ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

BEYLİKDÜZÜ, CUMHURİYET VE DEMOKRASİ İÇİN YÜRÜDÜ

Beylikdüzü'nde Cumhuriyet’in 93'üncü Yıldönümü coşku içinde kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi'nin organizasyonu ile bin 500 metrelik bayrağın açıldığıCumhuriyet Korteji, Beylik Pazarı alanından başlayıp Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda son buldu. Gecenin sonunda Ünlü Müzisyen Zülfü Livaneli ve Livaneli Orkestrası sevenleriyle buluştu. Başkan İmamoğlu, “Bu akşam Beylikdüzü taçlandı, 29 Ekim’i bir başka kutladı. Çünkü Zülfü Livaneli Beylikdüzü’nde. Dünya’nın en zengin ilçesiyiz” dedi.

30-10-2016 21:38 - BELEDİYELER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Beylikdüzü’nde bu sene de en güçlü şekliyle kutlandı. Beylikdüzü Beylik Pazarı'ndan başlayıp Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda son bulan Cumhuriyet Korteji'ne binlerce vatandaş katıldı. Kortejin başında bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yürüyüş boyunca elinde bayrağı ile Beylikdüzü halkını selamladı, marşlara eşlik etti. Cumhuriyetin demokrasiye en çok yakıştığı günü kutladıklarını belirten Başkan İmamoğlu, "İnsanlarımız burada coşkulu bir şekilde bayramını kutluyor. Ülkemizin demokrasiye ve birlik beraberliğe olan ihtiyacı burada görülüyor. Biz cumhuriyete ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız. Türkiyemiz çok güzel bir ülke olarak yüzyıllar boyunca hayatına devam edecek. Beylikdüzü doya doya Cumhuriyeti yaşıyor. Cumhuriyetin ilanından bu güne bağımsızlığımızı yaşayan bir milletiz. Kimsenin güdümünde bir ülke olmayı asla kabul etmedik. Ülkemiz dönem dönem zorluklar yaşıyor olabilir. Ülkemizin içinde ve dışında birtakım güçlerle mücadele ediyor olabiliriz ama bilin ki ülkelerin tarihinde her zaman böyle olaylar olabilir yıkılmayacağız ve asla ümitsiz olmayacağız" diye konuştu.
 
Cumhuriyet ve Demokrasi Kısa Filmi İzlendi
 
Cumhuriyet ve Demokrasi Kısa Filmi’ne de değinen İmamoğlu, "3 milyona yakın bir takip kazanarak Türkiye'nin her tarafından izlendi. Demokrasinin ne kadar değerli olduğunu her yerde anlatalım. Demokrasi çoğunluğu yönetme hakkıdır ama azınlığında var olma hakkıdır. Demokrasi, kendine istemediğin bir şeyi başkasına istememektir. Demokrasi, hangi inanca hangi düşünceye sahip olursanız olun bir arada yaşama bilincidir" dedi. Konuşmanın ardından sahne alan Livaneli Orkestrası, unutulmaz eserleri vatandaşlarla birlikte seslendirdi. 
 
“Benim ömrüm olursa 100'üncü yılını birlikte kutlayacağız”
 
Gecenin sürprizini ise Zülfü Livaneli sahneye çıkarak yaptı. Leylim Ley, Ey Özgürlük gibi çok sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı, “29 Ekim için birçok yerden davet aldık fakat Beylikdüzübaşka bir yer çünkü sevgili dostum Ekrem İmamoğlu davet etti.” diyen Müzisyen Zülfü Livaneli, "Biz cumhuriyetçiyiz ama bizim kastettiğimiz cumhuriyet şudur; insan haklarına dayalı, laikliğe dayalı, kadın haklarına dayalı, uygarlığa dayalı Atatürk Cumhuriyeti'dir. Dünyada birçok yerde Cumhuriyet adı altında çeşitli rejimler götürülüyor. Biz o yüzden diyoruz ki bizim savunduğumuz Cumhuriyet Atatürk Cumhuriyeti'dir. Laik demokratik cumhuriyettir. Biz faniyiz gelip geçiciyiz ama Cumhuriyet yaşamaya devam edecek. Benim ömrüm olursa 100'üncü yılını birlikte kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Atatürk Cumhuriyeti'ni kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecek" dedi. Başkan İmamoğlu ise sanatçıya teşekkür ederek, “Bir müjdem var. Beylikdüzü’nde Adnan Kahveci Mahallesi’nde yeni sanatçıların yetişeceği Livaneli Özgürlük Parkı’nı hizmete açacağız.Bu güzel Cumhuriyet, bize Zülfü Livaneli gibi sanatçıları da armağan etti. Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu ve Livaneli’ye Plaket ve çiçek takdim etti.

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler