70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin duyuru yayımladı. Ön başvurular 2 Mart'ta alınacak, sözlü sınavlar 14 Nisan ve 8 Mayıs'ta yapılacak.

19-02-2018 19:19 - EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı  internet sitesinde, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına  ilişkin başvuru ve atama duyurusu yayımlandı. Buna göre, adaylar Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve  teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik  (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil  (İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından  KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına  KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve  üzerinde puan almaları kaydıyla başvuru yapabilecek.
 
KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için  en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan  sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava  alınacak.
 
SÖZLÜ SINAVDAN EN AZ 60 ALANLAR TERCİH EDİLECEK 
Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim  kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.  Açıklanan başvuru takvimine göre, ön başvurular 2-8 Mart'ta alınacak.  Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 16 Mart'ta  duyurulacak. Sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenliğe atama sürecine ilişkin diğer hususlar  "http://meb.gov.tr" ile "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden ilan edilecek.
 
KONTENJANLAR
 
3 bin 806 sınıf, 2 bin 2  İngilizce, bin 907 din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 676 okul öncesi, bin 453  ilköğretim matematik, bin 450 Türkçe öğretmeni 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler