70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

BAŞARI DA BAŞARISIZLIK TA YÖNETENLERE AİTTİR !..

20-02-2018 21:28 - YAZARLAR

Milli Eğitimde 2018 yılı yönetici atama yönetmeliği de son şeklini alırsa 2009 yılından beri değişikliklerle birlikte on dört tane yönetmelik yapılmış olacaktır. Yani dokuz yılda on dört yönetmelik neredeyse yılda iki yönetmeliğe tekabül etmektedir. Peki neden bu kadar çok atama yönetmeliği değişikliği yapılmaktadır. Çünkü Milli Eğitimin karışanı görüşeni çoktur. Yeri geldiğinde kişiye göre de yönetmelik yapılmaktadır. Hiç kuşkusuz ki bu kadar karışan karıştıranların rehberi de, önderi de malum bilinen sendikadır.
 
Seksen bir ilin bütün müdürleri bila istisna bu sendikanın üyeleri arasından seçilmiştir.. Dokuz yüz on dokuz ilçemizin müdürleri yine bu sendikanın üyeleri arasında seçilmiştir. Net rakamını bilemesek de halihazırda kadrolu tabir ettiğimiz şube müdürü il ve ilçeler dahil sayısı yaklaşık 2700 civarıdır. Bunların en az 2500 tanesi yine malum sendikanın üyeleridir. Bakanlık üst düzey bürokratlarının neredeyse tamamı yine bu sendikanın üyeleri arasından seçilmişlerdir.
 
Bütün Milli Eğitimi adeta avuçlarının içine almış olan bu yapı söz konusu Milli Eğitimdeki olumsuzluklar oldu mu sanki bunu yapan başkalarıymış gibi pişkince bir tavır sergilemektedir. Son günlerde öğretmenin itibarsızlaştırılmasıyla ilgili oluşturulmaya çalışılan kamuoyu çalışmalarına kardeşim ben de öğretmene saygı istiyorum demeleri ayıp ayıp dedirtecek cinstendi.
 
Saygı göstermek istiyorsanız önce öğretmene angarya olarak verilen görevlere dur deyin. Öğretmene şiddete karşı eski üyeniz olan il ve ilçe müdürlerini harekete geçirin ve müdahil olarak dava açmalarını sağlayın. Mülakat denilen torpilsiz elemenin önüne geçin ve mülakata karşı sesinizi yükselttin. Bakanlığın sürekli patinaj yapmasına müsaade etmeyin. Bir gün b
 
itişik yazı diye diretip sonra da vazgeçtim bunu öğretmenin insiyatifine bırakırken neden sesiniz çıkmıyor?
 
Adına TEOG ya da seviye belirleme sınavı dediğimiz yüz binlerce öğrenciyi mağdur ederken öğretmen hayal kırıklığına uğrarken neden sesiniz çıkmıyor?
 
Rehber öğretmenlere nöbet diye direten yöneticilerinize neden ayar vermiyorsunuz?
 
Bir gün içerisinde yönetmelik değiştirip müfredatla oynanırken, çift nöbet tutma baskıları sürerken, ev ziyaretleri tüm hızıyla sürerken neden sesiniz çıkmıyor? İş güvencesi, rotasyon, performans değerlendirmesi gibi tehdit kokan uygulamalar tam olarak rafa kalkmış değil, neden bu konularda sonuna kadar öğretmenin yanında değilsiniz?
 
Şimdi ulemanız çıkmış eğitim gereksizdir istidadı çobanlık yapsın, üç beş yaşından itibaren bu işi seçsin bakalım buna ne diyeceksiniz. Oysa biz de üstüne basa basa diyoruz ki bu ülke ne çektiyse cahillerden çekti. Eğitim para kazanma aracı değil. Düşünen sorgulayan, haklarını bilen, paylaşmayı-empati yapmayı hayat tarzına dönüştürmeye çalışan nesiller yetiştirmek için ihtiyaçtır.
 
Sonuç olarak; bir işi omuzladıysanız günahıyla sevabıyla o işten mesulsunuz. Makamlar bizim olsun ancak biz hiçbir işte sorumlu olmayalım derseniz o zaman size yok öyle yağma gülü seven dikenine katlanır. Hiç olmasa dürüst olun ve deyin ki evet biz adam seçtik yönetici yaptık ama başaramadılar. Bundan sonra liyakati bizde istiyoruz deyin ve biz de erdemli davrandılar ve size hatalarını gördüler diyelim.

Remzi ÖZMEN

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler