER

İstanbul'da yapılan ilk büyük çaplı bilim şenliği olma özelliğini taşıyan, yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda ekibin katıldığı "Meraklı Zihinler Bilim Şenliği” resmi açılışı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ali Fuat Aydın’ın, İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem katılımıyla gerçekleşti. 15-16-17 Ekim tarihlerinde 3 gün sürecek bilim şenliğine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan açılışta yaptığı konuşmada önemli açıklamalar yaptı.
 
 ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KURGULUYORUZ
 
Konuşmasına Beyoğlu Belediyesi’nin Osmanlı tarihinden bugüne Türkiye’nin ilk belediyesi olduğunu hatırlatarak başlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Belediyesi sadece ilk kurulan belediye değil aynı zamanda her şeyin ilkini yapan belediyedir. Diğer yandan da imparatorluk tarihinden başlayarak bilimin, gelişmenin adresi Teknik Üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi de burada. Bugün İstanbul Teknik Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi beraberce geleceği kurgulamak, çocuklarımızın vizyonunu tesis etmek üzere iki yıldır proje yürütüyor. Yürüttüğümüz proje ile İstanbul Teknik Üniversitesi geçen sene tam 400 çocuğu üniversitenin laboratuarında konuk etti. Hep birlikte oraya gittik, yavrularımız hayatı anlamaya çalıştılar. Bu sene ikinci senemiz ve organizasyonumuz zirve yapıyor” dedi.  
 
BURADA YAPTIĞIMIZ İŞ ÇOCUKLARA KOCAMAN BİR AYNA KURMAKTIR
Bilim şenliği ile yapılan işin çocukların önüne kendilerini keşfedebilecekleri büyük bir ayna koymak olduğunu söyleyen Başkan Demircan şöyle devam etti: “Biliyoruz ki tarım toplumu geride kaldı, sanayi devriminin içinde yaşıyoruz. İnsan gücünü kat be kat arttıran, hayatı kolaylaştıran, üretimi arttıran, zenginliği arttıran bir sanayi ve teknoloji dönemi yaşıyoruz. Herkesin bir şey üreterek hayatını idame etmesi, kazanması gerekiyor. Biz burada çocukların meraklarını onlara keşfettirip, onlara bir kariyer planı sunmaya gayret ediyoruz. Burada yaptığımız iş onlara kocaman bir ayna tutmaktır. Çocuk merak ettiğinde bize bir şey anlatıyor. Diyor ki buna kabiliyetim var, bu konuda kendimi keşfediyorum, eğer fırsatım olursa bu alanda ilerleyebilirim.”
 
ÇOCUKLARIN HAYATLARINI KURGULAMASI GEREKEN BİZİZ
Çocukların anaokulundan itibaren hayatlarının bizler tarafından kurgulanmasını gerektiğini belirten Başkan Demircan şunları kaydetti: “Çocuklar çok meraklı, kendilerini keşfetmek, kendilerini anlamak istiyorlar. Özelliklerini hem kendileri keşfetmek istiyorlar, hem de büyüklerin keşfetmelerini istiyorlar. Çocukların anaokulundan itibaren ilkokul, ortaokul, lise bütün hayatlarını kurgulaması gereken biziz. Onları bu tip atölyelere getirerek meraklarının ne olduğunu keşfetmemiz gerekiyor. Onları yönlendirmemiz gerekiyor. Çocukları daha ilkokuldan üniversiteye kadar kariyer planlamasını yapabilirsek, hele şehirlerin kariyer planlamasını yapabilirsek insanlar mutlu olur. Şehirler de insanlar gibi kariyer planını iyi yaptılarsa, gençlerini de bu kariyer planı çerçevesinde eğittiyseler o zaman hizmetin de, üretimin de marka değeri vardır ve dünya çapında rekabet edebilir.”
 
İNSANA YAPILAN YATIRIM ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR
İnsana yapılan yatırımın hem ülkemizin hem gençlerimizin geleceği olduğunu vurgulayan Başkan Demircan,  “Bu organizasyonun amacı da budur.  Çocuklarımıza zihinlerinde ne olabileceklerini gösterecek bir ayna tutmaya çalışıyoruz. Bunu başarabiliyorsak merakları üzerinden çocuklara ben iyi bir mühendis, iyi bir mimar olabilirim dedirtebiliyorsak görevimizi sonuna kadar yaptık demektir” dedi.

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0