70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

BEYLİKDÜZÜ, CUMHURİYET VE DEMOKRASİ İÇİN YÜRÜDÜ

Beylikdüzü'nde Cumhuriyet’in 93'üncü Yıldönümü coşku içinde kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi'nin organizasyonu ile bin 500 metrelik bayrağın açıldığıCumhuriyet Korteji, Beylik Pazarı alanından başlayıp Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda son buldu. Gecenin sonunda Ünlü Müzisyen Zülfü Livaneli ve Livaneli Orkestrası sevenleriyle buluştu. Başkan İmamoğlu, “Bu akşam Beylikdüzü taçlandı, 29 Ekim’i bir başka kutladı. Çünkü Zülfü Livaneli Beylikdüzü’nde. Dünya’nın en zengin ilçesiyiz” dedi.

30-10-2016 21:38 - BELEDİYELER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Beylikdüzü’nde bu sene de en güçlü şekliyle kutlandı. Beylikdüzü Beylik Pazarı'ndan başlayıp Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda son bulan Cumhuriyet Korteji'ne binlerce vatandaş katıldı. Kortejin başında bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yürüyüş boyunca elinde bayrağı ile Beylikdüzü halkını selamladı, marşlara eşlik etti. Cumhuriyetin demokrasiye en çok yakıştığı günü kutladıklarını belirten Başkan İmamoğlu, "İnsanlarımız burada coşkulu bir şekilde bayramını kutluyor. Ülkemizin demokrasiye ve birlik beraberliğe olan ihtiyacı burada görülüyor. Biz cumhuriyete ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız. Türkiyemiz çok güzel bir ülke olarak yüzyıllar boyunca hayatına devam edecek. Beylikdüzü doya doya Cumhuriyeti yaşıyor. Cumhuriyetin ilanından bu güne bağımsızlığımızı yaşayan bir milletiz. Kimsenin güdümünde bir ülke olmayı asla kabul etmedik. Ülkemiz dönem dönem zorluklar yaşıyor olabilir. Ülkemizin içinde ve dışında birtakım güçlerle mücadele ediyor olabiliriz ama bilin ki ülkelerin tarihinde her zaman böyle olaylar olabilir yıkılmayacağız ve asla ümitsiz olmayacağız" diye konuştu.
 
Cumhuriyet ve Demokrasi Kısa Filmi İzlendi
 
Cumhuriyet ve Demokrasi Kısa Filmi’ne de değinen İmamoğlu, "3 milyona yakın bir takip kazanarak Türkiye'nin her tarafından izlendi. Demokrasinin ne kadar değerli olduğunu her yerde anlatalım. Demokrasi çoğunluğu yönetme hakkıdır ama azınlığında var olma hakkıdır. Demokrasi, kendine istemediğin bir şeyi başkasına istememektir. Demokrasi, hangi inanca hangi düşünceye sahip olursanız olun bir arada yaşama bilincidir" dedi. Konuşmanın ardından sahne alan Livaneli Orkestrası, unutulmaz eserleri vatandaşlarla birlikte seslendirdi. 
 
“Benim ömrüm olursa 100'üncü yılını birlikte kutlayacağız”
 
Gecenin sürprizini ise Zülfü Livaneli sahneye çıkarak yaptı. Leylim Ley, Ey Özgürlük gibi çok sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı, “29 Ekim için birçok yerden davet aldık fakat Beylikdüzübaşka bir yer çünkü sevgili dostum Ekrem İmamoğlu davet etti.” diyen Müzisyen Zülfü Livaneli, "Biz cumhuriyetçiyiz ama bizim kastettiğimiz cumhuriyet şudur; insan haklarına dayalı, laikliğe dayalı, kadın haklarına dayalı, uygarlığa dayalı Atatürk Cumhuriyeti'dir. Dünyada birçok yerde Cumhuriyet adı altında çeşitli rejimler götürülüyor. Biz o yüzden diyoruz ki bizim savunduğumuz Cumhuriyet Atatürk Cumhuriyeti'dir. Laik demokratik cumhuriyettir. Biz faniyiz gelip geçiciyiz ama Cumhuriyet yaşamaya devam edecek. Benim ömrüm olursa 100'üncü yılını birlikte kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Atatürk Cumhuriyeti'ni kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecek" dedi. Başkan İmamoğlu ise sanatçıya teşekkür ederek, “Bir müjdem var. Beylikdüzü’nde Adnan Kahveci Mahallesi’nde yeni sanatçıların yetişeceği Livaneli Özgürlük Parkı’nı hizmete açacağız.Bu güzel Cumhuriyet, bize Zülfü Livaneli gibi sanatçıları da armağan etti. Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu ve Livaneli’ye Plaket ve çiçek takdim etti.

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler