BU AÇIKLAMALAR HÜKÜMSÜZDÜR!..NE YAPARSANIZ YAPIN “HAYIR”LISI OLACAK!..İHRAÇ EDİLEN MEMURLARLA İLGİLİ KOMİSYON BU HFTA KURULUYOR BAKAN YILMAZ: BİN 500'Ü GÖREVİ BIRAKTI KONCUK: SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL!MEB, BU ALANDAKİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI ÖSYM'DEN ÖĞRETMENLERE YENİ SINAV GÖREVİ SINAV,SINAV NEREYE KADAR ?ÖSYM, YENİ KPSS ÜCRETLERİNİ AÇIKLADI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YIPRANMA PAYI MÜJDESİ BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ATAMA AÇIKLAMASIDERSHANEDEN DÖNÜŞEN OKULLARA ARSA TAHSİS EDİLECEK YSK SEÇMEN SORGULAMA SİSTEMİ ERİŞİME AÇILDI ÖSYM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! 27 MART'DAN ÖNCE ADAYLARA DUYURU YAPILACAKTEOG'DA MAZARET SINAVI VAR DA YGS'DE NEDEN YOK? KPSS HARÇLARI?

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, ÖZGECAN ASLAN'IN ADINI KÜLTÜR MERKEZİNDE YAŞATACAK

Geçen yılın şubat ayında Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adını Beylikdüzü'nde yapılana kültür merkezini verildi. Kültür merkezi '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' nedeniyle düzenlenen törenle hizmete açıldı.

08-03-2016 22:26 - BELEDİYELER

Beylikdüzü Marmara Mahallesi'nde kadınlara yönelik hizmet vermesi için Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan kültür merkezine Özgecan Aslan'ın adı verildi. 'Özgecan Aslan Kültür Merkezi"nin açılış törenine Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı, CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil ile mahalle sakinleri ve Beylikdüzü'nde yaşayanlar katıldı. Törende konuşma yapan Özgecan'ın babası Mehmet Aslan, kültür merkezine kızının adının verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
 
" ÖZGECAN'LAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM"
Yaşadığı duyguları, "hem mutluluk hem hüzün hem acı hem de özlem, barış, sevgi, hepsi iç içe" şeklinde ifade eden Aslan, şöyle konuştu: 
"Bu binanın her zerresinde Özgem'in ruhunun bir parçası olduğunu, hayallerinin, umutlarının bu binada yaşayacağını bildiğim için çok mutluyum. Buradaki her bir zerre, geleceğe taşıyacak olan kadınların kalbinde zaten var. O kalplere umut, sevgi, çığlık aktı. Gelecekle ilgili umutluyum. Ben de bütün Özgecan'lar için çalışacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün partiler ve milletvekilleri, ideolojilerinin üzerinde Özgecan ve Özgecanlar'ın yaşatılması adına çok büyük bir çaba gösteriyorlar. Bu hizmetlerinden dolayı sayın Belediye Başkanımıza çok teşekür ediyorum.
 
EKREM İMAMOĞLU: ÖZGECAN KEŞKE YAŞASAYDI DA BİZ ADINI BURAYA KOYMAMIŞ OLSAYDIK
Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Keşke Özgecan yaşasaydı da biz adını buraya koymamış olsaydık ve bugün aramızda olsaydı. Ama malesef Türkiyemiz bunları yaşıyor. Özgecan'ın 'dünyayı değiştirmek' gibi bir ülküsü varmış. Üzücü bir olay yaşandı, bu olay vesilesiyle Özgecan Türkiye'de bir şeyleri değiştiriyor. Bize düşen görev, bu tür ortamlar yaratarak toplumun bu kötü hastalıktan kurtulması, kadına şiddet kavramının bir daha Türkiye'de konuşulmamasını sağlamaktır" diye konuştu.
 
KADINA YÖNELİK KÜLTÜR MERKEZİ
Kültür merkezinin kadına yönelik olacağının altını çizen İmamoğlu, şu bilgileri paylaştı:"Özgecan Aslan ismi bugünden itibaren çok farklı şeylere burada imza atacak. Kadınlar burada binlerce kadınımıza dönük eğitime ışık vermiş olacak. Burası, eğitim, kültür-sanat aktiviteleri, mesleki kurslar, bilgilendirme toplantıların yapıldığı bir merkez olacak. Ayrıca bir spor salonu ve 100 kişinin aynı anda kullanacağı bir kütüphanemiz bulunuyor. Çok fonksiyonel bir alanı kadına yönelik bir hizmet anlayışıyla ayrı bir merkez olacaktır."
Açılış nedeniyle Özgecan Aslan Kültür Merkezi'nin üstüne örtülen örtü, Mehmet Aslan, Ekrem İmamoğlu ile açılışa katılan kadınlar tarafından törenle açıldı. Öte yandan Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara kırmızı gül dağıttı.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


  Öğretmen Atamaları
  Boş geçen dersler
  Sınav sistemi
  Temel Liseler
  Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Yeni Projeler