6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!
Yazı Boyutu : A+ A-

ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!


14-06-2017 08:06:17


Sami ÇELİK

 
ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!
 
                Vakıf demek; asırlardır kişilerin kendi malını, mülkünü veya mülkünün bir parçasını sürekli yardım amacıyla hukuka uygun olarak vererek kurdukları hayırlı kuruluşlardır. Amaçları ise; dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, mağdurların ihtiyaçlarını giderme, geçmişi geleceğe taşımadır. Nereden bakarsanız bakın vakıfların kuruluş amaçlarının hizmet olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki; şimdilerde çevremize baktığımızda şu okul şu cemaatin, bu hastane bu cemaatin. Şu yurt şu cemaatin, bu tatil beldesi bu cemaatin. Cemaatler yükselmenin ve zengin olmanın aracı olmuştur. Eğer güçlü bir cemaatin üyesi olduğunuzda önünüz açılıyor. Daha doğrusu cumhuriyetin değerleri örselenirken, cemaatlerin sesi yükseliyor. Bu durumda da yeni cemaatler (gerçek işlerinden uzak) ortaya çıkıyor. 
Son dönemlerde vakıflar arasında bir vakıf var ki gündemden düşmeyen. Bazen okul yurtlarında duyulan kötü örnekler de, bazen başka şeyler de. Her şeyden önemlisi de kısa zamanda bu kadar büyük güce erişen, gökdelen binaları ve siyasi gücü ile ise öne çıkan bir vakfı. Düşünebiliyor musunuz, artık milli eğitimde ağırlığı çok fazla hissedilen bir vakıf. Milli eğitime programlar düzenleyebiliyor, öğretmenlere çalıştaylar hazırlayabiliyor. Her şeyden önemlisi bu cüreti bulabiliyor. Zaman zaman toplantılarında öğretmenlerin zorunlu katılmalarını sağlıyor. Bir örnek verecek olursak, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştay düzenleyecekler. Belki yarın milli eğitim programlarına da karışacaklar. Eskiden vakıflar fakir-fukaraya yardım ederlerdi, şimdi ise başta bu vakıf olmak üzere tüm vakıfların rant peşinde oldukları ortadadır. Vakıfların görevleri bu olmamalı bence. Bir vakfın siyasete karışması ne kadar doğru? İşte bu vakıf, siyasetin içindedir.  Sayfasında siyasi davrandığı açık seçik belli oluyor. Aslında bu vakıflar, eskiden her kesimin güvenin kazanan, itibar sahibi vakıflar için bir kara leke olarak sırıtmaktadır. Peki, bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın bunlara her fırsatta imkân tanımasına ne demeli acaba? Ülkemiz vakıf ve cemiyetler cenneti haline dönmüş durumda. Bir cemaat (FETO) gitti yerine belki birkaç tane geldi. Aslında cemaatlere kontrollü evet, holding olmalarına hayır,  siyaset yapmaları ise mutlaka reddedilmelidir.


Sami ÇELİK
 
 
 
 


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler