6 SORUDA LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ PATAGONYA'DA YAŞAMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ!..ENGELLER SEVGİ,SABIR VE İNANÇLA AŞILIRFAHRETTİN YOKUŞ MHP Lİ MİLLETVEKİLLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU“ZAMANE ATIKLARI” SERGİ OLDUTSKM’DE CAZ ESİNTİLERİÇİN’İN GELENEKSEL TATLARI MALTEPELİLERLE BULUŞTU"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZIZORLAŞAN SINIF YÖNETİMİNDE KUSUR KİMİN?MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİŞ İSTEĞİ OKULDAN KAÇIŞ İÇİN BİR FIRSAT MI OLACAK?TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKUÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR? TÜRK EĞİTİM-SEN’İN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ARAŞTIRMASIMİLLETİN PARTİSİ OLMAK!

24 KASIM VE ÖĞRETMEN

24-11-2017 15:05 - YAZARLAR

Gün olur asra bedel olur diyor ya Cengiz Aytmatof. Öğretmeni bir gün hatırlayınca ortalık güllük gülistanlık olur sanıyor canım büyüklerimiz!..

Yılda bir gün hatırlanan diğer günlerde hedefe konan ilgisiz ilgili herkesin ateş ettiği bir hedef tahtasıdır öğretmen.

Bir gün Eminönü Yeni Cami Camii meydanında güvercin olup yem bekler bir başka gün üç ay yatar haftada 15 saat derse girer maaş artışını bekler olur ağalarca öğretmen!..

Bir gün haydi veliler Bimer e şikayet edin öğretmeni denilir, bir başka gün Alo 147 ne güne duruyor denilir veliye!..

Bir öğretmen öğrenciye hişt deyince çarşaf çarşaf gazete köşelerine dökülür öğretmen, dövülüp kanlar içerisinde görünmez olur öğretmen!..

Bir gün veli ve öğrenci amir kılınır öğretmene haydi not verin denilir bir başka gün öyle demek istemedik denilir öğretmene!..

Bir gün öğretmenlik mesleği kutsaldır bir başka gün memursunu arkadaş denilir ve hep eli öpülesi sırtı dövülesi olur öğretmen!..

Türk Eğitim Genel Başkanı Sayın İsmail Koncuk sosyal medya hesabında öğretmene sordu: Bakan Bey den gerçekleşmesini istediğiniz üç talebinizi yazın diye!.. Bir dokundu bin ah işitti öğretmenden.

Önce itibar dedi öğretmen, lütfen öğretmen olduğumuzu geleceği şekillendirdiğimizi, yeni nesillerin bizim eserimiz olduğunu unutmayın dedi öğretmen.

Sonra şu sözleşmeli saçmalığından vazgeçin ve öğretmene mülakatı iptal edin çünkü büyük haksızlık yapıyorsunuz diye sitem etti öğretmen!..

Ek göstergemiz 3600 olsun istedi ve az kazanıyorum çok vergi veriyorum adaletli olun dedi öğretmen!..

Yönetici atarken sendikal ayrım yapmayın liyakatli olanları atayın, mülakatı burada da kaldırın dedi öğretmen!..

Eğitimi yazboz tahtasına döndürmeyin, bir karar alırken lütfen bizim fikrimizi de sorun dedi öğretmen!.. Liste uzayıp durdu.

Kimi kariyer basamakları ne oldu kimine verdiniz kimine vermediniz dedi kimi özel meslek liselerine verdiğiniz teşviki devlet okullarına da verin dedi!.. Kimi il emri kimi ilçe emri tayinleri istedi

Kimi iş güvenceme dokunma dedi, kimi ekmeğime!.. Sıraladıkça sıraladı öğretmen. Bir dokunuldu bin ah işitildi canım öğretmenden!..

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü ben görünmez değilim. Ne olur beni yalnız bugün değil her gün görün dedi öğretmen!..

Ne diyelim öğretmenim seni her gün görmeyenler utansın ve tüm günlerin kutlu olsun!..

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler