70 YAŞINDA DÜMENE GEÇTİLERBİLİNÇLİ SU TÜKETİMİNİ ANLATTILAR BELEDİYEDEN 82 OKUL KANTİNİNE DENETİMMALTEPE’DE TİYATRO ZAMANIHALDUN DORMEN 65. SANAT YILINDA MALTEPE’DE SAHNE ALDI ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÜRKÜLERLE ANILDIEĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ATAMA BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR ÖĞRETMEN ATAMALARINA İSYAN EDİYOR

11-10-2015 19:33 - SAĞLIK

Bizler atama bekleyen sağlıkçılar olarak öğretmen atamalarına itiraz ediyoruz. Neden mi ? 2015 yılında 52 bin öğretmen ataması yapıldı ve öğretmen açığınız 80 bin kaldı. Sağlıkçı olarak ise 2015 yılında ekimde yapılacak atama ile birlikte toplamda 10 bin sağlıkçı ataması yapılmış olacak ve sağlıkçı açığı 300 binin üzerinde. Avrupa ve gelişmiş ülkelerin hepsinde devlet kadrosunda çalışan sağlıkçı sayısı öğretmen sayısından fazladır bizim ülkemizde ise tam tersidir. Şuan devlet kadrosunda bulunan öğretmen sayısı 900 binin üzerinde sağlıkçı sayısı 400 bin civarındadır. Bunun tek nedeni yıllardır atama bekleyen öğretmenlerin siyasiler ve medya üzerinde kurduğu baskıdır.
            Şuan hastanelerin durumu içler acısıdır ve hemen hemen bütün hastanelerde sıralardan adım atacak yer bulunmamaktadır. Bunun tek nedeni her yıl yapılan 50 binin üzerinde öğretmen atamaları. Bakanlar kurulu hükümete örneğin 70 bin devlet memuru atama hakkı verdiğinde öğretmenler her yıl baskı ile bu hakkın nerdeyse tamamını almaya çalışıyor geriye bize kadro kalmıyor. Bu durumda hastaneleri ve hastaları çok zor duruma düşürmektedir. Burdan siyasi partilere ve hükümete sesleniyoruz yeter artık 52 bin öğretmen ataması yapılmış daha neden öğretmen ataması yapılıyor. Bizlerde üniversite okuduk ve bizlerinde durumu çok sıkıntılı ailelerimizin bizlerden beklentisi var bizde atama bekliyoruz.
 Ya da hükümeti ve medyayı bırakalım direkt atama bekleyen öğretmenlere çağrıda bulunalım arkadaşlar hükümet ekonomik nedenlerle her yıl belli bir sayıdan fazla memur kadrosuna atama yapamıyor sizler için 52 bin atama yapılmış sizler böyle baskı yapmaya devam ederseniz hastanelerde çalışan personel sayısı gün geçtikçe daha da azalacak. Sağlık ve insan hayatı herşeyden daha önemlidir hükümetin bunu düşündüğü yok bizler atama bekleyen sağlıkçılar olarak sizlere de çağrıda bulunuyoruz ki belki sizler bizi anlarsınız.
            Eğer sizde bizi anlamazsanız hükümetin hiç birşey umrunda değil atama bekleyen sağlıkçıları ve hastaları çok kötü günler bekliyor allah hepimizin yardımcısı olsun. Çünkü şuanda medya ve siyasiler atama bekleyen öğretmen sorununa odaklanmış durumda halbuki öğretmen ataması diğer atama bekleyen üniversite mezunları tarafından tepki toplamaya başladı ve hükümete oy olarak faydadan çok zararı olmaya başladı. Çünkü ben dahil atama bekleyen 2 milyonun üzerinde üniversite mezunu yetkililere sadece şu soruyu soruyoruz sadece öğretmenler mi atama bekliyor ?

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler